Po 33 metų Gargždų muzikos mokykloje suskambo naujas fortepijonas

Naujuoju „Petrof“ fortepijonu džiaugėsi Gargždų muzikos mokyklos pedagogai, moksleiviai, Savivaldybės atstovai.

3 dešimtmečiai ir daugybė užaugintų Gargždų muzikos mokyklos auklėtinių kartų – taip savo karjerą užbaigė senasis fortepijonas. Jį nuo ketvirtadienio pakeitė Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklai nupirktas aukštos kokybės čekiškas fortepijonas „Petrof“.
Dėkojo švietimo bendruomenei
Fortepijono pristatymo renginyje Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė prisiminė, kad senasis fortepijonas padovanotas įkurtuvių proga 1991 metais. „Kokia muzikos mokykla be gerų instrumentų? Tai būtinybė, mokymo priemonė, galimybė rengti koncertus. Muzika vienaip ar kitaip mus lydi visą gyvenimą. Ji yra sielos atgaiva“, – sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė. Ji dėkojo visai švietimo bendruomenei už palaikymą.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas naujojo fortepijono pristatymo renginyje kalbėjo, kad ilgas laukimas ir džiaugsmas – suprantamas. „Noriu pasidžiaugti visa mūsų rajono švietimo bend­ruomene. Lėšas fortepijonui buvo nutarta skirti susitikime su švietimo įstaigų vadovais iš lėšų, kurios buvo skirtos švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti. Mokyklų vadovai supranta, kad muzikos mokykloje mokiniai lavinasi ir tobulinasi. Mūsų vaikai turi turėti galimybę tobulinti savo įgūdžius profesionaliais instrumentais“, – pažymėjo meras.
Merui antrino ir naująjį fortepijoną pašventinęs Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Mindaugas Stonys. Jis kalbėjo, kad muzikinis išsilavinimas – svarbus, nepriklausomai nuo to, kuo žmogus taps. „Muzika padeda atskleisti gražiausias žmogaus sielos gelmes ir erdves skleistis grožiui. Muzika kuria ne tik grožį, bet ir bendruomenę“, – sakė kun. M. Stonys ir linkėjo mokyklai toliau ugdyti jaunuosius talentus, o mokytojams – ir toliau kurti gėrį bei grožį.
Meras B. Markauskas ir vicemerai Violeta Riaukienė ir Vytautas Butkus buvo pakviesti atrakinti naująjį fortepijoną, o pirmąjį kūrinį sugrojo Fortepijono skyriaus mokytojas Marijus Sūdžius. Nuskambėjus paskutinėms natoms M. Sūdžius dalijosi, kad fortepijonas groja puikiai, mokytojas planuoja išbandyti įvairių greičių ir garso kūrinius.
Fortepijono pristatymo šventėje kūrinius atliko Muzikos mokyklos mokytojai ir auklėtiniai. Renginį akordeono skambesiu pradėjo Akordeono skyriaus vyr. mokytojas Vadims Karnickis, vėliau pasirodė jaunasis saksofonininkas Faustas Razutis, naujuoju fortepijonu grojo Liepa Beniušytė, Radvilė Lesiūnaitė, Elzė Kleinaitė, Nojus Šarkauskas ir Dovydas Žemgulis. Renginį užbaigė ir abiem – naujuoju ir senuoju – fortepijonais kūrinį „Šampano tokata“ sugrojo mokytojų ansamblis.
Ugdys jaunuosius talentus
Gargždų muzikos mokyklos direktorė D. Ruškytė „Bangai“ pasakojo, kad naujasis fortepijonas „Petrof“ įsigytas už 45 tūkst. eurų (kaina su PVM). Mokykla iš sukauptų lėšų taip pat įsigijo ir baltos spalvos pianiną už 3,5 tūkst. eurų. „Po 3 dešimtmečių naudojimo senojo fortepijono viršutiniai klavišai labai silp­nai groja, trūksta garso, jis jau atgyveno. Labai džiaugiamės naujuoju fortepijonu, jį atvežė tik praėjusį sekmadienį, jam reikėjo laiko apšilti. Derintojas suderino ir dar rekomendavo apie savaitę nenaudoti, tačiau daug renginių laukia naujojo fortepijono. Trečiadienį, kai atvežė baltą pianiną, kilo idėja kamerinei baltajai salei, norisi šviesių baldų ir šviesios, gražios patalpos“, – kalbėjo D. Ruškytė. Ji džiaugėsi, kad su naujuoju fortepijonu užaugs naujos kartos talentingų auklėtinių.
Štai muzikos mokyklos fortepijono „brolis“, didesnis fortepijonas „Petrof Mistral“ dar 2011 metais nupirktas Gargždų kultūros centrui. Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ meno vadovė ir vyriausioji choreografė, buvusi Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė prisiminė, kad fortepijonas buvo didelis ir itin sunkus. „Pamenu, jį kėlė statybinis kranas. Darbininkams paaiškinau, kad keltų labai atsargiai, nes tai tikra brangenybė: mat fortepijono vertė – kaip trijų kambarių buto (tuomet kainavo 180 000 litų – aut. pastaba). Dabar apsidžiaugiau sužinojusi, kad Gargždų muzikos mokykla gaus naują „Petrof“ fortepijoną – ne kasdien tokie instrumentai atkeliauja į Gargždus. Mūsų fortepijonu grodavo ir Gargždų muzikos mokyklos auklėtiniai, tad šis fortepijonas – nauja pradžia muzikos mokyklai. Mes labai rūpinomės fortepijonu, net valytojos su pirštinėmis blizgindavo jį, kad neliktų pirštų antspaudų“, – prisiminimais dalijosi B. Oželienė, atėjusi į naujojo „Petrof“ pristatymą.


„Petrof“ korpusas pagamintas iš daugiasluoksnės medienos, trys pedalai iš vientiso žalvario. Vidurinis pedalas – sostenuto. Klaviatūra – 88 klavišai. Stygos – daug kartų naudojamos ir lengvai keičiamos. Mechanizmas sureguliuotas ir suintonuotas. Klaviatūros dangtis – su lėtai nusileidžiančiu mechanizmu. Fortepijono sudedamosios dalys tinka naudoti daug kartų ir lengvai pataisomos ar pakeičiamos.
Fortepijono aukštis – 105 cm; plotis – 155 cm; ilgis – 180 cm, svoris – apie 350 kg.
Instrumentui suteikta 5 metų gamintojo garantija fortepijono funkcijų atlikimui, mechanizmo, dekos ir korpuso patvarumui.Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių