Po darbymečio – bulvių šventė

Bulvių šventė Pėžaičiuose šurmuliavo ketvirtą rugsėjį. Ją inicijavusi pėžaitiškių verslininkų Jucių šeima patenkinta, kad pavyko sukurti dalyviams gerą nuotaiką.
Renginio organizatoriai prisiminė bulviakasį – didelį darbymetį, kuris anuomet sutraukdavo į talką giminaičius iš atokių miestų ir miestelių. Jie kelerius metus kviečia į Bulvių šventę ne tik pėžaitiškius, bet ir kitus gyventojus, atsikvėpti, pasiklausyti smagių koncertų.


Saulėtą šiltą rugsėjo šeštadienį gausiai žmonių susirinko į Pėžaičiuose, kavinės „Šlakis“ teritorijoje, surengtą šventę. Ją organizuoti verslininkams Juciams padėjo Pėžaičių bendruomenė ir Veiviržėnų kultūros centras.
Renginyje netrūko nemokamų pramogų: vyko Veiviržėnų amatų centro bandelių kepimo edukacija, senovinius žaidimus ir rungtis pristatė VšĮ „Etnopramogos“ įkūrėjas folkloristas, muzikantas Jonas Kavaliauskas, Senųjų Kunkių bendruomenės pirmininkas Sergejus Ivanovas mokė senovinės kuršių medžiok­lės – šaudymo iš lanko. Vaikus linksmino „Rubino vaikai“ animatorius Peliukas Mikis. Medžiotojų klubas „Aisėnai“ dalyvius vaišino gardžia šurpa, kurią beregint išragavo.
Nuotaikingose „bulvinėse“ varžytuvėse dalyvavo 6 komandos – iš Veiviržėnų, Agluonėnų, Pėžaičių, be to, „Valdo atrakcio­nai“, „Miestiečiai“ ir „Kaimiečiai“. Nugalėjo veiviržėniškiai, bet visos komandos pradžiugintos saldžiais prizais.
Šventės metu šurmuliavo mugė, veikė lauko kavinė, kur kvepėjo cepelinai ir bulviniai blynai – pagrindiniai renginio dalyvių patiekalai.
Pavakare susirinkusiųjų nuotaiką pakylėjo grupių „Medžiotojų trio“, „Išjunk šviesą“, taip pat Radžio koncertai. „Esame dėkingi visiems, padėjusiems organizuoti šventę“, – kalbėjo jos iniciatorius ir pagrindinis organizatorius verslininkas Valdas Jucius.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių