Po vienu stogu – trys pasaulio čempionai
Viename Dovilų name gyvena net trys pasaulio čempionai. Vladas Valukonis pasaulio spiningavimo iš valčių čempionate ekipažų įskaitoje aukso medalį iškovojo prieš porą metų, o dabar jo pavyzdžiu pasekė sūnus Martynas Valukonis ir žentas Mindaugas Kontenis. Vyrai atstovavo Lietuvos rinktinei ir jau komandinėje įskaitoje tapo pasaulio čempionais.
Sunkiausia pereiti atranką
Pasaulio spiningavimo iš valčių čempionatas šiemet vyko Estijoje Viljandžio mieste. „Labai sunku buvo pereiti vien atranką, kad patektume į Lietuvos rinktinę. Mūsų šalyje ši atranka vyksta 4 etapais, žvejojama 4 skirtinguose vandens telkiniuose. Atsiduri visiškai nepažįstamoje vietoje ir turi susiorientuoti. Galbūt ši atranka ir užgrūdina, tada čempionate greit pajunti sroves. Estijos Viljandžio ežeras buvo labai mažas tokio lygio varžyboms, tačiau sukomės iš padėties“, – „Bangai“ pasakojo M. Valukonis.
Tiek jį, tiek M. Kontenį į čempionatą lydėjo V. Valukonis. Anot jo, iškovoti aukso medaliai yra didžiulis pasiekimas, lietuviams pavyko antroje vietoje palikti italus, trečioje – prancūzus. Ukrainiečiai, kurie yra labai geri žvejai, liko tik šešti. „Didžiausia euforija apėmė, kai visos 16 komandų iš skirtingų šalių užlipo ant scenos ir skambėjo Lietuvos himnas“, – prisiminė doviliškis Martynas. Lietuvių rinktinei čempionatas buvo sėkmingas ir asmeninėje įskaitoje, Sigito Lukštos ir Gintaro Šiukčiaus ekipažas iš Molėtų užėmė trečiąją vietą.
Sužvejotą laimikį… paleidžia
Tiek Martynas, tiek Mindaugas įsitikinę, kad pagrindinė lietuvių pergalių priežastis – rankų darbo masalas. Jį gamina V. Valukoniui priklausanti IĮ „Vivingra“. Šioje srityje sukasi visa šeima, jau dirba ir duktė su vyru, ir sūnus su žmona. „Mes žvejojame nestandartiniu masalu, kuris yra medinis, jo vidutinė kaina siekia apie 4,5 euro. Įvežami iš kitų šalių plastikiniai būna ir po 20, 30 eurų – brangus malonumas. Tačiau efektyvumas, mūsų nuomone, yra abejotinas“, – kalbėjo redakcijoje viešėjęs V. Valukonis.
Kad doviliškiai žvejybą išmano, liudija lietuvių rezultatai čempionate. Pirmąją dieną vyrai sugavo 8 ešerius ir 3 lydekas, antrąją – 5 ešerius ir vėl 3 lydekas. O net 15 ekipažų antrąją dieną nesugavo nė vienos žuvies! Mat Viljandžio ežeras mažas, žuvys nebekibo. Nors kiekviena sužvejota būdavo tik pamatuojama ir iškart paleidžiama atgal. „Taip elgiamės žvejodami ir laisvalaikiu. Sugauname ir paleidžiame, nes šeimyna nelabai mėgsta žuvį. Žinoma, kai paprašo konkrečiai, kad reikia, pavyzdžiui, lydekos, parvežame. Tačiau tai būna retai. Nors 90 procentų mūsų laisvalaikio pralekia su meškere rankose“, – dėstė Martynas ir Mindaugas.
Žmonos pomėgį toleruoja
Čempionų antrosios pusės su tokiu vyru pomėgiu seniai susitaikiusios. „Mano žmona ir pati mėgdavo pažvejoti. Tad, nors ir nenorėjau, kad sūnus Martynas įsitrauktų į tą nesąmonę, vis tiek užkibo. Mato pavyzdį, ir viskas“, – šypsodamasis kalbėjo Vladas. Tiek Martyno, tiek Mindaugo žmonos supratingos, žino, kad vyrai be meškerės prarastų daug gyvenimo džiaugsmo. O iš gamtos, nors ir pavargę, grįžta dvasiškai pailsėję, įsikrovę teigiamos energijos.
Vienintelis minusas, kad iš tų čempionų vardų doviliškiai tik medaliais pasipuošė, garbe pasimėgavo, tačiau jokių premijų nesulaukė. Mat spiningavimas yra ne olimpinė sporto šaka. Jei būtų asmeninėje įskaitoje užėmę pirmąją vietą, tada galėtų tikėtis gauti finansinį paskatinimą, tačiau tik tada, jei būtų ne mažiau nei 15 komandų.
Jei doviliškis Martynas sužvejotų auksinę žuvelę, paprašytų sėkmės toliau puoselėjant šį pomėgį. Jaunas vyras svajoja apie pergales būtent asmeninėje įskaitoje.
Tai žinotina
- Lietuvos rinktinę, be doviliškių, šiemet sudarė Sigitas Lukšta ir Gintaras Šiukčius iš Molėtų, Darius Jakiūnas ir Martynas Savickas iš Vilniaus. Taip pat Lietuvos spiningautojų lygos prezidentas Janas Prialgauskas, treneris Artūras Montvydas.