Policija prižiūri karantiną ir sugaudo ilgapirščius

Pareigūnai pastebi, kad tiek rudenį, tiek prasidėjus žiemai, nusikaltimų Klaipėdos rajone, lyginant su pavasariu ar vasara, ženkliai sumažėjo. Lapkričio mėnesį sėkmingai išaiškinta ne viena vagystė ir įtariamieji sulaikyti. Tačiau atsikvėpti nėra kada: pareigūnai susitelkė užtikrinti, kad gyventojai laikytųsi sugriežtintų karantino sąlygų.

Prasikalto šeštą kartą

Lapkričio pradžioje Lapių kaime pavogtas automobilis BMW. Patirtą žalą savininkas įvertino 2 300 eurų. Turėdami informacijos, jog neseniai iš įkalinimo įstaigos grįžo jau penkis kartus už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas teistas asmuo, pareigūnai šiuo nusikaltimu įtarė 2001 m. gimusį, niekur oficialiai nedirbantį rajono gyventoją.

Vėliau, tiriant aplinkybes, policija išsiaiškino, kad minėtas BMW nugabentas į metalo laužo supirkimo aikštelę ir parduotas vos už 130 eurų. Aplinkybės tiriamos. Pareigūnai įtaria, kad tas pats asmuo Gargžduose, Melioratorių gatvėje, įsibrovęs į sandėliukus, pavogė du dviračius, kurių vertė 50 ir 200 eurų. Įtariamasis vos po paros sulaikytas Gargžduose.

Sulaikė pastolių vagį

Paskutinį rudens mėnesį Zeigių kaime patruliavusiems rajono Reagavimo skyriaus pareigūnams įtarimų sukėlė pro šalį važiavęs mikroautobusas „Citroen“ – pastarasis buvęs tiek prikrautas, jog automobilio galas buvo gerokai nusileidęs. Sustabdę mikroautobusą pareigūnai paprašė vairuotojo pateikti krovinio dokumentus, tačiau pastarasis jų neturėjo. Patikrinę mikroautobusą pareigūnai aptiko, jog jis iki pat viršaus prikrautas statybinių pastolių. Negana to, pasakodamas, kur veža krovinį, vairuotojas nuolat painiojo detales, iš pradžių teigė, jog pastolius išsinuomojo, vėliau, jog pažįstamas neva sumokėjęs 50 eurų už pastolių pervežimą iš vienos vietos į kitą, tačiau paprašytas nurodyti, iš kur vyksta ir kur turi nuvežti pastolius, to niekaip nesugebėjo padaryti. Patikrinus asmens dokumentus paaiškėjo, jog 1977 m. gimęs vyras yra gerai žinomas policijos pareigūnams ir paskelbta jo paieška dėl galimai įvykdytų vagysčių.

O jau kitą dieną į rajono policijos pareigūnus kreiptasi dėl pastolių vagystės – pranešta, jog Karklėje iš neaptvertos teritorijos pavogti pastoliai, kurių vertė daugiau kaip 15 000 eurų. Pareigūnų teigimu, „Citroen“ mikroautobuse aptikti pastoliai veikiausiai ir yra pavogtieji iš statybvietės.

Įkliuvo kioskų vagišiai

Spalio pabaigoje apšvarintas maisto kioskas Karklėje. Ilgapirštis pavogė gaiviųjų gėrimų skardines, čiupo saldumynų bei apie 18 eurų. Suskaičiavus dėl įsilaužimo sugadinto inventoriaus vertę, žala siekia 330 eurų.

Galimai tas pats asmuo išlaužęs spyną įsibrovė ir į maisto kioską Gargžduose bei išplėšė kasos aparatą. Nuostoliai siekia 475 eurus.

Dėl šių vagysčių pareigūnai įtaria 22 metų rajono gyventoją, kuris niekur oficialiai nedirba, anksčiau teistas nebuvo.

Verčiasi turimomis pajėgomis

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė atkreipia dėmesį, kad nusikalstamų veikų tikrai yra: tiek smurto artimoje aplinkoje, tiek neblaivių vairuotojų, tačiau jų skaičius ženkliai mažesnis nei pavasarį ar vasarą. Komisarė akcentuoja, kad šiuo metu didžiausias tikslas pareigūnams – užtikrinti, kad gyventojai laikytųsi sugriežtinto karantino sąlygų. „Laukiame konkretesnių nurodymų. Stengsimės darbą organizuoti kiek įmanoma efektyviau. Tačiau reikia suprasti, kad pareigūnų ir transporto priemonių yra tiek, kiek yra. Turėsime išsiversti su 10 policijos automobilių ir 58 pareigūnais. Pritaikysime per pavasario karantiną išmoktas pamokas“, – samprotauja R. Stasiulaitienė.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių