Politikai asfaltą dovanos Kunkiams

Ketvirtadienį jau antrąkart per spalio mėnesį buvo sušauktas neeilinis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Politikų galvos skausmas tas pats – kam skirti papildomą finansavimą – 400 600 Lt – keliams tvarkyti. Šįkart salę apgulė kunkiškiai, tvirtinantys, jog asfaltas jiems seniai žadėtas, o dabar proga pažadus ištesėti.

Šaligatvių nespėtų

Priminsime, kad dar rugpjūčio mėnesį Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino Ilgalaikį susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą. Tada manyta, kad visos gatvės, keliai bus tvarkomi pagal eiliškumą. Tačiau, anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo Algirdo Ronkaus, gautą papildomą finansavimą reikia įsisavinti iki metų pabaigos. Tad, nors, pavyzdžiui, šaligatvių palei Gargždų Vingio, Paupio, Beržų, Jaunimo, Žvejų gatves įrengimas numatytas pirmuoju numeriu, to padaryti esą nepavyktų, nes per ilgai užtruktų. O 16-oje sąrašo pozicijoje esanti Zeigių gatvė Kunkių kaime ir 17-oje sąrašo vietoje esantis privažiuojamasis kelias prie Dargužių nuo kelio 2217 Klaipėda–Karklė–Dargužiai gali būti išasfaltuoti laiku.

Meras prisiėmė atsakomybę

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Liaudanskis klausė merą, ar jis prisiims atsakomybę už planuojamą asfaltuoti kelią Kunkiuose: „Jūs, kaip inžinierius, norite skirti lėšas kloti asfaltui ant kelio, kuris neturi pagrindų.“ Klaipėdos rajono savivaldybės meras teigė prisiimąs atsakomybę, nes turi 30 metų darbo su keliais patirtį. „Tas asfaltas „laikys“ 50 metų“, – tikino jis.

Susirinkę politikai tvirtino nesą prieš kelio Kunkiuose asfaltavimą, tačiau, anot jų, turi būti laikomasi tvarkos. „Patvirtintas Ilgalaikis susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planas yra ne šiaip minčių kratinys, bet prioriteto tvarka sudėlioti objektai“, – sakė A. Liaudanskis. Panašios nuomonės buvo ir politikė Genovaitė Sinskienė. „Jaučiuosi labai nejaukiai ir nesolidžiai, juk dar rugpjūtį patvirtinome planą, o jau keičiame. Praėjusį neeilinį posėdį buvo susirinkę Ežaičių kaimo bendruomenės atstovai, šį – kunkiškiai, tai kitą posėdį gal kviesime Agluonėnų gyventojus?“ – sarkastiškai klausė politikė.

Meras V. Dačkauskas aiškino, kad Ilgalaikis planas buvo parengtas, atsižvelgiant į dokumentacijos parengimą. „Tie objektai, kuriems parengta dokumentacija, atsidūrė sąrašo viršuje. Čia preliminarus sąrašas, tai nereiškia, kad visi objektai bus tvarkomi eilės tvarka“, – kartojo jis.

Perka balsus?

Opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas nepabūgo nurodyti, jo nuomone, tikrosios priežasties, kodėl asfaltuojamas kelias Kunkiuose. Esą valdančioji dauguma, sergant vienai iš jos narių, per posėdžius beturi 13 balsų: „Dabar daro viską, kad nupirktų bent vieną balsą. Tas kelias yra grynai dėl Tarybos nario Egidijaus Skarbaliaus.“ Jis yra Žemaičių grupės, nepatenkančios į valdančiąją daugumą, pirmininkas ir gyvena Kunkiuose.

E. Skarbalius „Bangai“ jau yra tvirtinęs kovojąs ne dėl savo, bet dėl gyventojų interesų. „Privažiuojamasis kelias jau 2005–2012 m. buvo strateginiuose planuose. Dėl jo kovojo ir LR Seimo narys Petras Gražulis, atakuodamas tiek Susisiekimo ministeriją, tiek Savivaldybę. Dėl šio kelio buvo laužomos ietys „meraujant“ ir S. Karbauskui, jis buvo sakęs, jog Kunkiai – tai Kamčiatka, senbuviai neužvažiuodavo, o aš tai tikrai padarysiu. Be to, Savivaldybės funkcija yra sudaryti sąlygas vaikams nuvykti į švietimo įstaigas, tačiau transportas šiuo keliu beveik neišvažiuoja. Jį išasfaltavus pagerėtų 4 kaimų susisiekimas. Jei kažkas manęs nemylite, tai dėl to nekalkite prie sienos tų 4 kaimų gyventojų“, – kalbėjo S. Skarbalius. „Tai kur Jūs buvote tvirtinant Ilgalaikį susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą?“ – stebėjosi G. Sinskienė.

Pagal sąžinę ir protą

Kunkių bendruomenės pirmininkė Elida Mantulova, palaikoma 18 Kunkių bendruomenės narių, akcentavo, kad iki šiol jų gyvenvietė nesulaukė didesnių Klaipėdos rajono savivaldybės investicijų, buvo atliekami tik kelių greideriavimo, kiti priežiūros darbai. „Kviečiu Tarybos narius balsuoti pagal sąžinę, pagal protą ir pagal ekonominę prasmę“, – ragino E. Mantulova.

Už naują Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo 2013 m. redakciją, kurioje numatyta asfaltuoti kelią Kunkiuose, balsavo 15 politikų, 1 buvo prieš (Viktoras Kura), 3 susilaikė (Pranas Norvilas, Martynas Pocius, Biruta Alšauskienė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių