2,3 mln. suformuotų elektroninių GPM deklaracijų –jau deklaravimo sistemoje

2021 m. kovo 9 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS)Mokesčių inspekcija perkėlė duomenis apie 2,3 mln. šalies gyventojų pajamas ir išlaidas, iš jų 1,8 mln. deklaracijų tereikės peržiūrėti ir pateikti. Šiemet pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 2 d.

Apie 201 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas, susigrąžino apie 53,2 mln. eurų GPM permokų. Klaipėdos raj. gyventojai (per 24,6 tūkst.) iš viso susigrąžino apie 7,6 mln. eurų. Praėjusiais metais Klaipėdos krašto gyventojai e. būdu už 2020 m. pateikė per 352 tūkst. deklaracijų, Klaipėdos raj.gyventojai –apie 42,6 tūkst., turto deklaracijas pernai pateikė per 27,4 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, Klaipėdos raj. –apie 2,7 tūkst. gyventojų. 

VMI dėkoja pajamas laiku deklaruojantiems gyventojams, šiandien tai kaip niekada svarbu – sąžiningas mokesčių deklaravimas ir mokėjimas prisideda prie mūsų valstybės stiprinimo bei saugumo užtikrinimo. Kiekvienas laiku ir teisingai pajamas deklaravęs gyventojas gali paremti pasirinktas organizacijas – paramai skirti dalį savo sumokėto GPM. 

„Šiemet tik dvi pajamų deklaravimo naujienos – nuošių metų prašymą skirti dalį sumokėto GPM paramai gyventojai gali pateikti tik per EDS, tai padaryti padeda įdiegtas paramos vedlys. Antroji naujiena – šie metai paskutiniai, kai pajamas deklaravę ir išlaidas įrodančius dokumentus pateikę gyventojai gali susigrąžinti dalį sumokėto GPM už pernai įsigytas automobilio, būsto remonto, auklių paslaugas“, – sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Deklaravimo vedlys šiemet buvo atvertas sausio mėn. ir dalis gyventojų jau deklaravo pajamas. Deklaravusiesiems pajamas prieš tai, kai VMI sukėlė duomenis į EDS, patariama pasitikrinti, ar informacija apie jų pajamas ir išlaidas nepasikeitė.

E. būdu prašymus skirti paramą pasirinktiems gavėjams pernai pateikė didžioji dalis šalies gyventojų – pernai 91 proc.Skiriama paramos dalis nuo sumokėto GPM šiemet nesikeičia: iki 1,2 proc. galima skirti paramos gavėjams ir meno kūrėjams, iki 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms ir iki 0,6 proc. – politinėms partijoms. Daugiau informacijos dėl paramos skyrimo rasite čia.

Kas turi deklaruoti pajamas?

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie: vykdė individualią veiklą; jų pajamos viršijo vidutinio darbo užmokesčio sumą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; pritaikė per didelį neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir dėl to atsirado mokėtina GPM suma. Taip pat deklaravus pajamas dalis gyventojų gali susigrąžinti dalį GPM: nuo išlaidų už būsto, automobilio remonto ir auklių paslaugas, įmokas už gyvybės draudimą, studijas, palūkanas ir kt.; tais atvejais,jei buvo taikytas per mažas NPD.Dėl 2021 m. užimtų pareigų ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Paslaugos, palengvinančios pajamų deklaravimą

Gyventojams, prireikus konsultacijos mokesčių klausimais ir užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku, neprireiks laukti skambučių 1882 eilėje.Verta žinoti, jog Mano VMI identifikuoti gyventojai konsultacijų telefonu 1882 sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia į eilės priekį.

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777>Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad norint atvykti į aptarnavimo dalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemąčia.

Klaipėdos AVMI primena, kad visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt >Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Išsamų gidą, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių