Prie Sendvario seniūnijos vairo stojo naujoji seniūnė

Susitikime palinkėjimus ir patarimus naujajai seniūnei dalijo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas ir Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Bene sparčiausiai rajone auganti ir besivystanti seniūnija turi naują seniūnę – Kariną Novikovą. Ketvirtadienį vykusiame susitikime su žiniasklaidos atstovais seniūnė teigė, kad nors buvusioji seniūnė aukštai iškėlė kartelę – jos sieks ir tikisi, kad net pralenks.


Paskatinimas dalyvauti savivaldoje
Rajono vadovas meras B. Markauskas pasidžiaugė, kad seniūnė neišsigando laukiančių iššūkių. „Žinome, kad į Sendvario seniūniją atsikrausto daugiausia jaunos šeimos su vaikais, o jauni žmonės yra aktyvesni, turi didesnių reikalavimų ir pretenzijų. Matome, kad seniūnui čia nėra lengva dirbti – jis tarsi po padidinamuoju stiklu. Smagu tai, kad seniūnė gyvena pačioje seniūnijoje, Ginduliuose“, ‒ kalbėjo meras. Jis pripažino, kad šios teritorijos plėtra itin greita ir kurį laiką net nebuvo spėjama su infrastruktūra: trūko mokyklų, darželių, inžinerinės infrastruktūros. Bet esą per paskutiniuosius 3 metus Savivaldybė skyrė gerokai daugiau dėmesio ir lėšų Sendvario seniūnijai. Anot mero, svarbiausia padaryti viską, kad gyventojams nekiltų noras prisijungti prie Klaipėdos miesto, mat tokia grėsmė buvo iškilusi prieš kelerius metus.
„Net ir antradienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje buvo sprendžiami klausimai dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos kelių perėmimo Savivaldybės žinion, ‒ akcentavo B. Markauskas. ‒ Pastebime, kad dažnai į gyventojų užklausas Kelių direkcija atsako formaliai – pavyzdžiui, kad dėl esamų reikalavimų nuovaža nebus įrengiama. Manome, kad mes, Savivaldybė, galėsime atsižvelgti į vietos gyventojų poreikius ir žymiai greičiau reaguoti į gyventojų norus dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo, apšvietimo, šaligatvių ir pan.“ Jis įvardijo, kad Sendvario seniūnijoje ruošiamasi gatvių apšvietimo plėtrai, darželio statybai, planuojama įrengti didelę sporto aikštelę už 100 tūkst. Eur.
Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas akcentavo, kad seniūnė galėtų skatinti Sendvario seniūnijos gyventojus patiems labiau įsitraukti į savivaldą. „Tegul gyventojai eina į Tarybą, dalyvauja aktyviai ir domisi, patys bando pasiūlyti ir spręsti. Kaip sakoma, iš dangaus nenukris, viskas pačių rankose. Savivalda yra kiekvieno mūsų“, ‒ samprotavo Administracijos direktorius.


Prioritetas – gyventojų deklaravimasis
Rajono meras B. Markauskas įvardijo vieną iš svarbiausių prašymų naujajai seniūnei – atkreipti dėmesį į gyventojų deklaravimąsi. „Tai yra be galo svarbu. Pastebime, kad yra dar daug gyvenančių, tačiau gyvenamosios vietos rajone nedeklaravusių gyventojų“, ‒ akcentavo meras.
Administracijos direktorius S. Karbauskas priminė, kodėl tai taip svarbu: esą kuo daugiau žmonių deklaruoja gyvenamąją vietą rajone, dėl to auga Savivaldybės biudžetas. O iš jo skirstomos lėšos būtent pačių gyventojų gerbūviui gerinti.
Susitikime pasidalinta mintimis ir idėjomis, kaip būtų galima skatinti rajono gyventojus deklaruotis.
K. Novikova paantrino, kad prisideklaravus rajone galima gauti siūlomą pagalbą, pavyzdžiui, Klaipėdos rajonas suteikia du su puse karto didesnę kompensaciją darželiams (250 Eur) nei Klaipėdos miestas. O ir pats rajonas, ypač Sendvario seniūnija – auga. „Gyvenu čia jau šešerius metus, ir stebiu, kaip labai pasikeitė Sendvario seniūnija. Ji eina tik pirmyn“, ‒ mintimis dalijosi naujoji Sendvario seniūnė K. Novikova.


Atsipalaiduoja sportuodama
Naujoji seniūnė pasidžiaugė turinti gerą bei draugišką kolektyvą. „Dabar mokausi – yra naujų dalykų, bet turiu ir patirties tokiame darbe“, ‒ užsiminė K. Novikova. Ji apie 9 metus dirbo Klaipėdos teritorinėje muitinėje.
K. Novikova pastebėjo, kad šią savaitę jau sulaukusi nemažai skambučių dėl problemų ir patikino, kad jos yra sprendžiamos. Su patarėju jie esą susiplanuoja ką per dieną reikia nuveikti. „Su gyventojais bendraujama glaudžiai, ‒ teigė naujoji Sendvario seniūnė. ‒ Žinau, kad turiu pasiekti aukštai iškeltą buvusios seniūnės L. Urbutės kartelę. Tikiuosi tapti dar geresne, tačiau manau, kad tam dar reikia įdirbio.“
Antrąją savaitę dirbanti Sendvario seniūnė jau buvo susitikusi su seniūnijos seniūnaičiais – jų yra 8. „Bet planuoju nuvažiuoti ir apžiūrėti kaip jie gyvena, susitikti su kiekvienu dar kartą asmeniškai“, ‒ pirmuosius numatytus darbus įvardijo naujoji seniūnė. Ji teigė norinti įvertinti situaciją seniūnijoje, peržvelgti darbų veiklos planą ir pradėti ruoštis kitiems metams.
Ginduliuose gyvenanti K. Novikova turi sūnų, jos vyras – jūreivis. Sendvario seniūnė atsipalaiduoja sportuodama, mėgsta skaityti knygas.
Administracijos direktorius S. Karbauskas pasidalijo patarimu: „Seniūnui dirbti – nėra lengva, tenka daug emocinio krūvio. Bus įvairių situacijų ir reikia nusiteikti, kad kartais ne viską įmanoma padaryti.“

Gyvenamosios vietos deklaravimo 2021-12-23 duomenimis seniūnijoje gyvenamą vietą deklaravo 14713 gyventojai. 

Gyvenvietės − 22. Centras – Slengiai.

Deklaravusių gyventojų yra apie 15 tūkst.


Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

1 Komentaras

  • Gražus straipsnis apie Sendvario seniūniją šiandieną. Dar tik 3 metai, kaip gyvenu Trušeliuose. Man – 72 metai, visą aktyvų gyvenimą dirbau gydytoju – endokrinologu ir tos pat srities mokslininku. Jeigu Sendvario seniūnijoje reiktų kokio patariamo balso medicinos klausimais, mielai padėčiau nemokamu patarimu.

    Pagarbiai,

    Valentinas Matulevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių