Priekulėje šventinę nuotaiką skleidžia ir spindinti eglė, ir nauji šviestuvai

Priekulės miesto centro skverelyje žaliuojanti eglė ir šiemet tapo Kalėdų švenčių simboliu. Jį papuošti prireikė pusantro kilometro elektrinių girliandų. Šventinę nuotaiką skleidžia išmoningai papuoštos miesto erdvės ir po gatvės remonto nušvitę nauji šviestuvai. Po nuotaikingos įžiebimo šventės pirmadienį priekuliškiams beveik kasdien dovanojami įvairūs kultūros renginiai.

Kalėdinės eglės ir viešųjų erdvių puošimą inicijavusi Priekulės seniūnijos administracija kartu su Kultūros skyriaus ir Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojais nusprendė, kad tinkamiausias Kalėdų švenčių simbolis – senamiesčio skverelyje, ties kryžkele, stūksanti eglė. „Ji ne žemesnė nei 21 metro, ir galbūt viena iš aukščiausių Lietuvoje puošiamų gyvų eglių, – dėstė seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. – Šiemet ji puošni ir be žaislų: kiekviena šaka apvyniota elektrinėmis girliandomis.“

Papuošti įspūdingo aukščio eglę teko kviesti specialistus iš sostinės. Pasak seniūnės, eglės puošimas kainavo 7 tūkst. eurų, bet girliandos liks priekuliškiams ir bus puošmena kitais metais.

Kalėdinę nuotaiką skleidžia šalia ugdymo įstaigos pastato išradingai papuošta erdvė – vakarais čia švyti karieta. „Eglės įžiebimo šventėje šioje karietoje savo gerbėjų laukė Kalėdų Senelis, kuris fotografavosi su visais, o vaikus vaišino saldainiais“, – atskleidė Kultūros centro renginių organizatorė Ernesta Zolotova.

Šiemet po remonto pagrindinėje Klaipėdos gatvėje nušvito nauji šviestuvai, bet ant jų nėra šviečiančių burbulų kaip anksčiau. Taigi dekoratyvinė instaliacija – karieta papildo erdvę, teikia jaukumo ir eglučių fone atrodo šventiškai.

E. Zolotova pasakojo, kad ir taupant lėšas norėjosi sukurti įspūdingų dekoracijų. „Iš žirgininko Vidmanto Urbono pasiskolinome karietą, ją restauravome ir papuošėme lemputėmis. Tamsoje spindėdama traukia akį“, – džiaugėsi renginių organizatorė.

Priekulėje baigiamos įrengti viešosios erdvės. Nauji dekoratyvūs šviestuvai nušvito Istorinėje alėjoje, prie paminklo Priekulei 450 ir autobusų stoties. Šviečiančiomis instaliacijomis papuoštos atskiros erdvės Turgaus aikštėje, Pamarių ir Klaipėdos gatvėse. „Gyventojų namų languose spindi instaliacijos, kiemuose kuriamos kompozicijos. Džiaugiamės kiekvienu Kalėdų šventės laukimo akcentu“, – kalbėjo D. Bliūdžiuvienė.

Pirmadienį eglės įžiebimo renginyje dalyvavo daug vaikų, kuriems savo nuotaikingą koncertą skyrė grupė „Trys draugai“. Šią savaitę beveik kasdien kultūros renginiai kvietė ne tik juos, bet ir suaugusiuosius. Trečiadienį Kultūros centre koncertavo „Naisių vasaros teatras“, ketvirtadienį – karpinių vakaras, į kurį pakvietė bendruomenė „Priekulės ainiai“, pirmadienį Telšių Žemaitės dramos teatras atveš spektaklį mažiesiems.

Nuo gruodžio 15 d. išskirtinėje erdvėje, buvusios geležinkelio stoties salėje, bus sekama interaktyvi pasaka. Oskaro Vaildo kūrinį „Laimingasis princas“ režisavo Kultūros centro režisierius Donatas Savickis, vaidina E. Zolotova. Paskutinis spektaklis – gruodžio 28 d. Priekuliškiai kultūros darbuotojai ankstesniais metais parengė interaktyvias pasakas „Mergaitė su degtukais“ bei „Joniukas ir Grytutė“. „Žiūrovai, kurie jas matė, labai laukia mūsų naujosios pasakos“, – patikino E. Zolotova.

Virginija LAPIENĖ

A. JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių