Priekulės gimnaziją plečia priestato statybos

UAB „Stamela“ administracijos atstovė teigė, kad priestato statybos vyksta pagal planą.

Kol mokiniai atostogauja, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyksta išsvajotojo priestato statybos. Konkursą laimėjęs rangovas UAB „Stamela“ stato vieno aukšto 798 kv. m mokyklos priestatą. Jame bus įrengtos keturios klasės ir beveik 280 kv. m dydžio aktų salė. „Banga“ domėjosi, kaip vyksta statybos, ar darbai klojasi sklandžiai.


Nebuvo vietos susibūrimams
Gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis patikino, kad darbai vyksta. „Šiuo metu visus darbus koordinuoja Savivaldybė, su mumis kažkokie derinimai nevyksta. Gal kai projektas jau bus į pabaigą, tada… Tačiau stebime rangovo darbus iš šalies – viskas atrodo neblogai, kažkokių nesusipratimų nėra, dirba – pats įkarštis“, – komentavo A. Alčauskis. Anot jo, planuojama, kad visi darbai būtų atlikti 2024-ųjų pavasarį, tad kol kas teks gimnazijos bendruomenei dar verstis be priestato.
Gimnazijos direktorius „Bangai“ jau anksčiau yra pasakojęs, kad priestato klausimas buvo gvildenamas kone dešimtmetį. Pagrindinė problema – kad gimnazija neturi aktų salės, tad nei koncertai, nei spektakliai, nei didesni susibūrimai buvo negalimi. „Prieš 10 metų, dar 2012-aisiais, buvo 550 vaikų, o praėjusiais mokslo metais buvo per 900 ugdytinių, tad išties stinga vietos“, – atvirai sakė A. Alčauskis.


Darbai – pagal planą
Statybos darbų konkursą laimėjęs rangovas turi pastatyti vieno aukšto 798 kv. m mokyklos priestatą. Jame bus įrengtos keturios klasės ir beveik 280 kv. m dydžio aktų salė. Į priestatą bus galima patekti per naują vestibiulį iš senojo mokyklos korpuso ir per dar vieną įėjimą iš stadio­no pusės.
Projekte numatyta, kad statant priestatą bus išsaugotas ir vidiniame mokyklos kieme augantis ąžuolas, o prie jo sukurta rekreacinė erdvė su lauko terasa. Bus tvarkoma ir kita infrastruktūra: stadiono pusėje, prie Priekulės vaikų darželio, planuojama įrengti įvažiavimą iš Žirgų gatvės, aikštelę su automobilių stovėjimo vietomis ir pėsčiųjų taką iki naujojo gimnazijos priestato.
UAB „Stamela“ administracijos atstovė teigė, kad priestato statybos vyksta pagal planą: „Skubame, lekiame – stengiamės atlikti visus suplanuotus darbus laiku, kad kuo greičiau galėtume atiduoti objektą naudoti.“


Apie 1,6 mln. eurų
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Rita Rapalienė patikino, kad darbus planuojama baigti 2024 m. pirmoje pusėje.
Projekto vertė – apie 1,6 mln. eurų, iš kurių 1,4 mln. eurų – iš Tūkstantmečio mokyklų programos. „Keturiose naujose klasėse ketinama įrengti gamtos mokslų tyrimų laboratorijas, o beveik 280 kv. m dydžio aktų sale galės naudotis ir didelė Priekulės miesto bendruomenė“, – informavo Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja.
Tiek gimnazijos pavaduotoja ugdymui Loreta Kaltauskienė, tiek direktorius A. Alčauskis jau anksčiau yra atkreipę dėmesį, kad priestatas vietos trūkumo problemą išspręs tik laikinai, nes mokinių skaičius toliau auga. Prognozuojama, kad Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazistų skaičius greitai perkops 1 000. Daug naujakurių Drevernos link, atvažiuoja mokytis ir iš Dituvos sodų ir pan.

Projekto vertė – apie 1,6 mln. eurų, iš kurių 1,4 mln. eurų – iš Tūkstantmečio mokyklų programos.


Agnė ADOMAITĖ
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių