Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje – priestato laukimo metas

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje 2012-aisiais buvo 550 vaikų, o dabar yra 921 ugdytinis. Statybos darbų konkursą laimėsiantis rangovas turės pastatyti vieno aukšto 798 kv. m mokyklos priestatą. Jame bus įrengtos keturios klasės ir beveik 280 kv. m dydžio aktų salė.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje per pastarąjį dešimtmetį mokinių skaičius išaugo beveik dvigubai. Todėl priestato su aktų sale poreikis kaip niekad aktualus. Klaipėdos rajono savivaldybė neliko kurčia švietimo darbuotojų prašymui: priestato statybai leidimas gautas, rangos darbų konkursas paskelbtas. Beliko sulaukti statybininkų vietoje.


Mokykla pagausėjo dvigubai
Gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis „Bangai“ pasakojo, kad priestato klausimas buvo gvildenamas kone dešimtmetį. Pagrindinė problema – kad gimnazija neturi aktų salės, tad nei koncertai, nei spektakliai, nei didesni susibūrimai buvo negalimi. „Prieš 10 metų, dar 2012-aisiais, buvo 550 vaikų, o dabar yra 921 ugdytinis, tad išties stinga vietos“, – atvirai sakė A. Alčauskis.
Anot jo, ledai dėl priestato statybos pajudėjo 2019-aisiais, sausio mėnesį, tuomet gimnazijos bendruomenės Savivaldybė jau klausė, kaip įsivaizduojamas priestatas, kokie tikslūs poreikiai. „Tuomet mes planavome, kad 2023-iaisiais jau bus 850 mokinių, nelabai apsirikome. Vyko susitikimai su Klaipėdos rajono savivaldybės vadovais, Administracijos atstovais“, – prisiminė Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius A. Alčauskis.


Ir aktų salė, ir klasės
Dabar jau aišku, kad statybos darbų konkursą laimėsiantis rangovas turės pastatyti vieno aukšto 798 kv. m mokyklos priestatą. Jame bus įrengtos keturios klasės ir beveik 280 kv. m dydžio aktų salė. Į priestatą bus galima patekti per naują vestibiulį iš senojo mokyklos korpuso ir per dar vieną įėjimą iš stadiono pusės.
Projekte numatyta, kad statant priestatą bus išsaugotas ir vidiniame mokyklos kieme augantis ąžuolas, o prie jo sukurta rekreacinė erdvė su lauko terasa.
Bus tvarkoma ir kita infrastruktūra: stadiono pusėje, prie Priekulės vaikų darželio, planuojama įrengti įvažiavimą iš Žirgų gatvės, aikštelę su automobilių stovėjimo vietomis ir pėsčiųjų taką iki naujojo gimnazijos priestato.
Gimnazijos direktoriaus žiniomis, rangos konkurso laimėtojas turėtų būti paskelbtas jau artimiausiu metu. Tuomet paaiškės ir projekto kaina. „Pagal pirminį projektą skaičiuota, jog priestatas galėtų kainuoti apie 1 mln. Eur, tačiau atsižvelgiant į infliaciją, medžiagų brangimą ši suma, tikėtina, bus žymiai didesnė“, – svarstė pašnekovas.
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė informavo, kad planuojama, jog priestato darbai kainuos apie 1,6 mln. eurų. Lėšos planuojamos iš Savivaldybės biudžeto, tačiau tikimasi pritraukti ir finansavimą iš išorės. Artimiausiu metu planuojama pasirašyti sutartį su rangovu.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius A. Alčauskis ir pavaduotoja ugdymui L. Kaltauskienė džiaugiasi, kad gimnazijos priestato planai įgauna vis didesnį pagreitį.

Prioritetas – šiuolaikiškos laboratorijos
Kada priestatas bus pastatytas, taip pat priklausys nuo pasirašytos rangos sutarties. Priestate bus, kaip minėta, ne tik aktų salė, bet ir 4 kabinetai. „Vykdome priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą, todėl mums svarbu, kad būtų įrengtos ir šiuolaikiškos laboratorijos. Priešmokyklinukams yra atnaujinta turinio programa, daug dėmesio skiriama patyriminėms veikloms, nebeužtenka tyrinėti tik tai, kas gamtoje. Priešmokyklinukų, pradinukų yra per 400, tad laboratorija išties reikalinga“, – įsitikinusi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pavaduotoja ugdymui Loreta Kaltauskienė.
Anot jos, lygiai taip pat svarbu stiprinti gamtos mokslų ugdymą, matematikos, tam reikalinga taip pat šiuolaikinė laboratorija. „Dalyvaujame Tūkstantmečio mokyklų programoje, visi parengiamieji ir pirmojo etapo darbai atlikti. Šį etapą įveikėme. Dabar tikimės iki vasario mėnesio gauti finansavimą ir, kai bus priestatas, iškart bus galima įrengti tuos keturis kabinetus“, – paaiškino pavaduotoja ugdymui.
Tiek ji, tiek direktorius atkreipė dėmesį, kad priestatas vietos trūkumo problemą išspręs tik laikinai, nes mokinių skaičius toliau auga. Prognozuojama, kad Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazistų skaičius greitai perkops 1 000. Daug naujakurių Drevernos link, atvažiuoja mokytis ir iš Dituvos sodų ir pan.


Rieda dideliu autobusu
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos vadovai džiaugiasi, kad šiemet Savivaldybė skyrė 98 tūkst. Eur dideliam 32 vietų autobusui įsigyti. „Į 19 vietų autobusą viena klasė netilpdavo, reikėdavo dviejų autobusų. Tai labai neekonomiška. O dabar šios problemos neliko. Pavyzdžiui, buvo renkamos priemonės beglobiams gyvūnams. Klasė, kuri aktyviausiai dalyvavo, autobusu vyko į Šilutės prieglaudą, o anksčiau visi būtų netilpę“, – kalbėjo gimnazijos direktorius A. Alčauskis ir pavaduotoja ugdymui L. Kaltauskienė.
„Tvarkome ir specialiojo ugdymo skyriaus išorę. Mūsų valgyklos įrangai atnaujinti yra skirta 18 tūkst. Juk per pastaruosius penkerius metus vaikų skaičius labai išaugo, ankstesnė įranga nebetenkino poreikių, juk dar maitiname Dituvos vaikus, priešmokyklinukai maitinami triskart per dieną, specialiojo ugdymo skyriaus vaikai, kurie gyvena bendrabutyje, penkis kartus per dieną“, – dėstė pašnekovai.
Jie pasidžiaugė, kad pradinėse klasėse yra išmanieji ekranai, kad ugdymas būtų kuo labiau įtraukiantis. Intensyviai vyksta atnaujinto programų turinio pritaikymas. „Kol vieni dar tik susipažįsta su atnaujintomis programomis, mūsų mokytojai jau veda patyrimines, integruotas pamokas. Tai biologijos, chemijos, fizikos, pradinių klasių mokytojai…“ – vardijo L. Kaltauskienė. Gimnazijoje pedagogų pakanka, o rusų kalbos moko atvykęs ukrainietis, kuris puikiai įsiliejo į pedagogų kolektyvą.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių