Priekulės miesto ir žirginio sporto šventėje – daug prasmingų akcentų

Liepos 14 – 15 dienomis Priekulėje šurmuliuos tradicinė miesto ir žirginio sporto šventė. Priekulės kultūros centras Spaudos konferencijoje pristatė išsamią šventės programa. Nors šventė tradicinę, tačiau joje nestinga naujovių ir staigmenų.

LIEPOS 14 D.

18.00 – 20.00

Parodos „Klaipėdos kraštas ir Lietuva: lemtingi 1923-ieji“, skirtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti atidarymas.

Parodos pristatyme pranešimus skaitys Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. Jonas Genys, istorijos skyriaus vedėja, parodos kuratorė Zita Genienė ir doc. dr. Silva Pocytė, istorikė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja.

Į Priekulę atvyksta Edmundas Jakilaitis, kuris pristatys vieną ryškiausių Klaipėdos krašto metų programos elementų –filmą „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ (režisierius Andrius Lygnugaris). Filmas skirtas 2023-iesiems, kurie, pažymint prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, LR Seimo nutarimu yra paskelbti Klaipėdos krašto metais. Istorinis atkuriamosios dokumentikos filmas su atkurtais vaizdais, įvykiais, herojais iš istoriko prof. Alfonso Eidinto to paties pavadinimo knygos. Tai – įdomiausia istorijos pamoka apie didžiulę reikšmę mūsų valstybės nepriklausomybei, jos ekonomikai ir politikai turėjusiam įvykiui – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms.

Filmo kūrybinė komanda: prodiuseris – Edmundas Jakilaitis, režisierius – Andrius Lygnugaris, knygos autorius ir scenarijaus konsultantas prof. Alfonsas Eidintas, scenarijaus autorė Lina Antanavičiūtė.

LIEPOS 15 D.

9.45

Šventės atidarymas ir vėliavų pakėlimo ceremonija Vingio parko konkūrų aikštėje.

10.00 -19.00 (varžybų laikas priklausys nuo užsiregistavusių dalyvių skaičiaus)

Konkūrų varžybų pradžia. Edmundo Klimovo taurė 2023

Būtent Mažojoje Lietuvoje, Trakėnuose, Frydricho Vilhelmo iniciatyva XVI a. buvo išvesti trakėnų veislės jojamieji žirgai, kurių palikuoniais gėrėtis yra galimybė būtent šių konkūrų metu varžybinėje aikštėje. Nė viena šventė Priekulėje nevykdavo be žirgų. Gal viena iš priežasčių, jog žirgas – ištikimybės ir garbės simbolis. Šiais metais raiteliai susirungs jau 29 – ąjį kartą.

11.00 Šv. Mišios Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijoje

IEVOS SIMONAITYTĖS MEMORIALINIO MUZIEJAUS KIEMAS

Vasaros knygynas

Tas pats, kuris karantino laike 2020-ųjų vasarą duris atvėrė Nidoje ir siūlo atrinktas Lietuvos leidyklų knygas, subalansuotas vasarai, atostogoms ir įdomimiems pakalbiams. Vienai dienai per marias į Priekulę persikėlusiame knygyne galėsite įsigyti knygų ir paženklinti specialiai šventei sukurtu antspaudu. Knygos, kava ir pokalbiai įsikurs prie pat įėjimo į šventę. Tad jei norėsis šiek tiek ramybės, naujų knygų ir pabendrauti prie kafijos puodelio – užsukite į Ėvės vasarnamio kiemelį.

ŠEIMŲ SPORTO ŽAIDYNĖS

13.00

  1. Tinklinis
  2. Šauliškas kliūčių ruožas
  3. Virvės traukimas

Apdovanojimai  – pagrindinėje scenoje šventės metu po 20:00 val.

Komandų registracija: apie dalyvavimą pranešti iki 2023 m. liepos 14 d. 20.00 val. elektroniniu paštu info.mldsc@gmail.com (pateikti vardus, pavardes, pilną grupės ir komandos pavadinimą bei rungtį ar rungtis kuriose dalyvaujate).

Amžius neribojamas.

Komandą sudaro 4 žaidėjai.

Organizatorius: Mažosios Lietuvos sportinio šaudymo asociacija

ČIRVINIŲ BLYNŲ PIEVA

13.00

Čirvinių blynų ir kompoto vaišės

Mažosios Lietuvos regiono lietuvninkai čirvinius blynus pradėjo kepti daugiau kaip prieš šimtą metų, ir vadino juos „vofeliais“. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad šis patiekalas atsirado Reino upės regione viduramžiais, kai tik atsirado specialios keptuvės su bičių korį primenančiu ornamentu, turinčiu širdelės formą.

Blynus kepa Priekulés Šv. Antano Paduviečio parapijos Caritas

13.00

Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi brolių Grimų pasaka „Joniukas ir Grytutė“

Tai viena iš interaktyvių Priekulės Ernsto Vicherto teatro pasakų, skirtų visai šeimai. Parko erdvė virs pasakų mišku, o į pasaką susirinkę žiūrovai taps jos dalyviais.Pasiruoškite atverti savo širdeles ir leistis į nuotykius kartu su Joniuku ir Grytute, nerti į upę su žuvimis ir pakilti į orą plasnodami sparnais.

14.00

Mažosios Lietuvos regiono folkloro pristatymo programa „Į ŽVEJUS EISIU“

Drevernos  folkloro ansamblis „Žvejytės“ (vadovė Virgina Asnauskienė)

Aktyviai įsitrauksite į įvairias žaismingas veiklas. Išgirsite  lietuvininkų tarmę, išmoksite naujų žodžių, susipažinsite su lietuvininkų gyvenimo būdu ir buitimi. Bus galima „pridėti“ savo balsą dainuojant Klaipėdos krašto dainas. Išgirsite padavimus ir sakmes, o taip pat daug liaudiškų patarimų.

15.00

PREMJERA! Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi pasaka ,,Marių milžinai“

Sakoma, kad pirmieji žmonės Lietuvoje buvo milžinai. Kai eidavo, tai medžiai lingavo, o viršūnės lūždavo kaip smilgos. Gyveno jie ant kalnelių, kurie dabar piliakalniais, milžinkapiais vadinami. Iš išorės jie buvo tokie kaip žmonės, tik nepalyginama buvo jų masė, didumas ir ūgis. Aukšti ir stambūs, plačiomis plaštakomis ir ilgomis pėdomis jie rūpinosi savo namais, gamta, pylė kalnus, iščiaudėjo slėnius, priverkė ežerus – darė viską, kas naudinga ir gera žemei bei jos gyventojams.

PARKO SCENA

16.00

Skrybėlėtų damų piknikas

Išmonės ir kūrybiškumo posūkis – elegantiškos damos pasipuošusios skirtingų stilių skrybėlėmis bei vilkinčios prie jų derintus kostiumus. Tai lyg savotiškas žaidimas, kuris skatina bendravimą, bendrystę, norą kuo labiau išryškinti savitą stilių. Gyvo garso muzikos ir šventės smalsuolių fone damos keletą valandų skirs savo dėmesį visiems šventės lankytojams.

Prie damų pikniko, galite prisijungti ir jūs. Registracija info@priekulekc.lt

16.00

Dainininkė Rasa Serra su programa ,,Po Paryžiaus dangumi“

„Paryžius – meilės miestas. Po jo dangumi gimsta pačios gražiausios meilės dainos. Nesvarbu, ar saulei šviečiant, ar lyjant lietui, dieną, ar vidurnaktį – Paryžiuje gali atrasti tai, ko ieškai. Apie tai dainuojama dainose „J’aime Paris“, „Champs Elysées“, „La Romance de Paris“…

17.00

Klaipėdos pilies teatras. Semiramidės šokis. Režisierius Alvydas Vizgirda

Lauko vaidinimas sukurtas pagal Eženo Jonesko pjesės „Kėdės“ idėją.

„Semiramidės šokis“ – pirmiausia tai lauko vaidinimas, improvizacija, antispektaklis. E. Jonesko vadino savo kūrinius antipjesėmis, komiškomis dramomis, tragiškais farsais. Semiramidė švenčia jubiliejų. Tuščia. Tik laikrodžio tiksėjimas ir tyla. Tačiau balius vis tik prasideda. Su įsivaizduojamais svečiais, tariamomis dovanomis, netikrais sveikinimais ir gausybe patiekalų…Melas mele. Balius ant beprotybės ribos. Paprasto nuodėmingo žmogelio iliuzijų šventė. „Net pati progresyviausia visuomenė negali panaikinti individo vienišumo, kaltės ir baimės jausmo, išvaduoti jo nuo mirties baimės, nuslopinti absoliuto ilgėjimosi“. Spektaklio kūrėjams šitie Eženo Jonesko  žodžiai yra neginčytina tiesa…

Žiūrovai matys ištrauką iš vaidinimo, galės pasigėrėti kostiumuotais A.Zinčiukaitės personažais, kartu dalyvauti, fotografuotis…prisidėti prie kūrybos džiaugsmo.

18.00

Akardeonistas ANDRIUS BERŽONSKIS

Tikintis, kad „akordeono muzikos garsai užlies parko erdves  ir – svarbiausia – žmonių širdis“.

PAGRINDINĖ SCENA

19.00

Kazimieras Likša

,,Aš esu labai dėkingas kiekvienam žmogui, kuris klauso mano muzikos, kuris ateina į koncertus, kuris laukia naujausių darbų, kuris perka albumus, bilietus, rašo laiškus, klausia patarimų, ieško palaikymo ir t.t. Visi esate tie, kurie man leidžia kurti muziką ir būti scenoje. Per 12 metų muzikos jaučiu, kad sukūrėm tarpusavio ryšį, kuris nėra paprastas ar trumpalaikis. Jūs augate ir aš kartu su jumis. Išgyvename vieni kitų istorijas ir taip nejaučiam vienatvės.

Ačiū, mielieji. Tokios kelionės nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad ji nesibaigia“.

20.30

Jungtinio orkestro ir populiarios atlikėjos Kristinos Jatautaitės programa ,,Pasveikinkim vieni kitus“. Meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius

Priekulės bendruomenės 20-mečio jubiliejui skirtas koncertas. Tai dovana ir padėka Priekulės bendruomenės nariams ir visiems, kurie prisidėjo, prisideda ar prisidės prie bendruomenės veiklos.

21.30

Vienas žinomiausių ir talentingiausių Lietuvos atlikėjų – Vaidas Baumila

Neseniai pakvietęs į didžiausią savo karjeros šou Kauno „Žalgirio“ arenoje, šiemetinių M.A.M.A. apdovanojimų „Metų albumo“, „Metų vaizdo klipo“ ir „Geriausio metų atlikėjo“ kategorijų laimėtojas V. Baumila ruošiasi vasarą praleisti smagiai, garsiai ir ryškiai, o prie šios muzikinės kelionės kviečia prisijungti ir Priekulėje.

LIEPOS 16 D.

10.00  (varžybų laikas priklausys nuo užsiregistavusių dalyvių skaičiaus)

Finalis konkūras Edmundo Klimovo taurė 2023

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių