Prieš teismą stos dėl korupcijos ligoninėse teisiami asmenys

Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl 4 ligoninių darbuotojų, 2 uždarųjų akcinių bendrovių vadovų ir vienos iš šių įmonių, manoma, padarytų korupcinio pobūdžio nusikaltimų. Šiauliuose veikiančiai uždarajai akcinei bendrovei, įrenginėjančiai oro kondicionavimo sistemas, šios įmonės direktoriui ir medicininės įrangos prekyba užsiimančios bendrovės Šiaulių skyriaus vadovui pareikšti kaltinimai dėl papirkimo, o dviem (buvusiam ir esamam) VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojams, VšĮ Raseinių ligoninės darbuotojui ir buvusiai VšĮ Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, duomenimis, medicinine įranga prekiaujančios uždarosios akcinės bendrovės Šiaulių skyriaus vadovas papirko ligoninių darbuotojus už palankumą abiem uždarosioms bendrovėms dalyvaujant gydymo įstaigų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose.

Įtariama, kad buvo sutarta, jog medicinine įranga prekiaujančios įmonės vadovas bus asmeniškai informuotas apie ligoninių vykdomus viešuosius pirkimus, jiems skirtą pinigų sumą ar bus atsižvelgta į uždarosios akcinės bendrovės prekiaujamos medicininės įrangos technines specifikacijas.

Tyrimo duomenimis, už palankumą kaltinamas įmonės vadovas organizavo ligoninių atstovų ar jų šeimos narių automobilių remonto paslaugų apmokėjimą, telefono ir kitos įrangos pirkimą. Manoma, kad kyšių sumos ar vertė galėjo siekti iki 1 000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad buvusi VšĮ Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė iš kaltinamos oro kondicionavimo sistemas įrenginėjančios bendrovės pareikalavo 3 000 eurų kyšio ir pažadėjo, kad vykdant viešąjį pirkimą jis bus išskaidytas į atskirus mažesnės vertės viešuosius pirkimus, o jos vadovaujama įstaiga nupirks oro kondicionavimo sistemą ir montavimo darbus iš sutartų įmonių.

Šis ikiteisminis tyrimas atskirtas iš kito didelės apimties ikiteisminio tyrimo, kuriuo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose visos Lietuvos mastu, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė, tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis.

Baudžiamasis kodeksas už papirkimą ir kyšininkavimą numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj. Surašęs kaltinamąjį aktą, prokuroras perdavė baudžiamąją bylą nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių