Puošiame namus Kalėdoms: interjero dizainerė pataria, kokias spalvas rinktis

Pasiruošimas Kalėdoms turėtų prasidėti anksti ir nuo beveik nepastebimų žingsnių, tokių kaip pagalvėlių užvalkalų pakeitimas labiau tinkančiais žiemos sezonui ar eglės šakos įmerkimu į vazą. Tačiau tam, kad Kalėdos į namus „neateitų“ per anksti ir per tikrąsias šventes nesijaustumėte pervargę nuo šventinių dekoracijų, labai svarbu tinkamai pasirinkti dekoracijų spalvas ir derinius.

„Prieš pradėdami dekoruoti namus, pagalvokite, kokią nuotaiką norite sukurti ir kiek tam esate pasiruošę išleisti. Bet kuriuo atveju, visuomet verta pažaisti su spalvomis, kurios kartu su naujausiomis mados tendencijomis ir smulkiomis dizaino gudrybėmis leis išlikti originaliems“, – sako interjero dizainerė Anna Ilmere.

Interjero dizainerė Anna Ilmere.

Baltos Kalėdos su šiek tiek dramos

Norėdami prisitaikyti prie skandinaviško stiliaus minimalizmo, magišką Kalėdų atmosferą namuose galite pradėti kurti nuo baltos spalvos ir jos tonų, kuriuos pagyvins metalinės detalės ir blizgučiai, o asmeniškumo suteiks sendinto medžio tekstūros ir natūralių medžiagų tekstilės gaminiai.

Kadangi šio sezono spalva yra balta, idealus pasirinkimas šventiniam namų interjerui – aukso, sidabro ir juodos spalvos akcentų derinys. Rinkitės šių spalvų eglutės papuošimus, servetėles, žvakides, indus ir stalo įrankius. Nepamirškite ir žalios spalvos akcentų – žalia eglė visuomet ras savo vietą šventiniuose namuose. Tuo metu kambarius dekoruokite raudonos, baltos, aukso ar sidabro spalvos papuošimais.

„Jei turite nuo praeitų metų užsilikusių dekoracijų, neskubėkite pirkti naujų. Tiesiog papildykite jas šį sezoną madingų spalvų akcentais. Be to, jei namuose turite išsisaugoję iš močiutės skrynelės ištraukų žaisliukų – bendrame fone jie tikrai neliks nepastebėti“, – sako A. Ilmere.

Balta ir raudona – klasikinis Kalėdų derinys

Balta ir raudona yra klasikinės Kalėdų spalvos. Pridėjus ir žalią jūsų namai stipriai primins Kalėdų Senelio dirbtuves. Tačiau pakeitę ją kitomis spalvomis suteiksite savo namams modernumo pojūtį.

Šiuo atveju interjero dizainerė rekomenduoja rinktis baltą dirbtinę eglutę ir papuošti ją ryškiai raudonais burbulais, kaspinais ir nedideliais vainikais su raudomis uogomis. Dar geresniam rezultatui pasiekti galite prismaigstyti ir natūralių ar sidabrinių eglės šakų bei žalvarinių papuošimų.

Daugiau šviesos

Interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad pasirinkę baltą spalvą Kalėdiniam namų interjerui niekuomet neprašausite. Ji apima įvairius atspalvius – nuo itin švelnių iki balandžių pilkumo – kuriuos derindami su sidabro ir aukso spalvų akcentais suteiksite subtilaus žavesio savo namams.

Namų dekorui naudokite baltos spalvos tinklinį audinį, įvairaus dydžio kaspinus, eglutės burbulus ir girliandas bei šventinius vaikinus. Taip pat panaudokite ir kitų spalvų papuošimų, kuriuos galite apipurkšti baltu šerkšnu. 

Natūralių spalvų mėgėjams 

Balta ir žalia – dar vienas spalvų derinys, kuris tikrai patiks tradicinių Kalėdų gerbėjams. Šiuo atveju pagrindiniu namų interjero objektu turėtų tapti gyva eglutė su kelias baltais burbulais ar girliandomis. Šventinį stalą uždenkite balta staltiese su žaliais ornamentais. Taip pat puoškite žaliomis iš miško parsineštomis šakomis ir kitomis žalių atspalvių dekoracijomis. 

Mėlynos ir žalios spalvų harmonija

Šių spalvų derinys puikiai tiks besiruošiantiems sutikti Kalėdas namuose prie jūros. Jis primins ryškiai mėlyną žiemos dangų ar nuostabą keliantį ledinį rūką. Jei nuspręsite šias spalvas panaudoti namų interjere, eglutę puoškite mėlynos spalvos burbulais ar kaspinais. Tuomet ant šventinio stalo išdėliokite mėlynos spalvos servetėlių ir žalios spalvos žvakių. O ant minkštųjų baldų – po lygiai mėlynų ir žalių pagalvėlių.

Turėdami laiko, mėlynos spalvos kaspinais ar žaisliukais papuoškite ir Kalėdinį vainiką ant stalo.

Aukso ir sidabro dermė

Aukso ir sidabro spalvos yra universalios, todėl lengvai suderinamos su iš esmės visomis spalvomis ar tekstūromis ir puikiai tinka prie bet kokio stiliaus interjero. Jos taip pat suteikia namams puošnumo ir prabangos jausmą. Tačiau naudokite jas proporcingai: pasirinkę auksinės spalvos valgymo įrankius, stalą dekoruokite sidabrinės spalvos žvakėmis ar žvakidėmis.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių