Rajone jau mokamos kompensacijos už būstą

Asociatyvi nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmadienį išplatino pranešimą, kad būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Lietuvos savivaldybės per mėnesį sulaukė 1 879 prašymų skirti kompensacijas, pagal juos planuojama išmokėti beveik 300 tūkst. Eur.


Ministerijos pateiktais pranešime duomenimis, per minėtą laikotarpį nė vienas gyventojas nesikreipė dėl kompensacijos skyrimo į Biržų, Skuodo, Šilalės, Kazlų Rūdos savivaldybes, taip pat ir į mūsų, Klaipėdos rajono savivaldybę.
„Banga“ domėjosi, ar iš tiesų nesulaukta prašymų dėl kompensacijos Klaipėdos rajone. „Ministerija, ko gero, suklydo“, – atsakyme redakcijai rašo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova.
Klaipėdos rajono savivaldybės Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius „Bangą“ informavo, kad iki 2022-05-13 iš Savivaldybės biudžeto lėšų vienkartinė materialinė parama (250 Eur) asmenims, priimantiems Ukrainos gyventojus, išmokėta 90 asmenų. „Skirti kompensaciją už būsto suteikimą užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos, iš valstybės biudžeto lėšų iki šių metų gegužės 13 d. priimti 109 prašymai, iš jų šiuo metu yra priimti 34 sprendimai skirti kompensaciją.
Šį mėnesį už balandžio mėnesį kompensacija yra išmokama 3 asmenims už 8 apgyvendintus asmenis – 343,34 Eur“, – informuoja Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius.
SADM pranešime spaudai atkreipiamas dėmesys, kad kompensacijomis pasinaudoti galės ne tik gyventojai ir verslas, bet ir nevyriausybinis sektorius: religinės bendruomenės, viešosios įstaigos, asociacijos. Kompensacijas bus galima gauti ir apgyvendinus nuo karo pabėgusius žmones gyvenimui pritaikytose administracinės paskirties, pagalbinio ūkio paskirties patalpose.
Minėtame pranešime teigiama, kad, remiantis savivaldybių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateiktais duomenimis, per balandžio mėnesį Lietuvoje sulaukta 1 879 prašymų skirti kompensaciją už būsto suteikimą ukrainiečiams. Daugiausia prašymų pateikta Vilniaus miesto savivaldybėje – 655, Kauno miesto – 214, Panevėžio miesto – 79, Vilniaus rajono – 77, Klaipėdos miesto – 67.


Parengė
Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių