• 28 lapkričio, 2021
|

Rajono keliuose siautėja neblaivūs vairuotojai

Penktadienį vėlai vakare Gargžduose prie Savivaldybės neblaivus vairuotojas rėžėsi į medį.

 

Sujudo, sukruto savaitgalį rajone pažeidėjai. Jie uoliai kilnojo taureles ir drąsiai sėdo prie vairo. Per tris dienas policijai įkliuvo net penki neblaivūs vairuotojai. Kai kurie jų sukelti eismo įvykiai neatsipirko vien įbrėžimais. Štai penktadienį Gargžduose jauno vyro vairuojamas automobilis rėžėsi į medį. Iš sumaitotos mašinos gelbėtojai traukė prispaustą keleivį. Rajone nestigo ir kitų įvykių – kilo du gaisrai, nuo kelio nuvažiavo Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos mašina.

Rėžėsi į medį

Gargžduose prie Savivaldybės pastato automobilis rėžėsi į medį. Apie 23 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad ties Tilto g. 2 numeriu pažymėtu pastatu automobilyje prispaustas žmogus. Kaip informavo Klaipėdos apskrities policijos komisariato pareigūnai, neblaivus (2,23 prom.) automobilį „Subaru Legacy“ vairavęs 1991 m. gimęs vyras jo nesuvaldė ir atsitrenkė į medį. Eismo įvykio metu sužalotas 1990 m. gimęs mašinos keleivis. „Automobilis buvo sumaitotas. Manėme, kad jo keleiviai neišgyveno“, – „Bangai“ pirmą įspūdį pasakojo įvykio vietą pravažiavusi Valdonė.

Atskubėję gelbėtojai iš automobilio išlaisvino jaunuolį. Atvirų kaulų lūžių išvengta. „Keleivio kojos buvo prispaustos, tad šis negalėjo ištrūkti iš automobilio. Nukentėjusiajam uždėjome kaklo įtvarą ir pro galines automobilio dureles išvadavome. Hidraulinės gelbėjimosi įrangos neprireikė. Plėšti, draskyti mašinos tikrai nereikėjo“, – komentavo Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Taučius.

Vairuotojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tikimasi, kad aplinkybes išsiaiškinti padės ir prie Savivaldybės įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Dėl avarijos automobilių srautas, važiuojantis į Gargždus ir Vėžaičių link, buvo nukreiptas aplinkiniu keliu.

Penktadienį apie 18 val. Slengiuose susidūrė du automobiliai. Įvykyje sunkiai sužaloti keleiviai.Reikia įkrėsti proto

Gargždiškiai feisbuke aktyviai dalijosi eismo įvykio nuotraukomis, užvirė diskusija. Vieni pastebėjo, kad prie Savivaldybės esančioje aikštėje ne pirmą kartą įvyksta avarijos. „Tai į poliklinikos gėlynus, tai į medžius. Gal reiktų dar vieno „gulinčio“ policininko? Tuomet nelėktų įsibėgėję nuo Kultūros centro“, – rašė internautai. Tačiau didžioji dalis komentatorių įsitikinę, kad neblaiviam vairuotojui kliūtys neegzistuoja: „Pirmiausia proto įkrėsti reikia. Kiekvieną vakarą laksto lyg akis išdegę. Alkoholis atleidžia visas vadžias.“

Nesikuklino: įpūtė net 3,44 promilės

Rajone savaitgalį neblaivių vairuotojų – it iš gausybės rago. Penktadienį Derceklių kaime nesuvaldžiusi automobilio „Hyundai“ į griovį nuvažiavo Vokietijos pilietė (gim. 1969 m.). Jai nustatytas 2,69 prom. girtumas. Šeštadienį apie 16 val. Gargžduose, Lyros gatvėje, sustabdytas automobilis „Honda“, vairuotas neblaivaus (3,44 prom.) vyro (gim. 1975 m.). Toks pat scenarijus sekmadienį ir kitose rajone vietose: Gargžduose „Audi A4“ vairavusiam Lapių gyventojui nustatytas 2,84 prom. girtumas. Sudmantuose sulaikytas 2,09 prom. įpūtęs „Citroen“ vairuotojas. Tądien Girkaliuose policijai įkliuvo mopedo vairuotojas, įpūtęs 2 prom. Pažeidėjai uždaryti į areštinę.

Akivaizdu, kad drąsuolių, kurie išgėrę sėda vairuoti, baudžiamoji atsakomybė nebaugina. „Vien per savaitgalį dėl vairavimo išgėrus pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai. Neblaivių vairuotojų rajono keliuose tikrai nemažėja. Išgeria ir važiuoja vildamiesi, kad nesučiupsime“, – kasdienybe dalijosi Klaipėdos rajono vyriausiojo policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių