Rajono politikai šiukšlių kainos bėdą perduos valstybei

Antradienį, Naujųjų metų išvakarėse, Klaipėdos rajono politikai rinkosi į neeilinį Tarybos posėdį, kuriame turėjo apsispręsti, ar nuo 2014-ųjų mokėtojams kils visuotinės rinkliavos už atliekas kaina. Tačiau metus užbaigti gyventojai gali ramiai – rajono valdžia šiukšlių mokesčio nepakėlė. Kitąmet žadama pademonstruoti politinę valią ir nacionaliniu būdu išaiškinti, ar Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nesavivaliauja keldamas šiukšlių įvežimo į sąvartyną mokestį.

Politikai paskutinę metų dieną į posėdį rinkosi dėl vieno klausimo – t. y. rinkliavos už šiukšles dydžio 2014 m. nustatymo. Po pusantros valandos trukusių diskusijų, apsižodžiavimų ir barnių, 19 politikų vienbalsiai sutarė nebalsuoti nei už, nei prieš kylančią rinkliavą. Priimtas protokolinis sprendimas, pagal kurį Administracijos direktoriui Česlovui Banevičiui pavesta sudaryti darbo grupę ir papildomai išnagrinėti susidariusią situaciją.

Nors VšĮ „Gargždų švara“ buvo nusamdžiusi UAB „Jostra“, kurios vadovas dr. Jonas Stravinskas parengė esą detalią studiją apie rinkliavos didėjimo priežastis, politikų studija neįtikino. Jie nusprendė savo ruoštu išsiaiškinti, ar KRATC padidintas „vartų mokestis“ (šiukšlių įvežimo į Dumpių sąvartyną mokestis už toną) yra pagrįstas. Tarp posėdžiavusiųjų nuskambėjo siūlymas „vartų mokesčio“ pagrįstumą aiškintis valstybiniu lygiu – t. y. per Tarybos kolegas valstybės valdančiojoje daugumoje (Lietuvos socialdemokratų bei Tvarkos ir teisingumo partijas) inicijuoti KRATC patikrinimą. Tikimasi pasitelkti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, kuri esą skaidriai apskaičiuotų, koks turi būti šiukšlių įvežimo į sąvartyną mokestis.

Priminsime, kad dėl aplinkosauginių įsipareigojimų Europos Sąjungai, KRATC valdybos sprendimu nuo 2014 m. „vartų mokestį“ Klaipėdos rajono savivaldybei pakėlė 2,5 karto – nuo 56,07 Lt iki 135,41 Lt. Dėl išaugusių kaštų Savivaldybei esą tektų rinkliavą didinti 31,7 proc. visoms mokėtojų grupėms.

Plačiau skaitykite šeštadienio, sausio 4 d., „Bangos“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių