Rasa Petrauskienė: nuo šiol priėmimas į mokyklas – aiškesnis ir paprastesnis

Jokių eilių nuo ankstyvo ryto – šiemet pirmą kartą prašymai mokytis Klaipėdos rajono mokyklose bus teikiami elektroniniu būdu. Ši naujovė įtemptu pandemijos laikotarpiu, kai būtina saugoti vieniems kitus, ypač reikšminga.

„Nuo šiol mokinių priėmimas į rajono bendrojo ugdymo mokyklas bus vykdomas pagal aiškiai numatytus kriterijus. Be to, tai bus daroma pažangiu būdu – per elektroninę sistemą“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Prašymų teikimas prasideda balandžio 6 d. nuo 10 val. Džiaugiuosi, kad nuo šiol mokinių priėmimas į rajono bendrojo ugdymo mokyklas bus vykdomas pagal aiškiai numatytus kriterijus, o ne pagal tai, kas pirmas atneš dokumentus. Be to, tai bus daroma pažangiu būdu – per elektroninę sistemą. Šis būdas naudojamas Vilniuje, Klaipėdoje, džiugu, kad tokia inovatyvi galimybė startuoja ir Klaipėdos rajone.

Prašymai bus teikiami adresu https:\ugdymas.klaipedos-r.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus. Informacinė sistema – paprasta ir aiški, o dalis informacijos, gaunamos iš Gyventojų registro, užpildoma automatiškai. Pavyzdžiui, prašymą teikiančio asmens vardas ir pavardė, vaiko, pageidaujančio mokytis, vardas ir pavardė, gimimo metai, deklaruota gyvenamoji vieta. Tiesa, neturintieji galimybės prašymą pateikti per informacinę sistemą, jį galės pateikti tiesiogiai mokyklai. Ne ilgiau kaip per 10 dienų jis bus suvestas į informacinę sistemą.

Žinia apie priėmimą į mokyklą vaikus ir jų tėvus taip pat pasieks patogiu būdu. Informacinė sistema suformuos elektroninį laišką, kuris bus išsiųstas prašymą pateikusiam tėvui. Jei prašymas bus pateiktas ne informacinės sistemos priemonėmis, – prašyme nurodytais kontaktais, pavyzdžiui, telefonu. Todėl labai svarbu nurodyti teisingus kontaktinius duomenis.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad vienu metu galima rinktis ne daugiau kaip tris mokyklas. Viena iš pasirinktų mokyklų mokytis pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, išskyrus gimnazijų I–II klases, privalo būti pagal mokinio gyvenamąją vietą priskirta mokykla. Kitas mokyklas mokiniai galės rinktis pagal švietimo poreikius. Beje, pagrindinio priėmimo prašymų teikimo pradžios data kiekvienais metais gali keistis.

Prašymo pateikimo data pirmumo nelems. Jei norinčių mokytis mokykloje daugiau nei vietų, atsižvelgiama į šiuos kriterijus: mokinio ir vieno iš tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, mokinys gyvena deklaruotoje mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje ir jam yra nustatyti vidutiniai, dideli ar labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai, mokinys gyvena šeimoje, auginančioje tris ir daugiau vaikų, kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, mokykloje mokosi mokinio brolis ar sesuo.

Visą tvarkos aprašą galima rasti Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Veiklos sritys“, „Švietimas“, „Dokumentai“.

Neabejoju, kad ši informacinė sistema suteiks daugiau aiškumo ir skaidrumo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taip pat siekia, kad priėmimo prašymai į mokyklas ir darželius būtų teikiami centralizuotai. Praėjusiais metais priimtos Švietimo įstatymo pataisos numato, kad į visas šalies ikimokyklines įstaigas bei bendrojo ugdymo mokyklas prašymai nuo 2022 m. turės būti priimami elektroniniu būdu.

Viliuosi, kad sutelkę jėgas grįšime į įprastą gyvenimo ritmą. Šiuo metu pradinių klasių moksleiviai jau mokosi mokykloje. Tai labai laukta, tačiau situacija gali keistis. Klaipėdos rajono sergamumo koronavirusu rodiklis balansuoja ant 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribos. Jei klasės nutars nesitestuoti kaupinių metodu, gali tekti grįžti prie nuotolinio ugdymo.

Manau, niekam nekyla abejonių, kad mokymasis namuose ir klasėje smarkiai skiriasi. Čia mokymosi procesas produktyvesnis, be to, gerėja ir vaikų socialiniai įgūdžiai. Todėl skatinu klases testuotis, juolab kad testavimas yra paprastas ir saugus. Tyrimas atliekamas tik iš nosies landos, pojūtis kaip pakutenus, o ne iš nosiaryklės. Net ir pats vaikas gali atlikti šią procedūrą.

Į vieną mėgintuvėlį sudedama iki 5 asmenų ėminių. Jeigu viename iš jų bus nustatytas koronavirusas, atskirai bus testuojami į kaupinį patekę vaikai, klasė izoliuosis ir 14 dienų mokysis nuotoliniu būdu. Po to galės toliau testuotis ir grįžti į mokyklą. Pagrindinis šios metodikos siekis – išvengti didelių viruso židinių.

Visai šeimai testas atliekamas tik pirmąjį kartą. Tai galima padaryti Gargžduose, Gamyklos gatvėje 29 esančiame mobiliame punkte. Į jį reikia atvykti automobiliu, o neturintys tokios galimybės gali kreiptis į ugdymo įstaigą dėl pavėžėjimo organizavimo. Vėliau ugdymo įstaigoje kas 4–7 dienas testuojami tik mokiniai ir darbuotojai.

Tik nuo mūsų pačių priklauso, kada galėsime grįžti į įprastą gyvenimą. Suprantu, kad karantinas ir su juo susiję ribojimai vargina, tačiau visi turime sutelkti jėgas – tiek pedagogai, tiek vaikai ir jų tėvai. O tirtis ypač svarbu, nes taip anksti galima nustatyti susirgimų atvejus ir išvengti jų plitimo.

Pasitinkame šv. Velykas. Linkiu visiems sveikatos, budrumo ir kantrybės. Nepamirškime saugoti vieni kitų. O Jūsų namuose tegul sklinda džiugesys ir jaukumas!

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių