• 28 lapkričio, 2021
|

Reido metu rajone įkliuvo 21 pažeidėjas

Klaipėdos rajone praėjusią savaitę vyko policijos pareigūnų reidas. Jame buvo tikrinama, kaip automobilių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Net 16 asmenų nesegėjo saugos diržų, vairuodami kalbėjo telefonu. O štai vienas drąsuolis, neturintis vairuotojo pažymėjimo, prie vairo sėdo girtut girtutėlis. Taip pat pareigūnai tykojo ir dūmą traukiančių nepilnamečių. Sučiupti keturi rūkaliai.

Griežtesnės bausmės netramdo

Pažeidėjai pro akylas pareigūnų akis rajone neprasprūdo. Štai net 16 gyventojų buvo nubausti už saugos diržų naudojimo tvarkos pažeidimus, už naudojimąsi mobiliojo ryšio telefonu vairuojant transporto priemonę. Už saugos diržų nesegėjimą jiems taikyta bauda nuo 30 iki 50 Eur, už naudojimąsi mobiliuoju telefonu – nuo 60 iki 90 Eur.

Doviluose policijai įkliuvo pažeidėjas, neturintis vairuotojo pažymėjimo. Negana to jis buvo girtas – įpūtė 2,07 promilės. Asmenį nuvežus į gydymo įstaigą kraujo tyrimas bylojo, kad visgi girtumas siekia net 3,26 promilės. Drąsuolio laukia liūdnos pasekmės. „Įsigaliojus naujajam Administracinių teisės nusižengimų kodeksui, jam bus taikoma ne administracinė, o baudžiamoji atsakomybė. Tad gresia bauda, teisės vairuoti atėmimas, areštas, automobilio konfiskavimas ar kt.“, – patikslino bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė.

Primename, kad nuo sausio 1 d. sugriežtintos bausmės ne tik už vairavimą išgėrus, tačiau ir kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Už lenkimą vietose, kuriose draudžiama lenkti ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą, pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, bus atimtos teisės nuo 3 iki 6 mėnesių. Taip pat teks paploninti ir piniginę. Bauda sieks nuo 170 iki 230 Eur.

Nepilnamečiai mėgsta elektronines cigaretes

Lietuvoje nepilnamečiams draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Tačiau sugriežtintos taisyklės jaunuolių nedrausmina. „Pažeidimų užfiksuojame tik dar daugiau. Dažniausiai pastebėti rūkaliai bando bėgti, o nepavykus – susitarti, tačiau įspėjimų tokiais atvejais netaikome“, – pasakojo buvusi ilgametė nepilnamečių inspektorė Diana Pipirienė. Tai byloja ir praėjusią savaitę vykdytas reidas. Jo metu Kretingalėje ir Sendvario seniūnijoje įkliuvo 4 iš mokyklos pėdinantys prasižengėliai. Vienas jų turėjo tabako gaminių, o kiti trys traukė elektronines cigaretes. Pasak pareigūnės, pastarosios dabar tarp 15–17-mečių pačios populiariausios. „Nuo šiol duomenis apie prasikaltusius jaunesnius nei 16 metų asmenis perduodame Savivaldybės administracijos direktoriui. Ši reforma galimai leis atsakomybės naštą pajusti ne tik nepilnamečių tėvams, tačiau ir patiems jaunuoliams“, – naujovę pristatė pareigūnė. Ji pabrėžė, kad kaip ir anksčiau pareigūnai, prigavę rūkančius ar cigarečių turinčius jaunuolius, visuomet susisiekia su jų tėvais. Vis dažniau pasitaiko tėvų, kurie dėkoja už pranešimą ir tikina, kad imsis visų įmanomų drausmės priemonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių