Rinkimų komisijos neturėjo laiko atsikvėpti: džiugino žmonių aktyvumas

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisija (Nr. 21) dirbo sutelktomis pajėgomis.
Ilgametis rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas „Bangai“ sakė, kad žymiai aktyvesnis nei anksčiau rinkėjų antplūdis buvo kiek ir išgąsdinęs. Mat nerimauta, ar nepritrūks biuletenių. Jų sekmadienio pavakare papildomai vežta į Jakus, Dituvą ir kt. „Iš VRK biuletenių gavome 46 000, o rinkėjų sąraše – per 53 000. Dar 2 000 biuletenių iš mūsų paėmė per išankstinio balsavimo laikotarpį. VRK tarsi užmigo prieš kelerius metus buvusių rinkimų procentuose, o šiuose rinkimuose pilietinės pareigos suvokimas išaugo“, – komentavo Z. Bitinas.

Saulėtą gegužės sekmadienį kaimo ir miesto žmonės kaip į šventę atėjo balsuoti už prezidentą, dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės. Rinkimų komisijas nustebino rinkėjų aktyvumas – visuomenė tapo pilietiškesnė, atsakingesnė. Nudžiugino jaunimo aktyvumas: jaunos šeimos su vaikais, kūdikiais vežimėliuose laukė eilėje prie balsadėžės Priekulėje, įvairaus amžiaus žmonės atidavė savo balsus Pėžaičiuose, Agluonėnuose.
Tapo pilietiškesni
Prezidento rinkimų ir referendumo dieną „Bangos“ korespondentai apsilankė keliose rajono rinkimų apylinkėse. Pėžaičiuose sutiktas jaunos šeimos tėtis Sigitas Odinas sakė, kad visada dalyvauja rinkimuose, jeigu tik nebūna išvykęs uždarbiauti į užsienį. „Atėjau balsuoti, kad prezidentas Gitanas Nausėda tęstų savo darbus. Prezidentas geras, bet daug kas nuo Vyriausybės priklauso“, – kalbėjo jis. S. Odino manymu, gimęs Lietuvoje ir išvykęs į užsienį lietuvis gali turėti dvigubą pilietybę.
Bet ne visi rinkėjai norėjo atskleisti, už ką balsavo, antai pėžaitiškė Rita sakė, kad pasirinkusi „teisingą prezidentą“, o jos kaimynė Milda tikisi, kad jos pasirinktas kandidatas „eis už žmones“.
Pėžaičių rinkimų apylinkės pirmininkė Violeta Barbšienė, daug patirties turinti šioje srityje, pastebėjo, kad žmonės balsuoja žymiai aktyviau nei ankstesniuose rinkimuose, nustebino, kad atėjo balsuoti daug jaunimo. „Keičiasi žmonių požiūris, jie tapo pilietiškesni, aktyvesni, atsakingesni. Žmonės pradeda suprasti, kad nuo jų pačių daug kas priklauso, o juk kartais piktinasi valdžia net nebalsavę už ją“, – kalbėjo V. Barbšienė.


Sunkus rinkimų debiutas
„Smagu dirbti, kai tokie aktyvūs žmonės – nesibaigia rinkėjų srautas, kiek daug jaunimo, visi gerai nusiteikę“, – džiaugėsi Agluonėnų rinkimų komisijos narė Alina Žilienė. Pirmą kartą savo gyvenime rinkimuose dalyvavusi neseniai pilnametystės sulaukusi jauna agluonėniškė, nenorėjusi atskleisti savo vardo, prisipažino, kad tai jai iššūkis. „Sunku buvo išsirinkti, už ką balsuoti, nes nė vienas kandidatas nepatiko. Atėjau balsuoti su mama, bet mūsų nuomonės nesutapo“, – šypsojosi mergina.
Agluonėniškė Inga sakė stebėjusi debatus su kandidatais į prezidentus, juos vertinusi ir balsavusi už tą, kuris, jos manymu, gerai reprezentuos mūsų valstybę. Jauni tėveliai Kristina ir Jonas kalbėjo, jog kiekvieno piliečio pareiga dalyvauti rinkimuose. Jie sakė, kad pasirinko kandidatą, savo darbais įrodžiusį, kad to vertas.
Pasak Agluonėnų rinkimų komisijos narės Daivos Beliokaitės, rinkėjai skundėsi, kad referendumo dėl dvigubos pilietybės biuletenyje sudėtinga formuluotė – teko kai kuriems paaiškinti, tačiau niekas neatsisakė balsuoti.

Šeimos balsavo už ateitį
Priekulės apylinkės rinkimų komisijai nebuvo kada atsipūsti: visą dieną balsuoti atėjusieji būriavosi erdvių kultūros namų koridoriuje. Jaunos šeimos su vaikais, kūdikiais vežimėliuose kantriai laukė eilėje. Pasak rinkimų komisijos narės Genovaitės Jankauskienės, šiemet labai aktyvūs žmonės. „Ne juokas priimti apie tūkstantį balsuotojų per dieną – ankstesniuose rinkimuose apie pusę šio skaičiaus būdavo, – atskleidė rinkimų komisijos pirmininkė Rasa Bakaitienė. – Atvyksta balsuoti ir iš kitų rinkimų apylinkių – rinkimų procedūra pailgėja.“ Ilgametis stebėtojas Jonas Urbonavičius prisipažino, kad nustebino rinkėjų gausa šiuose rinkimuose – nenutrūkstanti eilė. „Žmonėms reikia pokyčių“, – spėjo jis. Stebėtojas Remigijus Kavaliauskas pridūrė, kad rinkimai vyksta ramiai, tvarkingai, be jokių nusiskundimų, nors kartais strigo kompiuteris.
Tris vaikus auginantys Eglė ir Mantas sakė balsavę už stiprų ir pasitikintį prezidentą, kuris galėtų valdyti valstybę. Lolita Kundrotienė su vyru Kazimieru visada dalyvauja rinkimuose ir tikisi, kad ir šį kartą jų sprendimas bus teisingas.
Virginija LAPIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių