• 8 gruodžio, 2021
|

Robertas Petrauskas: nebeliks vietos baimei, žaisime žaidimą tikrąja ta žodžio prasme

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamos moksleivių žaidynės „Misija – lobis 2021” – jau prasidėjo. Vaikai iš įvairių Lietuvos mokyklų registruojasi žaidynių kalendoriuje ir iki pat gruodžio vidurio rungsis komandinėse užduotyse po atviru dangumi. Analogų neturinčio žaidimo moksleiviai siekia įveikti kitų mokyklų komandas ir laimėti prizų savo mokyklai.

„Misija – lobis” 2021 – tai kelių valandų trukmės komandinis žaidimas, panašus į daugelio pamėgtus pabėgimo kambarius. Kaltanėnų dvaro parko teritorijoje, esančioje Aukštaitijos nacionaliniame parke komanda sprendžia įvairias užduotis ir siekia surasti paslėptą lobį. Tokį formatą kūrė Kaltanėnų svirnas drauge su pabėgimo kambarių ekspertais „BreakFree“.

„Tai pačios moderniausios orientacinės žaidynės moksleiviams Lietuvoje –  vaikams prireiks jų taip pamėgtų išmaniųjų telefonų, vienam iš narių Facebook „Messenger“ programėlės, į kurią bus siunčiamos užduotys, taip pat bus įteikiami specialūs žaidimui reikalingi įrankiai. Kai siaučia pandemija, vaikams trūksta pramogų ir laiko be kompiuterių. Šios žaidynės tokios – tai laikas gryname ore, komandinis žaidimas, kur vietoje kompaso – telefonas“, – kalbėjo iniciatyvos autorius, prodiuseris Edmundas Jakilaitis. 

Žaidime gali dalyvauti paskutinių klasių progimnazijų ir gimnazijų klasių mokiniai. Geriausieji turės galimybę sudalyvauti online dienos stovykloje „Tūkstantmečio vaikų akademija”, o visos mokyklos lauks specialus žaidimas su rašytoju, televizijos laidų vedėju Robertu Petrausku.

„Tai bus labai ypatinga diena – susitiksim, žaisim žaidimą, kurį kurs pati mokykla ir jos mokinai. Yra labai daug žaidimų, kuriuose reikia lenktyniauti, įveikti vieni kitus, pasirodyti kas protingesnis, greitesnis ar gudresnis. Šįkart bus kitaip – klasė jau bus laimėjusi „Misija – lobis 2021”, todėl rungtis nebeprireiks. Nebeliks vietos baimei, nes tai nebus dar viena disciplina ar žinių patikrinimas. Žaisime žaidimą tikrąja ta žodžio prasme“, –  pasakojo žaidimo kūrėjas Robertas Petrauskas.

Pasak jo, žaidimo procesas leidžia tiek vaikui, tiek suaugusiam žmogui atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, ko reikia ypač dabar – rudenį, pandemijos metu.

„Kai žmonės žaidžia, o ypatingai vaikai, pasineria į procesą. Jie negalvoja apie blogus pažymius, pykčius su draugais ir kitus nemalonius nutikimus, tiesiog mėgaujasi procesu. Toks bus ir mano tikslas. Aš kuriu tą žaidimą, dar iki galo negaliu visų detalių atskleisti, bet moksleiviai man pažįstama auditorija, bus labai smagu“, – kalbėjo R. Petrauskas. 

Savo komandas moksleiviai gali registruoti puslapyje https://www.misijalobis.lt/. Kiekvieną dieną pagal amžiaus grupes bus atnaujinamas geriausių trijų komandų rezultatas, o gruodžio 17 d. skelbiamos laimėjusios komandos ir jų mokyklos.

Registracijos mokestis vienam asmeniui – 3 eur. Informaciją apie registraciją ir kitas sąlygas rasite https://www.misijalobis.lt/.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių