„Ruduo Gargžduose“ persmelks muzikos ir judesio grožiu

Tarptautinis menų festivalis „Ruduo Gargžduose 19“, prasidėsiantis ateinančios savaitės viduryje, pasirengęs išpildyti gražiausius žiūrovų lūkesčius. Bus daug džiazo, bet ir kitos muzikos sparnai taip pat bus išskleisti, o į gražiausių jausmų glėbį pakvies įsisukti ir misterijų teatro šokio spektak­lis.

Misija padėti išlieka

Gargždų kultūros centro direktorės pavaduotoja Asta Vaičiulienė pirmiausia akcentuoja, jog festivalyje įvairių naujovių tikrai bus, tačiau svarbiausia tradicija nesikeičia. Koncertų lankytojai bus kviečiami dalyvauti socialinėje misijoje.

„Jau tapo įprasta, kad mūsų žiūrovai ateina ne tik pasimėgauti muzika, šokiu, parodomis, tačiau jautriai atsiliepia ir į kvietimą paaukoti vaikams, patekusiems į sunkios ligos gniaužtus. Šįkart visi sieksime padėti vienuolikamečiui moksleiviui, kuris serga onkologine liga. Nuostabu, kad berniukas ir jo sesė yra labai gabūs piešimui“, – apie jautrumo akciją kalbėjo festivalio sumanytoja A. Vaičiulienė. Ji akcentavo, kad ankstesniuose festivaliuose paaukotos sumos buvo dėkingai ir nuoširdžiai priimtos tų šeimų, kurioms reikėjo pagalbos.

Vokiečio fotografo dovana

Tarptautinis menų festivalis Gargždų kultūros centre prasidės spalio 2 d., baigsis spalio 29 d.

„Festivalį pradėsime vokiečių fotografo Benjamino Lorenzo autorinės parodos atidarymu. Šį autorių pastebėjau socialiniame tinkle „Instagram“. Man jo fotografijos labai krito į akį, išdrįsau jų paprašyti mūsų Gargždų festivaliui. Ir iš tiesų buvau nustebinta fotografo dosnumo: jis atsiuntė elektroniniu būdu mūsų Kultūros centrui nuotraukas ir štai ateinantį trečiadienį prieš koncertą galėsime pasigėrėti jo įspūdingais darbais. Benjaminas nėra profesionalus fotografas, jis dirba socialiniu darbuotoju. Tačiau visą laisvalaikį skiria fotografijos menui“, – pasakojo A. Vaičiulienė.

Po fotografijos parodos atidarymo Gargždų kultūros centre žiūrovai bus pamaloninti sostinės vario kvinteto koncertu „Po muzikos skliautais“. Žiūrovus užburs ne tik puiki muzika, bet geros energijos dozę paskleis žinoma televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaitė.

Talentingas jaunimas nustebins

Šiais metais festivalį „Ruduo Gargžduose“ remia ne tik Klaipėdos rajono savivaldybė, kai kurios įmonės, informaciniai rėmėjai, bet festivalio idėjos sudomino dar vieną naują rėmėją – bendrovę „Mars Lietuva“.

„Šiemet pirmąkart festivalyje dalyvaus ir jaunieji mūsų rajono talentai – Gargždų muzikos mokyklos džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus mokinių ir mokytojų koncertas „Vizija“ spalio 22 d. vyks Kultūros centre. Labai pasitikime ir didžiuojamės, jog mums padeda žinomas mokytojas, saksofono virtuozas Sigitas Stalmokas. Spalio 4 d. jis kartu su Mariumi Sūdžiu (fortepijonas) geros muzikos mėgėjus kviečia į „Lijo“ antrąjį aukštą. Kamerinėje aplinkoje mūsų širdys tikrai atsigaus“, – įsitikinusi A. Vaičiulienė.

Tikrų jausmų amplitudė pulsuos misterijų teatro šokio spektaklyje „Meilė“. „Gal kam atrodo, jog šis žodis per daug banalus. Bet ateikite pasitikrinti save, savo išgyvenimų, suvokimo, kas yra gražu, tikra, tobula“, – gundo festivalio įdomybėmis Kultūros centro direktorės pavaduotoja. Ji priduria, kad festivalio uždarymas taip pat itin pamalonins žiūrovus. „Dabar jau pasauliniu lygiu virtuoziškas garso estetų sambūris „Subtilu-Z“ vilioja juos pamatyti“, – sako festivalio sumanytoja A. Vaičiulienė.


Spalio 2 d. Gargždų kultūros centre

17.30 val. Vokiečių fotografo Benjamino Lorenzo autorinės parodos pristatymas.

18.00 val. Sostinės vario kvinteto koncertas „Po muzikos skliautais“.

Koncerto svečias – televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaitė.

Renginio trukmė 1 val. 30 min. Bilieto kaina 5 eurai.

Spalio 4 d. 18.00 val. restorano LIJO II aukšte

Lietuviško džiazo koncertas „Mažoji tyla“.

Sigitas Stalmokas (saksofonas), Marius Sūdžius (fortepijonas).

Renginio trukmė 1 val. 30 min. Bilieto kaina 5 eurai.

Spalio 10 d. 18.00 val. Gargždų kultūros centre

Misterijų teatro šokio spektaklis „Meilė“

Viltė Kazlauskaitė, Gintaras Visockis, Sandra Lebrikaitė/Marija Arutiunova (šokis, poezija, vokalas).

Renginio trukmė 1 val. 10 val. Bilieto kaina 5 eurai.

Spalio 17 d. Gargždų kultūros centre

17.00 val. Grafikės Rimos Baukaitės ir tapytojo Vytauto Sajausko bendros parodos pristatymas.

18.00 val. Remio Rančio kvarteto koncertas „Muzika apie pasaulį ir žmones“ (originali world ir džiazo muzika).

Koncerto metu bus rodomos R. Rančio fotografijos.

Renginio trukmė 1 val. 20 min. Bilieto kaina 5 eurai.

Spalio 22 d. 18.00 val. Gargždų kultūros centre

Gargždų muzikos mokyklos džiazo ir moderniosios muzikos mokinių ir mokytojų koncertas „Vizija“ (klasikinis ir latin džiazas).

Renginio trukmė 1 val. 30 min. Koncertas nemokamas.

Spalio 24 d. 18.00 val. Gargždų kultūros centre

Tarptautinis džiazo muzikos projektas.

JASON HUNTER QUINTET (JAV–Estija–Latvija–Lietuva)

Jason Hunter (trimitas), Aleksander Paal (alto saksofonas), Atis Andersons (fortepijonas), Reinis Ozolins (kontrobosas), Augustas Baronas (mušamieji)

Renginio trukmė 1 val. 30 min. Bilieto kaina 5 eurai.

Spalio 29 d. 18.00 val. Gargždų kultūros centre

Virtuoziško garso estetų sambūrio „Subtilu-Z“ koncertas „Įsijunk gyvenimą“.

Renginio trukmė 1 val. 30 min. Bilieto kaina 5 eurai.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

PASTABA: vaikai iki 7 metų į vakarinius renginius neįleidžiami.

Vilija BUTKUVIENĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių