Rugpjūčio 23-28 d. Klaipėdoje vyks XXII Tarptautinis universitetų teatrų forumas

Klaipėdoje rugpjūčio 23-28 d. Klaipėdos universiteto studentų teatras kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Teatru studija „Palėpė“, Vilniaus universiteto Kinetiniu teatru, asociacija „Koturnos“ ir universitetų teatrų asociacija organizuoja XXII Tarptautinį universitetų teatrų forumą.

Šiais metais dvidešimt antrą kartą įvyks Tarptautinis universitetų teatrų forumas. Renginys dar kartą kvies neabejingus teatrui studentus, moksleivius, žiūrovus į jaunatviško teatro šventę. Lietuvos ir Europos studentiški teatrai, kaip ir kasmet, siūlys pasinerti į savo spektakliuose kuriamus pasaulius, išgyvenimus.

Tarptautinis universitetų teatrų forumas – vienintelis tokio pobūdžio ir šitiek laiko gyvuojantis jaunimo renginys Baltijos šalyse, suburiantis teatru besidominčius studentus bendrai teatrinei veiklai, siekiantis sudominti šiandieninį jaunimą teatru, padėti jiems pažvelgti į pasaulį per teatro prizmę. Forumo renginiuose per visus gyvavimo metus dalyvavo teatro trupės iš JAV, Ispanijos, Baltarusijos, Suomijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Latvijos, Švedijos, Italijos, Norvegijos, Ukrainos, Serbijos, Vengrijos, Čekijos, Vokietijos ir kitų šalių.

XXII Tarptautinį universitetų teatrų forumą pasitinkame su nerimu: dar kovodami su pasauline pandemija arba netvirtai keldamiesi ant kojų. Reaguodami į pandemijos realijas, norime palaikyti ir skatinti jaunimo kūrybiškumą, pastangas formuoti savo aplinką, neprarasti santykio su kultūra ir… kurti, visada kurti.

Forumo metu rodysime karantino metu nuotoliniu būdu repetuotus spektaklius, taip pat anksčiau sukurtų spektaklių įrašus, jungsimės į bendrus nuotolinius aptarimus, kursime teatralizuotas akcijas. Bandysime išsaugoti kūrybinius ryšius, malšindami tiesioginio, natūralaus bendravimo ir kūrybos stygių

Šis forumas įsilieja į tarptautinį renginį – Klaipėdos universitete pirmąkart vykstantį Europos Universiteto EU-CONEXUS festivalį, kurio tikslas – geriau pažinti, geriau suprasti vieniems kitus. Kviečiame dalyvauti renginiuose ir palaikyti jaunuosius menininkus iš Lietuvos, Rumunijos, Čekijos, JAV.

Nuoroda internete: for.koturnos.lt/spektakliai

Klaipėdos universiteto Studentų teatro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių