Rugsėjo 1-ąją ESO planinių darbų nevykdys – elektros energija bus tiekiama įprastai

Rugsėjo 1-oji Lietuvoje šventinė diena – moksleiviai ir studentai tradiciškai mini naujų mokslo metų pradžią. Geros nuotaikos šalyje netrūks ir šią savaitę, penktadienį, tad norėdami, kad visi galėtų be trukdžių mėgautis švente, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nusprendė nevykdyti planuotų darbų, kuriuos dirbant, būtina laikinai nutraukti elektros energijos tiekimą.

„Suprasdami, kad šiais laikais net ir trumpi elektros energijos tiekimo trikdžiai gali sujaukti planus, nusprendėme nevykdyti suplanuotų darbų. Visi jie perkelti į vėlesnes rugsėjo dienas, kad gyventojai galėtų netrukdomai džiaugtis švente“, – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Sprendimą nevykdyti planinių darbų ir perkelti juos į palankesnį metą ESO kasmet priima ir per didžiąsias metų šventes.

Anot jos, darbai nevyksta ne tik per šv. Kalėdas ir Velykas, Naujųjų Metų išvakarėse ir sausio 1-ąją, bet ir ruošiantis joms.

„Visi puikiai žinome, kad pasiruošimas šventėms visoje šalyje prasideda likus dar kelioms dienoms iki jų, pavyzdžiui, šv. Kūčių išvakarėse. Tomis dienomis mes savo dėmesį sutelkiame, kad išvengtume nesklandumų dėl nenumatytų atvejų. Prie įprasto darbų grafiko grįžtame šventėms praėjus“, – teigia R. Juodkienė.

Elektros energijos tiekimą laikinai nutraukti reikia prijungiant prie tinklo naujus vartotojus, rekonstruojant tinklą ar vykdant planinius remonto darbus. Skaičiuojama, kad vidutiniškai dėl minėtų priežasčių kelias valandas per parą elektros energija netiekiama maždaug 2 tūkstančiams objektų, iš kurių – 80 proc. buitinių ir 20 proc. juridinių vartotojų. Daugiausia tokio tipo darbų atliekama Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių