Rugsėjo pirmoji rajone sukvietė 5 800 mokinių

Autorės nuotr.: Endriejavo pagrindinėje mokykloje mokosi 115 moksleivių.

Rugsėjo 1-osios simbolinis skambutis Klaipėdos rajone penktadienį nuskambėjo 5 800 moksleivių.


Gausus būrys ugdytinių
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius „Bangą“ informavo, kad šiemet bendrojo ugdymo įstaigas lankys daugiau nei 5 800 moksleivių, iš jų – 638 pirmokėliai. Rajono darželius pradės lankyti 681 ugdytinis, iš jų – 265 lopšelinukai. Švietimo įstaigų ugdytiniai Rugsėjo 1-ąją sutiko 3 gimnazijose, 2 progimnazijose, 1 mokykloje-daugiafunkciame centre, 7 pagrindinėse mokyklose, 1 mokykloje-darželyje ir 5 ikimokyklinėse įstaigose.
„Bendrojo ugdymo mokyklose dirba 471 pedagogas, iš jų 384 mokytojai, 36 vadovai ir 51 pagalbos specialistas. Ikimokyklinėse įstaigose (įskaitant bendrojo ugdymo mokyklų skyrius) – 245 pedagogai, iš jų 11 vadovų, 17 pagalbos specialistų ir 217 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų“, – informavo Švietimo ir sporto skyrius.


Endriejave – 11 pirmokėlių
Endriejavo pagrindinėje mokykloje šiemet, kaip ir praėjusiais mokslo metais, didelį žingsnį į žinių pasaulį, nešini gėlėmis, žengia 11 pirmokėlių. Iš viso mokslo metus ugdymo įstaigoje pradeda 115 moksleivių.
Mokyklos direktorė Vilma Ugintienė pasidžiaugė, kad prie 22 mokytojų kolektyvo prisijungė 4 nauji pedagogai: istorijos, geografijos, rusų kalbos bei dailės ir technologijų. Mokykloje dirba ir 5 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, 3 pagalbos mokiniui specialistai.
Šventėje sveikino Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Monika Vasylienė, Endriejavo Šv. apaštalo Andriejaus parapijos klebonas Robertas Romanovskis. Jie linkėjo mokiniams išmokti naujų dalykų, būti kūrybingiems, mokytojams – kantrybės, o mokyklai – ilgo gyvavimo ir nuolatinio mokinių klegesio.


„Vaivorykštėje“ – draugystės metai
Rugsėjo 1-osios šventė mokyklos beržynėlyje subūrė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenę, kuri mokslo metus pradėjo dar nebaigtoje renovuoti mokykloje. Dirbantys statybininkai kartu su moksleiviais ir pedagogais džiaugėsi turininga šventės programa, persmelkta liaudies posakių išminties, dainų ir mokyklos tradicijų.
„Šiemet turime 28 klasių komplektus, vienu daugiau nei pernai. Tad mokinių skaičius perkopė pusaštunto šimto“, – informavo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Ilma Agajan. Augant gimnazijai auga ir pedagogų poreikis, šiemet jų gretas papildė dar 5 nauji mokytojai.
Gimnazijos direktorė Ona Sturonienė šiuos mokslo metus mokykloje paskelbė draugystės metais. Mat reiksią susidraugauti ir su renovaciją atliekančiais statybininkais, ir su kitais žmonėmis, ir, be abejo, draugauti su mokytojais, knygomis, vadovėliais. „Kviečiu būti tolerantiškus ir atlaidžius“, – kalbėjo mokyklos vadovė.
Gimnazijos bendruomenę naujųjų mokslo metų proga nuoširdžiai ir nuotaikingai pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus, Gargždų parapijos kunigas Mindaugas Stonys, „Bangos“ laikraščio redaktorė Vilija Butkuvienė.


Parengė
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių