„Saulutės“ modernizacija pateikė staigmenų – inžineriniai tinklai avarinės būklės

Ugdytiniai laikinai nukreipiami į kitas švietimo įstaigas

Atliekant renovacijos darbus ir atidengus senas grindis, paaiškėjo, kad būtina keisti visus inžinerinius tinklus, tad papildomus darbus planuojama baigti metų pabaigoje.

Planas, kad Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ renovacija nesutrukdys naujiems mokslo metams, subliuško. Mat atliekant renovacijos darbus ir atidengus senas grindis, paaiškėjo, kad būtina keisti visus inžinerinius tinklus, tad papildomus darbus planuojama baigti metų pabaigoje. Darželį lankantiems ir naujai priimtiems vaikams ugdymo procesas nuo rugsėjo 1 d. bus organizuojamas kitose rajono ugdymo įtaigose. Tokia situacija drastiškai keičia tėvų darbotvarkes, tad jų pasipiktinimo neišvengiama.


Pasiūlymą vadina nesąmone
Į „Bangos“ redakciją kreipėsi Matas Skuodas, kuris papasakojo, į kokią situaciją patenka tėvai, turėję nuo rugsėjo vesti vaikus į lopšelį-darželį „Saulutė“. „Mūsų dukrai rugsėjį sueina 2 metukai ir mes planavome pradėti eiti į šį lopšelį-darželį, o žmona žadėjo sugrįžti į darbą. Tačiau „Saulutė“ pranešė, kad darbai užsitęsia ir gali tęstis iki gruodžio mėnesio, o galbūt netgi dar ilgiau“, – dėstė pašnekovas. Jo nuomone, Klaipėdos rajono savivaldybė esą visiškai nesigilindama į situaciją pasiūlo dvi išeitis: vežti vaikus į Šiūparių darželį arba apskritai nevežti į darželį.
„Kodėl mūsų darželiai užpildyti kitų kaimų vaikais? Kodėl mes turime vežti savo vaikus į kitą darželį? Mums netinka visiškai šis variantas, kelionė iki Šiūparių apie 30 min. Po to dar reikia važiuoti į darbą Klaipėdoje. Kitas mūsų vaikas eina į darželį „Naminukas“ Gargžduose. Kelintą valandą mes turime nuvežti vaiką į darželį? Kaip suspėti nuvažiuoti į darbą uostamiestyje. Kada važiuoti į Šiūparius pasiimti vaiko?“ – klausimus žeria Matas. Jis akcentavo, kad toks pasiūlymas yra tolygus nesąmonei ir jų šeima su juo nesutinka. „Žmona turi grįžti į darbą, viskas jau buvo suplanuota ir tam ruoštasi. Mūsų šeimai ženkliai padidėjo paskolos palūkanos ir žmonos pajamos reikšmingos šeimos biudžetui. Mes nesutinkame išeiti iš darbo ir sėdėti su vaiku namie, taip prarandant šeimos pajamas. Savivaldybė privalo nenumesti nesąmoningų variantų, o padėti spręsti, paremti jaunas šeimas šioje situacijoje“, – laiške redakcijai rašo Matas.


„Išlindo“ papildomi darbai
Susisiekėme su „Saulutės“ renovaciją vykdančiu rangovu. UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas „Bangą“ patikino, kad atidengus darželio pastato grindis situacija pasikeitė iš esmės. „Dažnai pasitaiko, kad modernizacijos projektai būna paruošti ne visai įsigilinus ne tik Gargžduose. Kai pradedi dirbti, daug kas išlenda, juk tai – ne nauja statyba. Modernizuojant buvo numatytas grindų ardymas, šiltinimas, apstatymas. Tai gražių kailinių apvilkimas ir stogo šiltinimas, cokolis. O apie tinklus, kur prieš 60-70 metų įrengta, projekto rengėjai tuo metu nepagalvojo. Modernizavimo darbų konkurse tokie darbai nesuplanuoti“, – sakė S. Kazlauskas. Jis teigė, kad atidengus grindis pamatė vos ne pirštu perduriamus vamzdžius: „Būtų neatsakinga atlikti tik savo darbą ir apie tai nieko nesakyti. Buvo sudaryta komisija, įvertinta, kad būtina keisti tiek vandentiekio, tiek nuotekų tinklus…“
Anot pašnekovo, dėl papildomų darbų ilgai trunka derinimai, patvirtinimai. Rangovas skaičiuoja, kad papildomų darbų vertė – apie 75 tūkst. Eur.

Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizaciją atlieka UAB „Žibai“, sutarties vertė kiek daugiau nei 1,2 mln. eurų.


Savivaldybė supranta ir atsiprašo
Klaipėdos rajono savivaldybė, atsakydama į skaitytojo skundą, akcentavo, jog supranta ir atsiprašo tėvų dėl sukeltų nepatogumų, tačiau lopšelio-darželio „Saulutė“ renovacija buvo būtina siekiant jį lankantiems vaikams pagerinti ugdymo sąlygas. Prieš kelis dešimtmečius pastatytas pastatas buvo nusidėvėjęs tiek fiziškai, tiek morališkai – nuolat būdavo susiduriama su įvairiomis problemomis nuo varvančių vamzdžių ir susidėvėjusios elektros instaliacijos iki prasto šildymo.
Rangovas buvo įsipareigojęs darbus baigti iki rugsėjo pirmosios, tačiau modernizuojant seną pastatą visuomet iškyla įvairių problemų, kurių nebuvo galima numatyti, kol nepradėti darbai. Taip ir šiuo atveju, prasidėjus renovacijai ir atardžius grindis pirmame aukšte paaiškėjo, kad inžineriniai tinklai yra avarinės būklės, todėl juos būtina sutvarkyti, nes bet kada gali įvykti avarija ir užpilti jau suremontuotas patalpas.
„Suprantame, kad tėvams yra nepatogu vežti vaikus į kitą ugdymo įstaigą, tačiau šiuo atveju Savivaldybės pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad vaikai nebūtų palikti be ugdymo. Lopšelinukams Šiūpariai pasirinkti dėl to, jog čia buvo laisvų vietų. Be to, norint, kad mažieji rajono gyventojai patirtų, kuo mažiau pokyčių, Šiūpariuose jau iš karto formuojamos tokios lopšelio grupės, kurios ir toliau mokysis jau sutvarkytame darželyje „Saulutė“ – su savo bendraklasiais ir tomis pačiomis auklėtojomis. Taip norima užtikrinti lopšelio amžiaus vaikų sėkmingą adaptaciją, kai vaikai pripranta prie tų pačių auklėtojų ir grupės draugų“, – dėstė Klaipėdos rajono savivaldybė.
Anot Savivaldybės, darbus rangovas įsipareigojo užbaigti lapkričio – gruodžio mėnesį, todėl tikimasi, kad čia tik kelių mėnesių nepatogumas, kuriam pasibaigus vaikai ir auklėtojai turės naujas ir modernizuotas patalpas. Modernizacijos metu bus pakeisti langai, išorės durys, apšiltintos išorės sienos, grindys, stogas, perdanga virš rūsio. Taip pat bus modernizuojamos šildymo ir karšto vandens, apšvietimo, elektros sistemos.


Remiasi „Ąžuoliuko“ patirtimi
Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktorės pareigas Sandra Petrusevičienė informavo, kad visi kiti (ne lopšelio grupių) „Saulutės“ vaikai galės lankyti Gargždų lopšelius-darželius „Gintarėlis“, „Ąžuoliukas“, „Naminukas“, Dovilų ikimokyklinio ugdymo skyrių. Šiose įstaigose laikinai vaikų skaičius grupėse bus padidintas. Ankstesnių metu patirtis, kai buvo renovuojamas lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, rodo, kad net ir atlikus tokį perskirstymą, darželius lankančių vaikų skaičius neviršija galimo maksimalaus vaikų skaičiaus grupėje.
Visi Gargždų „Saulutės“ darbuotojai, mokytojai, mokytojų padėjėjai, pagalbos mokiniui specialistai, virėjai ir kiti, dirbs kartu su kitų Gargždų lopšelių-darželių darbuotojais. Tai leis geriau organizuoti ugdymo procesą grupėse, labiau atliepti vaikų poreikius. Mokytojų padėjėjai, kurie yra skirti padėti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, su šiais vaikais ir toliau dirbs kitoje įstaigoje.

„Suprantame, kad tėvams kelis mėnesius teks patirti nepatogumų, tačiau prašome supratingumo – jie tik laikini. Savivaldybė šiuo metu „Saulutės“ lopšelį-darželį lankančių vaikų tėvams nėra numačiusi jokių išskirtinių kompensacijų, jos nenumatomos ir kituose rajono Savivaldybės darželiuose, į kuriuos tėvai vaikus veža. Tad prašome kantrybės. Pasibaigus renovacijai vaikai grįš į šiltą ir jaukų darželį kartu su visa savo grupe, mokytojomis ir kitais specialistais“, – atsakyme „Bangos“ redakcijai komentuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

1 Komentaras

  • O kaip dėl darželio „Gintarėlis”? Jis senesnis, taip pat yra avarinės būklės, pastoviai yra remontuojami tie patys avarinės būklės vamzdynai, nuo lubų byra tinkas, sienose matomi įtrūkimai, vargas žino kas dedasi rūsyje, vonios baisios, jaučiamas pelėsis. Visi viską žino ir nieko nedaro, kraipo pečiais ir linksi. Vis žadama statyti naują darželį vietoje šito, bet ir vėl sustojo ir projektai nugulė į stalčius. Į tokios būklės darželį atsiųs dar daugiau vaikų! Gal po saulutės pagalvokit ir apie šio darželio renovaciją ar lauksit kol pats sugrius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių