Savanorystė padeda realizuoti genealias idėjas

Gargždų atviras jaunimo centras Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorius kuruoja nuo 2018 m. Tai padeda jaunuoliams išbandyti save įvairiausiose veiklose, išeiti iš komforto zonos, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, geriau pažinti save, stiprinti pasitikėjimą bei padėti kitiems. Jaunimo savanoriškos tarnybos programa trunka 6 mėnesius, per kuriuos savanoriai gali „pasimatuoti“ specialybę, kurią norėtų rinktis ateityje. Taigi „Jaunimo erdvė“ pasidomėjo ir pakalbino tris savanores apie jų savanoriavimo patirtį.


Savanorių kuratorė Edita Vyšniauskė tvirtina, kad visi, norintys išbandyti save, ateina su skirtingais pomėgiais ir galimybėmis. „Tad tobulėju ir aš kaip kuratorė, nes bandau žvelgti į viską daug plačiau bei jaunimui padedu realizuoti genealias idėjas“, – priduria kuratorė. Šiuo metu Gargždų atviras jaunimo centras yra pateikęs tarptautinės savanorystės projektą, pagal kurį Edita planuoja savanorius priimti, kuruoti ir padėti įsilieti į bendruomenę.
Gargždiškės Saulė, Žilvija ir Rūta papasakojo apie savo savanorystės kelią.
Saulė Girgždytė savanoriauja apie 9 mėnesius, o JST programą pradėjo nuo 2022 m. rugpjūčio 22 d. Gargždų atvirame jaunimo centre ir neseniai ją baigė. Draugės Žilvija ir Rūta, viena kitą paskatinusios išbandyti save, atlieka programą jau apie 5 mėnesius, bet anksčiau joms teko savanoriauti ir muziejuje, kuršių veikloje, „Maisto banke“. Noras turiningai praleisti laiką, gauti papildomų balų stojant ir išeiti iš savo komforto zonos merginas paskatino užsiimti savanoriška veikla ir pasirinkti GAJC, nes ši organizacija yra labai aktyvi su jaunimu, rengdama renginius ar paminėjimus. Paaug­lės savanoriauja labai įvairiose srityse: renginiuose, bibliotekoje, mokykloje, kuria skelbimus, organizuoja renginius GAJC ir pan.
Paklausus, kas labiausiai patinka, atliekant įvairias veiklas, merginos pasidžiaugė ir paminėjo gebėjimą save labiau pažinti naujose situacijose, komunikacinių įgūdžių lavinimą ir naujų idėjų realizavimą. „Labiausiai savanorystėje mane džiugina įvairovė. Tu esi nepriklausomas ir neprivalai daryti to, kas tau nepatinka, o gali padaryti savaip ar sukurti kažką savo. Naujo išmoksti kiekviename renginyje ar net darydamas kažką antrą kartą, nes nieko taip pat nebūna, atrandi geresnių ar patogesnių būdų, taip pat ugdaisi atsakomybės ir savarankiškumo jausmą“, – pridūrė Saulė.
Moksleivės labai džiaugiasi jau įgyta patirtimi ir tikisi, kad ateityje visokeriopos žinios ir toliau plėsis, o pasitikėjimas savimi tik augs. Pasak jaunuolių, motyvacijos dažniausiai toli ieškoti nereikia, labai motyvuoja mylimi artimieji, o ir rutina spaudžia, todėl kiekvieną dieną norisi atrasti ir išbandyti kažką naujo ir dar nepatirto. Savanorystėje pasitaiko ir sunkumų – pradžia savanorėms buvo pati sunkiausia, kai reikėjo priprasti prie naujos aplinkos ir veiklų antplūdžio. Tačiau kai kuriais mėnesiais būna mažiau švenčių ar renginių, todėl sunkiau surinkti valandas grafikui.
Pasimatuoti renginių organizatorės batus merginoms tikrai pavyko. Saulei tai padėjo dar aiškiau suprasti, kad didžiulę laimę teikia renginiai, aktyvumas, tikslų sau kėlimas, todėl ateityje, kaip pati minėjo, jos visur bus dar daugiau. Žilvija su Rūta išsiaiškino, kad šios profesijos krypties nesirinktų, bet ateityje mielai dar organizuos renginius.
Į klausimą, kaip pritraukti kitus žmones užsiimti savanoriška veikla, merginos atsakė, kad reikėtų JST programą baigusiems žmonėms dažniau pasidalinti savo patirtimi, kuo daugiau reklamuoti savanorystę ir detaliau pristatyti savo organizaciją.
„Savanoriaudamas tu ne tik darai gerus darbus kitiems žmonėms, bet net nepastebėdamas padedi ir sau – tai padeda geriau suprasti savo gerąsias savybes ir atrasti, kurioje srityje gali save realizuoti“, – apibendrino savanorės.

Danielė DOMEIKYTĖ
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių