• 29 lapkričio, 2021
|

Savivaldybė pirks socialinį būstą

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos prašoma leidimo pirkti daugiabučiame name esantį vieno kambario butą Gargžduose už 37 900 Eur. Šis klausimas jau svarstytas komitetuose, o ketvirtadienį bus galutinai apsispręsta per Tarybos posėdį.


Daug konfidencialumo


Tikslas – plėsti Klaipėdos rajono socialinio būsto fondą, aprūpinti gyvenamosiomis patalpomis asmenis (šeimas), įrašytus į Klaipėdos rajono savivaldybės socialinio būsto laukiančiųjų eilę. „Šiuo metu perkamas vienas butas, kuris bus išnuomotas laukiančiam asmeniui (šeimai), įrašytam 1 numeriu eilėje. Šį mėnesį atsilaisvino du butai (mirė juose gyvenantys asmenys), tad jie taip pat bus skirti laukiantiesiems, atlikus teisės aktuose numatytus reikalavimus“, – informavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė.
Svarstant buto pirkimo klausimą Ekonomikos ir biudžeto komitete pirmininkas Nerijus Galvanauskas teiravosi, kodėl aiškinamajame rašte nenurodyta nei kvadratūra, nei ar namas renovuotas, ar ne. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Inesa Vytienė paaiškino, kad tai konfidenciali informacija. „Jei Tarybos nariai pageidauja išsamesnės informacijos, galėsiu pateikti, tačiau reikės pasirašyti dėl konfidencialumo“, – dėstė I. Vytienė.
Tarybos narys Vytautas Butkus teiravosi dėl Socialinio būsto fondo plėtros programos plano, ar jis jau patvirtintas, ar šis perkamas butas yra šios programos dalis. „Plėtros programa patvirtinta, tačiau priemonių plano nėra, nei stebėsenos veiklos grupė nebuvo sukurta, nes po strateginio plano patvirtinimo sausio mėnesį Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyrius kreipėsi į tuometinį Administracijos direktorių Artūrą Bogdanovą, kad reikia atlikti rinkos tyrimą, ekonominius paskaičiavimus, tačiau niekam nebuvo duotas pavedimas. Tačiau idėjų yra ir, manau, artimiausiu metu bus pradėtas daryti šis dalykas. O būsto pirkimas yra vienas iš šių darbų, kurie nesustojo“, – aiškino I. Vytienė. Tarybos narys Raimundas Daubaris teiravosi, ar visas turtas, socialiniai būstai yra inventorizuoti, gal gyvena, kas negalėtų gyventi. Atsakydama I. Vytienė akcentavo, kad visos Savivaldybei nuosavybės teise priklausančios gyvenamos patalpos yra inventorizuotos. Informacija skelbiama Savivaldybės tinklalapyje.

Eilėje – 69


Šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybėje socialinio būsto laukiančiųjų eilėje įrašyti 69 asmenys (šeimos). Ši eilė yra nuolat kintanti – asmenys išsideklaruoja iš mūsų savivaldybės, miršta vienintelis asmuo, laukiantis socialinio būsto, pajamos ir turtas viršija nustatytas ribas, kartais žmonės atsisako būti įrašyti eilėje, nes nusipirko/paveldėjo būstą/išvyko iš Lietuvos.
Tarybos komitetuose vietos politikams kilo klausimų, kodėl Savivaldybė perka vieną butą, gal geriau vertėtų daugiau butų išnuomoti ir tokiu būdu greičiau spręsti socialinio būsto klausimą.
Administracijos direktorius Justas Ruškys paaiškino, kad Savivaldybės taryba yra patvirtinusi socialinio būsto fondo plėtros 2021–2030 m. programą. „Ja siekiama rasti geriausią sprendimą, kaip aprūpinti socialiniu būstu visus Klaipėdos rajono gyventojus, turinčius teisę į socialinio būsto nuomą. Yra parengta ir subnuomos tvarka, tad šiuo metu derinami įvairūs jos įgyvendinimo aspektai. Kyla klausimų, kuriuos reikia išspręsti, apibrėžiant visus administravimo niuansus, pradedant priežiūra, baigiant įvairiais teisiniais klausimais. Be to, situacija rinkoje rajone šiuo metu yra tokia, kad per maža būstų pasiūla, o nuomos kainos didelės“, – „Bangai“ komentavo J. Ruškys.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių