Savivaldybės durys vis dar su užraktu

„Pažadinkime Savivaldybę iš miego!“ – tokiu raginimu savo pasisakymą socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo Tarybos narys Raimondas Simonavičius. Jis sako esąs nustebintas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vadovų, kurie Savivaldybės duris iki šiol laiko užrakintas nuo gyventojų, sprendimo. „Ar ne laikas grįžti į darbo vietas?“ – klausia politikas. „Banga“ pasidomėjo, kokia yra kitų savivaldybių patirtis atlaisvinus karantino ribojimus, ar jos atvėrė duris interesantams, ar tebedirba nuotoliniu būdu.

Prašoma paaiškinti

Raštu R. Simonavičius kreipėsi ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, laikinai einantį Administracijos direktoriaus pareigas, Justą Ruškį. Prašoma paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu į Savivaldybę negali patekti gyventojai, kurie norėtų pateikti prašymus, skundus, pageidavimus ar gauti kitą žodinio pobūdžio informaciją. Taip pat prašoma raštu pateikti informaciją, kada galės gyventojai fiziškai patekti, naudotis vieno langelio principu, taip pat gauti visas paslaugas, numatytas Vietos savivaldos įstatyme.

Jau gali grįžti

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova „Bangai“ komentavo, kad šiuo metu didžioji dalis Savivaldybės darbuotojų (apie 70 proc.) dirba darbo vietoje, laikydamiesi karantino reikalavimų, seniūnijose beveik visi darbuotojai dirba kontaktiniu būdu. Iš esmės visi darbuotojai taiko mišrų darbo būdą – tam tikromis dienomis, pasikeisdami su kolegomis, dirba nuotoliniu arba kontaktiniu būdu, priklausomai nuo darbo pobūdžio. „Duomenų, kiek Savivaldybės darbuotojų yra pasiskiepiję, neturime“, – informavo E. Badalova.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad, įsibėgėjus skiepijimui nuo COVID-19 bei sparčiai mažėjant sergamumui, įmonės ar organizacijos, iki šiol darbą organizavusios nuotoliniu būdu, jau gali susigrąžinti darbuotojus į biurus ir atkreipia dėmesį į birželio 1 d. įsigaliojusius pasikeitimus.

Pagal juos, sugrįžti į darbo vietas ir klientus aptarnauti ne nuotoliniu būdu gali pasiskiepiję COVID-19 vakcina, COVID-19 liga persirgę ar neigiamą tyrimo rezultatą turintys darbuotojai.

Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, darbuotojai, aptarnaujantys lankytojus, privalo dėvėti kaukes, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo arba jų darbo vietos turi būti atskirtos pertvaromis. Būtina laikytis asmens higienos taisyklių.

Pagal naujai įsigaliojusius reikalavimus, jeigu visi vienoje patalpoje (kabinete) dirbantys žmonės yra paskiepyti, persirgę ar turi neigiamą tyrimo rezultatą, dirbdami kaukių gali nedėvėti, tačiau, atsižvelgiant į individualią riziką, tai rekomenduojama.

Skuodiškiai priima tiesiogiai

Štai Skuodo rajono savivaldybės Teisės, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Staniūtė „Bangą“ informavo, kad Savivaldybė jau priima gyventojus tiesiogiai. Anot S. Staniūtės, buvo gautas Vyriausybės nutarimas, pasirašytas Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo ministro Arūno Dulkio, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos ir Skuodo r. sav. administracijos vadovas priėmė sprendimą atverti duris. Žinoma, privaloma laikytis visų higienos reikalavimų: tinkamai dėvėti kaukes ar respiratorius, dezinfekuoti rankas, laikytis saugių atstumų. „Stengiamės kuo atsakingiau viską daryti, paslaugos teikiamos ir nuotoliniu būdu, bet tuo pačiu norime, kad gyventojams būtų patogu. Rekomendacijos nuolat sekamos“, – teigė S. Staniūtė.

Įprato pasiklausti telefonu

Anot Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėjos Ritos Žadeikytės, Savivaldybės durys nėra atvertos visiems, tačiau pabrėžė, kad jei reikia užpildyti ar atsiimti, pateikti dokumentus ir nėra galimybės to padaryti nuotoliniu būdu, pasiskambinus ir susitarus su specialistu tai galima padaryti kontaktiniu būdu. „Anksčiau dažnai žmonės užeidavo pasiklausti ko nors, dabar įprato pasiklausti telefonu – tai žymiai paprasčiau ir greičiau. Taip pat daugelis klausimų išsprendžiama seniūnijose“, – komentavo R. Žadeikytė.

Plungės rajono savivaldybės Viešųjų ryšių specialistė Audra Zdramienė teigė, kad kol kas gyventojai kontaktiniu būdu nepriimami. Tačiau, kaip ir kitose savivaldybėse, jeigu nėra kitos galimybės, susitarus telefonu galima atvykti į Savivaldybę, pirmame aukšte yra priėmimo salė lankytojams.

Kretingos rajono savivaldybės atstovė spaudai ir viešiesiems ryšiams Inga Tirevičiutė teigė, kad šiuo metu į Savivaldybę gali atvykti gyventojai, iš anksto susitarę telefonu su specialistu, jeigu nepavyksta išspręsti klausimo nuotoliniu būdu.


KOMENTARAS

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis Administracijos direktoriaus pareigas, J. RUŠKYS: „Šiuo metu Lietuvoje vis dar tęsiasi karantinas, gyventojai kontaktiniu būdu nėra aptarnaujami, tačiau darbai nesustoja – paslaugos ir toliau teikiamos, „Vieno langelio“ specialistė toliau konsultuoja gyventojus. Dokumentus ir prašymus galima palikti dėžutėje prie Savivaldybės, jie taip pat teikiami ir el. būdu, šių prašymų, el. dokumentų skaičius yra ženkliai išaugęs. Jei labai reikia, gyventojai aptarnaujami ir tiesiogiai, dokumentai, paskambinus į „Vieną langelį“, taip pat gali būti perduoti tiesiogiai specialistei. Šis būdas užtikrina, kad gyventojai vienoje vietoje gauna ne tik reikiamas konsultacijas, gali pateikti dokumentus, prašymus, bet ir leidžia tęsiantis karantinui sumažinti galimus koronaviruso atvejus ar išvengti protrūkių. Savivaldybėje darbai tikrai nesustojo, dirbame kaip įprastai, tiesiog daugelis dalykų persikėlė į elektroninę erdvę. Tačiau gyventojams teikiamos visos paslaugos, konsultacijos, priimami prašymai ir pan. Norime priminti, kad karantino sąlygas, taip pat ir dėl gyventojų aptarnavimo yra nustačiusi Vyriausybė, kuriomis vadovaujamasi ir Savivaldybės lygmeniu.“

Agnė ADOMAITĖ,

Monika CALZONAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių