SBA tęsia plėtrą – pristatytas labiausiai robotizuotas gamybinis kompleksas regione

Ambicingas projektas – labiausiai robotizuotas ir automatizuotas gamybos kompleksas su Europoje pirmą kartą naudojamais sprendimais pristatytas SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos. Naujajame komplekse „Inno Line“, kuriam pirmajam Lietuvoje suteiktas stambaus investicinio projekto statusas, dirbs per 600 žmonių, gamykloje bus įdiegtos naujausios technologijos. Jos panaudotos ir projekto pristatymo metu: pasitelkta virtuali realybė, NFT, humanoidai ir 3D spausdinimo mašinos, į kosminę erdvę pasiųstas simbolinių palinkėjimų signalas. Numatoma, kad naujasis gamybos kompleksas veiklą pradės kitų metų II ketvirtį. Į projektą SBA grupė investuoja 90 mln. eurų. 

„Inovatyvumas ir tvarumas yra vieni pagrindinių SBA grupės verslo plėtros variklių. Tad ši naujausia, beveik 100 milijonų siekianti investicija, yra tik pradžia atskleidžiant SBA industrinių inovacijų slėnio potencialą. Per artimiausius metus čia planuojame įkurti centrus, kuriuose koncentruosimės į pramonės inovacijų kūrimą, inovacijomis paremtą tvarių produktų gamybą. Žinoma, tai būtų neįmanoma be sutelktų geriausių savo srities talentų, kuriuos ketiname čia pritraukti. Įdarbinę savo įgūdžius, kūrybą ir inovacijas, čia kursime ir patentuojamas technologijas, kad Lietuvos pramonė sėkmingai konkuruotų globalioje rinkoje“, – teigė SBA grupės viceprezidentas, „SBA Home“ valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

„Inno Line“ gamybos komplekse, kuris priklausys baldų gamybos įmonių grupei „SBA Home“, bus gaminami plėvelėmis vilkti korpusiniai baldai.

Pasveikino ir Prezidentas

Naujo gamybos komplekso „Inno Line“ pristatyme dalyvavęs Prezidentas Gitanas Nausėda pasidžiaugė, kad lankantis tokiuose objektuose apima pasididžiavimo jausmas, matant koks inovatyvus ir ambicingas gali būti lietuviškas verslas.

„Jau įrengtas vienas kompleksas demonstruoja, kad SBA grupė yra pirmiausia orientuota į ateitį, išpažįsta žaliąją ekonomiką bei jos principus, galvoja apie CO2 emisiją ir kuria verslą ant teisingų pagrindų. Lengvai įsivaizduoju, kaip čia netrukus dirbs robotai ir bus sukurtos kvalifikuoto ir gerai apmokamo darbo vietos, kuo aš, kaip valstybės vadovas, galiu pasidžiaugti. Taip pat šis objektas liudija ir Klaipėdos bei jos regiono ekonominį gyvybingumą – kaip logistikos mazgas Klaipėda galės geriau panaudoti savo potencialą. Sveikinu visus įmonės darbuotojus ir vadovus, kad visą laiką žiūrite į priekį. Esate teisingame kelyje, nesustokite“, – sveikinimo kalboje pažymėjo Prezidentas G. Nausėda.

Baldų gamybos įmonių grupės „SBA Home“ vystoma „Inno Line“ bus labiausiai robotizuota ir automatizuota baldų gamykla Lietuvoje – 50 tūkst. kv. metrų gamykloje bus įdiegta moderni, naši ir inovatyvi įranga. Kai kurie gamybos įrenginiai bus bene greičiausi ir moderniausi rinkoje. Pavyzdžiui, pirmą kartą Europoje bus įgyvendintas sprendimas, kai pakavimo linijoje robotai vienu metu komplektuos baldų detales į dvi skirtingas pakuotes. Jau 2023 m. metais planuojama pasiekti 100 mln. eurų pardavimus.

Aukščiausius energinio efektyvumo standartus atitinkančioje gamykloje bus užtikrinama tvari gamyba ir matuojamas bei nuosekliai mažinamas poveikis aplinkai, ypatingai – CO2 emisijos. Bus naudojama energija iš atsinaujinančių energijos išteklių. Kiekvienais metais didiesiems partneriams bus pateikiama aplinkosaugos ir tvarumo ataskaita.

Renginyje dalyvavusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasveikino „Inno Line“ kaip pirmąją stambaus investicinio projekto (SIP) statusu Lietuvoje įvertintą gamyklą.

„Šiandien yra džiaugsminga diena tiek SBA bendruomenei, tiek Klaipėdos regionui, tiek mums visiems, sprendimų priėmėjams, kurie kasdien dirba, kad tokių sėkmės istorijų būtų daugiau. Ši diena ir man asmeniškai, kaip ministrei, yra džiaugsminga, nes šio komplekso statybos yra pirmasis stambiųjų investicijų projektas. 92 mln. eurų siekiančios investicijos ir 600 darbo vietų yra įspūdingi skaičiai. Tikimės kuo daugiau naujų paraiškų dideliems investiciniams projektams“, – sakė ministrė A. Armonaitė.

Darbuotojų ieškoma jau dabar

Nauja gamykla prisidės prie Klaipėdos regiono užimtumo problemų sprendimo – „Inno Line“ dirbs apie 600 žmonių, jau dabar aktyviai ieškomi ir apmokomi darbui būsimi gamyklos darbuotojai. Darbas siūlomas gamybos įrengimų operatoriams, įrengimų priežiūros, technologijų ir kt. specialistams. Taip pat ketinama pasitelkti kitų SBA grupės įmonių darbuotojų patirtį ir kompetencijas.

Pasak Rolando Baltuonio, naujo gamybos komplekso vadovo, „Inno Line“ suteiktas stambaus investicinio projekto statusas padės greičiau kurti darbo vietas, diegti inovatyvesnius sprendimus.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerijos suteiktas SIP statusas leis skirti didesnes investicijas Klaipėdos regionui ir sparčiau auginti gamybos apimtis. Sukurdami naujas darbo vietas mes ne tik investuosime į gamybos linijas ir robotus, bet tuo pačiu sukursime pačias geriausias sąlygas savo darbuotojams“, – teigia R. Baltuonis.

Linkėjimai pasiekė kosmosą

„Inno Line“ pristatymo renginyje palydoviniu ryšiu į kosmoso erdvę pasiųstas signalas, perduodantis valstybės ir SBA grupės vadovų palinkėjimus, kuriuos bus galima užfiksuoti ir po dešimtmečių, kai jis atsispindės nuo kosminių kūnų.

SBA grupė yra viena didžiausių Lietuvoje. Ji veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. SBA baldų gamybos sektoriui priklauso „SBA Home“, valdanti 6 gamybos įmones: „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“,  „Visagino liniją“, „Mebelain“, „Laminn“ ir SBA industrinių inovacijų slėnyje veikiantį logistikos centrą „Innovo logistika“. SBA baldų sektoriui priklauso ir minkštųjų baldų gamintoja „Kauno baldai“.

 SBA taip pat valdo robotikos sprendimus siūlančią bendrovę „Robotex“ ir „SBA Modular“, kuri numato gaminti modulinius daugiaaukščius namus. SBA grupėje dirba apie 5000 žmonių. Grupė savo produkciją eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. Eur.

Eglė Krušinskaitė, „Idea Prima“ jaunesnioji projektų vadovė

Renginio dalyvius pasitiko robotas Ąžuolas, su juo bendravo ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda, „Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių