Seimas pritarė siūlymui kompensacijas skirti visam šildymo sezonui

Seimas vieningai, 131 balsavime dalyvavusiam parlamentarui balsavus už, pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimui(projektas Nr. XIVP-2000(2), nustatydamas, kad gyventojams, kurie kreipiasi dėl kompensacijų, jos dvejus metus bus skiriamos ne 3 mėnesiams, o visam šildymo sezonui.

Asociatyvinė nuotr.

„Esame paskaičiavę, kad dviejų asmenų šeima, auginanti du vaikus, gyvenanti 70 kvadratų plote, už šildymą neturėtų sumokėti daugiau nei 45 eurus nepaisant to, kokia yra šildymo kaina. Taip pat labai svarbu, kad ne tik centrinio šildymo būdu besišildantys savo namus šią kompensaciją gali gauti, tačiau ir tie, kurie šildosi namus elektra, taip pat malkomis, anglimis ar kita forma“, – pristatydama pataisas sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir pabrėžė, kad kreiptis dėl šildymo kompensacijos bus galima neprasidėjus šildymo sezonui.

Pataisa bus taikoma prašymams, pateikiamiems po 2022 m. rugsėjo 1 d. Nuo 2024 m. gegužės 1 d. vėl galios senoji įstatymo formuluotė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių