Seimas rinksis į pavasario sesiją

Kovo 10 d., penktadienį, 10 val. Tautos atstovai rinksis į VI (pavasario) sesiją, kurią sveikinimo žodžiu pradės Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Posėdyje kalbą sakys Lietuvos parlamente viešėsianti Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek), taip pat  įvyks naujojo Seimo nario Viliaus Semeškos priesaikos ceremonija.

Pavasario sesijos pirmajame posėdyje, kaip įprasta, numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kurį pristatys Seimo vadovė V. Čmilytė-Nielsen ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, savo svarbiausius teikiamus projektus apžvelgs Seimo frakcijos (išsamiau apie pavasario darbus bus skelbiama atskiru pranešimu).

Į pirmųjų posėdžių darbotvarkę įtrauktas Seimo rezoliucijos projektas dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose uždraudimo, Seimo nutarimo projektas dėl nepaprastosios padėties įvedimo. Bus sprendžiama dėl Prezidento vetuotų Ūkininko ūkio įstatymo pataisų.

Penktadienį Seimui bus pristatytos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko, žvalgybos kontrolieriaus kandidatūros, taip pat Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo pakeitimai dėl valstybės sienos apsaugos stiprinimo, Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisos dėl konkrečių ribojamųjų priemonių nustatymo reaguojant į agresiją Ukrainoje ir kt.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti 55 posėdžius. Iš jų 4 bus skirti opozicinių frakcijų darbotvarkėms. Kaip numatyta Seimo statute, Seimo posėdžiai paprastai vyks antradieniais ir ketvirtadieniais.

Seimo posėdžius galima tiesiogiai stebėti Seimo svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Lietuvos gyventojams taip pat sudaryta galimybė stebėti tiesiogines transliacijas iš Seimo posėdžių salės per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“.

 LR Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių