Seimas sugriežtino pridėtinio kvapo ar skonio turinčių elektroninių cigarečių prekybos ribojimus

LR Seimo nuotr.

Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2590(3), kuriais nuspręsta nuo 2024 m. lapkričio 1 d. griežčiau užtikrinti draudimą pateikti rinkai elektronines cigaretes ir pildykles, turinčias pridėtinio kvapo ar skonio, išskyrus tabako.

Pasak pasiūlymų iniciatoriaus Seimo nario Vytauto Kernagio, įstatymo pakeitimai dėl kvapiųjų medžiagų parengti atsižvelgiant į platintojų interpretuojamą sąvoką „tabako skonis ir kvapas“ ir besitęsiančius elektroninių cigarečių pardavimus su juntamais tabako priedų deriniais: vaisių, uogų, prieskonių, alkoholio, karamelės, mentolio ar vanilės.

Pagal naujas nuostatas, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi moksliniais tyrimais pagrįstais įrodymais ar kitų šalių kompetentingų institucijų gerąja praktika, turės sudaryti konkrečių leidžiamų naudoti cheminių medžiagų, suteikiančių elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių skysčiui tabako skonį ir kvapą, sąrašą. Tai, pasak pataisų rengėjų, neleis ekonominės veiklos vykdytojams apeiti įstatymo draudimų ir apribos galimybę tiekti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles, turinčių ne tabako kvapo ar skonio savybių.

Pakeitimais taip pat nuspręsta apriboti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių, kurių skystyje nėra nikotino, dydį. Pagal naujas nuostatas šis dydis negalės viršyti 10 mililitrų. Toks maksimalus dydis šiuo metu galioja elektroninėms cigaretėms ir jų pildyklėms su nikotinu.

Šiuo metu draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų (išskyrus tabako kvapą ir skonį), kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Seimas priimtais Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pakeitimais (projektas Nr. XIVP-486(2) taip pat nusprendė leisti tabako gamintojams ir jo prekybininkams remti kovą su kontrabanda bei nelegalia rūkalų prekyba. Pagal priimtas naujas nuostatas, juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams, kurie gamina tabako gaminius ir su jais susijusius gaminius arba kurių pagrindinė veikla yra prekyba tabako gaminiais ir su jais susijusiais gaminiais, bus leidžiama teikti valstybės institucijoms ir įstaigoms paramą, skirtą kovai su tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrabanda ir nelegalia prekyba. Šiuo metu įstatymas jiems draudžia bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis remti visus renginius, veiklas, asmenis ir visuomenės informavimo priemones.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių