Seime vykusiame trišaliame susitikime Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų delegacijų atstovai susitarė dėl bendro kelio sprendžiant šiandieninius iššūkius žemės ūkio srityje

Seimo Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetų š. m. balandžio 5 d. Seime surengtame trišaliame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų delegacijų ir žemdirbių organizacijų atstovų susitikime delegacijų atstovai vieningai sutarė, kad rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produkcijos importas į Europos Sąjungos teritoriją turėtų būti uždraustas.  

Susitikimo dalyviai bendroje deklaracijoje ragina ES institucijas ir valstybes nares svarstyti ir dėl rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produkcijos tranzito per Europos Sąjungos teritoriją uždraudimo, žemės ūkio produkcijos srautų sureguliavimui panaudojant Ukrainos žemės ūkio subjektų tiekiamą produkciją.

 Deklaracijoje raginama apsvarstyti galimybę esant nepalankioms kainoms rinkoje pertekliniam grūdų kiekiui taikyti intervencinio grūdų supirkimo sistemą, taip palaikant grūdų kainą, užtikrinant grūdų augintojų pajamas ir prisidedant prie Pasaulio maisto programos tikslų įgyvendinimo.

Susitikimo šalys taip pat vieningai pritarė deklaracijos siekiui padėti Ukrainai atkurti buvusias rinkas, o pastaruoju metu pasigirstant abejonių dėl nesąžiningos prekybos praktikos tarp šalių, sutarta dėti visas įmanomas pastangas, kad būtų suvaldyta galima nesąžininga prekyba ateityje.

Delegacijų atstovai pabrėžė, kad negalima leisti Rusijai naudojantis Ukrainos pasienyje kilusia grūdų krize destabilizuoti Europos Sąjungos rinką. Pasak Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Viktoro Pranckiečio, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ūkininkai yra broliai, tad, nepaisant pasienyje vykstančio lenkų ūkininkų protesto, svarbu girdėti visų pusių argumentus ir ieškoti bendrų sprendimų ne tik tarp šalių, bet ir ES lygiu.

Susitikime dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų žemės srityje veikiančių komitetų ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkai, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos žemės ūkio viceministrai, žemdirbių organizacijų atstovai. Delegacijų atstovai bendrai sutarė, kad tokie Liublino trikampio formato susitikimai yra labai vertingi ir galėtų tęstis ateityje.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių