Sekmadienį – antrasis LR Prezidento rinkimų turas

A. VALAIČIO nuotr.: ilgametis Klaipėdos rajono rinkimų komisijos pirmininkas Z. Bitinas sakė, kad Klaipėdos rajono rinkimų komisija dirba kaip laikrodis.

Renkant LR Prezidentą antrojo turo išankstinio balsavimo dienomis gegužės 21–23 d. Klaipėdos rajono rinkėjų aktyvumas buvo didesnis nei pirmajame ture. Pirmą dieną pirmajame ture balsavo 489, o antrajame ture – 608, antrąją dieną atitinkamai balsavo 816 ir 998 rinkėjai. Trečiąją išankstinio balsavimo dieną pirmame ture balsavo 992, o antrajame iki 12.50 val. – 325 rinkėjai. Klaipėdos rajono rinkėjų sąraše buvo 53 949.
Pasak Klaipėdos rajono rinkimų komisijos pirmininko Zigmo Bitino, išankstiniai rinkimai vyksta sklandžiai: „Kai ką patobulinome, kad sutaupytume laiko: į vieną balsadėžę metami kitų rinkimų apygardų biuleteniai, o į kitą – mūsų apygardos, kad lengviau būtų vesti apskaitą. Rinkėjai neužsibūna, srautas juda greitai.“
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar daugiau kaip 7 tūkstančiai balsavo specialiuosiuose punktuose.
VRK duomenimis, tai yra 4,31 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus. Rinkėjų aktyvumas kol kas yra labai panašus kaip ir pirmajame Prezidento rinkimų ture. Per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodė Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas pasiekė 14 proc. Aktyviai balsuojama ir Birštone, Ignalinos, Kupiškio, Lazdijų rajonuose bei Palangos mieste. Čia balsuoti atvyko daugiau kaip 7 proc. rinkėjų.
Vangiausiai per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo Šalčininkų rajono, Šiaulių rajono, Vilniaus rajono, Kauno rajono, Trakų rajono, Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia dar nesiekia 3 proc.
Antrajame rinkimų ture varžosi perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, už kurį pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė. Prieš dvi savaites ji pelnė 20,05 proc. rinkėjų balsų.
Antrojo turo pagrindinė LR Prezidento rinkimų balsavimo diena yra sekmadienis, gegužės 26 d.
Prezidento rinkimuose pirmajame ture valią pareiškė 1 mln. 439 tūkst. arba 59,9 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Palyginti su 2019 metais vykusiais prezidento rinkimais, šiemet rinkėjų aktyvumas buvo 2,59 proc. didesnis. VRK teigimu, tam įtakos turėjo kiek sumažėjęs bendras rinkimų teisę turinčių piliečių skaičius ir tai, kad šiemet balsuoti atvyko 13,3 tūkst. daugiau rinkėjų – maždaug tiek, kiek gyvena Zarasų rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių