Sėlenuose atvėrė Savarankiško gyvenimo namus

Kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ ketvirtadienį sukvietė svečių būrį į pirmųjų Savarankiško gyvenimo namų oficialų atidarymą. Aštuoniems vienišiems senyvo amžiaus bei socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms galimybė rasti užuovėją savarankiško gyvenimo namuose suteikta įgyvendinus VVG „Pajūrio kraštas“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotą projektą.

Bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ nupirko ne tik 9 modulinius namelius ir juos įrengė, bet ir susitvarkė aplinką: įsirengė takelius, pasirūpino teritorijos apželdinimu, kiemo apšvietimu, vandens filtrų, priešgaisrinės signalizacijos ir kamerų įrengimu ir netgi pastatė šiltnamį, kuriame jau veši gyventojų pasodinti pomidorai ir agurkai.

Savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė kiek daugiau nei 160 tūkst. eurų. LEADER projekto vertė iš viso yra 263 767 eurai.

Gyventojams suteikiamos patalpos atskiruose 17 kv. m moduliniuose nameliuose, kuriuose yra kambarys, virtuvėlė ir WC. Namelio šildymas ir vėdinimas vyksta šilumos siurbliu oras-oras.

Sėlenų kaime įkurti savarankiško gyvenimo namai – dar vienas žingsnis plečiant Klaipėdos rajone teikiamų socialinių paslaugų sąrašą ir dalį jų perduodant į bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų rankas.

Išsamiau – kituose „Bangos“ numeriuose.

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Savarankiško gyvenimo namų įkurtuvių juostelę perkirpo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ pirmininkas Algirdas Žemgulis, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, VVG „Pajūrio kraštas“ valdybos pirmininkė Raimonda Damulienė ir rangovų atstovas Olegas Agafonovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių