• 9 gruodžio, 2021
|

Sendvaryje siaubiamos statybvietės

Praėjusi savaitė Sendvario naujakuriams buvo itin nuostolinga. Ilgapirščiai apšvarino statybvietes Purmaliuose, Klipščiuose ir Triušeliuose. Grobis jiems buvo pasiekiamas kone ranka. Mat apvogtuose namuose nebuvo įrengtos signalizacijos, o kai kur nebuvo nei durų, nei langų.

„Atsižvelgdama į gyventojų saugumą, spartų vagysčių skaičių seniūnijoje Savivaldybės taryba patenkino prašymą padidinti asignavimus lauko apšvietimui, todėl ten, kur yra, apšvietimas veikia visus metus“, – kalbėjo L. KuprienėPenkios dienos – keturios vagystės

Klaipėdos rajono policijos pareigūnai vos spėja registruoti ir aiškintis Sendvaryje vykstančias vagystes. Jų per penkias dienas – net keturios. Siautėti ilgapirščiai pradėjo nuo antradienio nakties, kai įsilaužė į nebaigtą statyti namą Klipščiuose. Į jo vidų vagišiai pateko išdaužę langą. Pavogti įrankiai ir kiti daiktai, nuostolis tikslinamas. Trečiadienį minėtoje gyvenvietėje išlaužus spyną iš lauko namelio nugvelbta žoliapjovė. Jos vertė apie 350 Eur. Lapkričio 16 d. nedorėliai išsijuosę darbavosi ir Purmaliuose. Apšvarinta statybvietė, iš jos pasisavinti įvairūs elektriniai statybos įrankiai. Padaryta žala siekia 940 Eur. Ketvirtadienį Triušeliuose iš trijų statomų namų pavogtos statybinės medžiagos. Nuostolis – apie 2 tūkst. Eur. Anot Klaipėdos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininko Gražvydo Grišanovo, vagišiai kaip reikiant įsismarkavo. Juos lyg bites prie medaus traukia vykdomos statybos, kylantys nauji namai. Tamsusis paros metas nedorėliams atveria neregėtus lobynus, o gausus laimikis tik skatina neaplenkti ir kitų gyvenviečių. „Pradėti ikiteisminiai tyrimai. Aiškinamės detales, tačiau šiuo metu dar nieko konkretaus įvardyti negalime. Galimai tai buvo kelių asmenų vagišių grupuotė, turėjusi planą užsukti ne į vieną statybvietę. Padieniui apvogtos skirtingos gyvenvietės. Vagišiai kaip reikiant suaktyvėjo“, – „Bangai“ kalbėjo pareigūnas.

Stinga apšvietimo ir kamerų

Sendvario seniūnijoje nauji namai dygsta it grybai po lietaus. Šiuo metu seniūnijoje suskaičiuojama per 7 tūkst. gyventojų, jų skaičius nuolat auga. Pasak Sendvario seniūnijos seniūnės Loretos Kuprienės, vagystės iš statybviečių nėra jokia naujiena. „Tai nuolatiniai procesai. Visuomet naujakurius informuojame, kad privalu saugoti savo būstą, nors jis ir nėra galutinai įrengtas. Raginame įsirengti signalizaciją, susipažinti ir bendrauti su kaimynais. Kai kurie patarimais pasinaudoja, o kiti laukia, kol įvyks nelaimė“, – sakė seniūnė. Pasak jos, gyvenvietėse nuolat šmirinėja įtartini asmenys, pravažiuoja neaiškios mašinos. „Vos tik išgirstu apie tokius atvejus, iškart informuoju gyventojus. Apie pavojų perspėju ir socialiniuose tinkluose“, – tikino L. Kuprienė.

Seniūnė „Bangai“ garantavo, kad nuolat bandoma imtis maksimalių saugos priemonių, siekiant sudrausminti vagišius. Nuolat vyksta diskusijos tiek su Klaipėdos rajono savivaldybės darbuotojais, tiek su policijos pareigūnais dėl vaizdo kamerų įrengimo ir apšvietimo linijų skaičiaus didinimo. „Atsižvelgdama į gyventojų saugumą, spartų vagysčių skaičių seniūnijoje Savivaldybės taryba patenkino prašymą padidinti asignavimus lauko apšvietimui, todėl ten, kur yra, apšvietimas veikia visus metus“, – kalbėjo L. Kuprienė ir apgailestavo, kad šviesos stinga daugelyje gyvenviečių. Trušeliai, Purmaliai, Budrikai, Klemiškė II, Slengiai, Leliai, Martinai, Žemgrindžiai, Baukštininkai, Radailiai skendi tamsoje.

Saugoti ne tik įrengtus

Anot Kriminalinės policijos viršininko, gyventojai į savo rengiamą būstą žiūri itin atlaidžiai ir į saugos priemones didžioji jų dalis numoja ranka. Pasirodo, apiplėštuose namuose nebuvo įrengtos signalizacijos. „Žmonės investuoja didžiulius pinigus į statybines medžiagas, techniką, tačiau nedvejodami juos palieka neužrakintose patalpose, dažnai net priešais langus. Juk tai ant lėkštutės patiekiamas grobis vagims. Jiems kartais net nereikia nė menkiausių pastangų, nes statybvietėse dar nėra sumontuoti langai ir durys. Ką jau kalbėti apie signalizacijos įrengimą“, – pasakojo G. Grišanovas ir pabrėžė, kad gyventojai turėtų patys labiau rūpintis savo turtu. Jei jau nesiima saugos priemonių, derėtų nepalikti vertingesnių prietaisų ir įrangos.

Saugos tarnybos „Argus“ Pardavimo departamento vadovas Tomas Jonaitis akcentuoja, kad sistemų diegimu reikia pasirūpinti ir tuomet, kai dar nėra atlikti galutiniai vidaus statybos kosmetiniai darbai. „Sistemas galima aktyvuoti dar nepasibaigus remonto darbams, objektas gali būti saugomas ir statybų metu. Tokiu būdu apsaugomas viduje esantis turtas: statybiniai įrengimai ir medžiagos. Sistemas rekomenduojame diegti ant visų varstomų dalių (langai, durys ir pan.), patalpose įdiegti judesio daviklius, pirmo aukšto patalpose papildyti stiklo dūžio davikliais.

Pasak T. Jonaičio, apsaugos paslaugoms užtikrinti yra labai svarbu laikas. Tad gyvenamuose namuose ar kotedžuose rekomenduojama įsidiegti ir lauko daviklius bei vaizdo stebėjimo kameras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių