Seniūnaičių grandis didžią naštą pakelia

Meras su vicemerų komanda, Administracijos direktorius su Priekulės seniūnijos seniūne ir išrinktais seniūnaičiais.

56 – tiek seniūnaičių buvo išrinkta per pirmąjį rinkimų turą. Net 33 perrinkti antrąkart. Aidint aplodismentams trečiadienio pavakarę Gargždų muzikos mokyklos salėje visiems įteikti pažymėjimai. Sveikinimais, padėkomis pagerbti susirinkę seniūnaičiai žadėjo, kad veiks aktyviai bendruomenių labui, svarbiausia, kad patys žmonės taip pat neliktų abejingi.


Savivaldybės vadovų durys atviros
Susirinkusius seniūnaičius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, kuris akcentavo, jog Savivaldybės vadovų durys visada atviros, galima kreiptis – kitaip ir būti negali. Už pasiryžimą dirbti rajono žmonių labui seniūnaičiams taip pat dėkojo Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, vicemerai Vytautas Butkus, Jolanta Kitra, Violeta Riaukienė.
Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė akcentavo, jog seniūnaičių grandis labai reikalinga. „Jaučiame jų pagalbą. Kai veikia ir seniūnaičiai, ir bendruomenės, tai dviguba jėga. Tuomet mums, kaip seniūnams, yra dirbti paprasčiau“, – „Bangai“ sakė L. Šunokienė. Anot jos, seniūnaitis su gyventojais bendrauja tiesiogiai, po to viską perduoda seniūnui, o seniūnas kiek gali, tiek padeda, įsiklauso į gyventojų norus. Tačiau L. Šunokienė taip pat pripažino, kad žmonių, kurie veržtųsi būti seniūnaičiais, mažai. Daugumą reikia raginti, įkalbinėti. Štai Ližių seniūnaitijos kandidatą Alfredą Rimkų užregistravo žmonių grupė.
A. Rimkus perrinktas jau ant­rai kadencijai. Paklaustas, koks buvo darbas, kuriuo labiausiai didžiuojasi, atsakė: „Manau, pavyko suvienyti žmones. Tai labai svarbu. Seniūnaitis yra tarpininkas, todėl žmonės žino, kur kreiptis. Aišku, pavargsti, daug savęs atiduodi, bet kai matai rezultatą, tai atrodo viskas atsiperka“, – šypsodamasis kalbėjo Ližių seniūnaitis. Jis pridūrė, jog nuovargis dėl šios veiklos yra, bet noras dirbti dėl žmonių dar didesnis.

Kretingalės seniūnijos seniūnas, išrinkti seniūnaičiai ir valdžios atstovai.

Ne dėl išmokų ėjo
Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. Seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, Klaipėdos rajone gali būti skiriama 50 eurų per mėnesį išmoka už patirtas išlaidas. Ližių seniūnaitis, paklaustas, ar to pakanka, atsakė: „Ne dėl pinigų ėjome. Juk buvo laikas, kai skirdavo tik apie 100 Eur metams, tai dabar geresnė situacija.“
Kvietinių seniūnaitijos seniūnaitis Gediminas Girgždis teigė, jog 50 Eur kompensacija yra pagirtinas dalykas: „Per visą Lietuvą, rajoną tai dideli pinigai, juk seniūnaičių yra daug. Labai gerai, kad kompensuojamos kuro išlaidos. Štai atėjo gyventojas, kuria tvora išlūžo dėl nuvirtusio ąžuolo ir nežino, ką daryti, tai sakau, sėdam ir važiuojam iki seniūno. Taip ir padarėm. Ypač vyresnio amžiaus žmonės nežino, į ką kreiptis, atsitikus vienai ar kitai situacijai.“ Iki šiol G. Girgždis buvo labiau visiems pažįstamas kaip Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas. Kai bendruomenės narių jis paklausė, kas galėtų dalyvauti seniūnaičių rinkimuose, kone visų akys sužiuro į jį. „Ir dabar atstovauju didžiajai daliai gyventojų, tad sutikau. Į mane kreipiasi žmonės dėl įvairiausių problemų“, – pasakojo jis.


Kandidatus teko raginti
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė sakė, jog visada yra einamųjų klausimų, kur reikalinga kuo daugiau gyventojų nuomonių. Todėl labai gerai, kai seniūnas gali tartis su seniūnaičiais. „Visada mėgstu ir pasakyti perduodama žmonių nuomonę, kad tai ne vienos seniūnės sprendimas. Aišku, entuziastų, norinčių būti seniūnaičiais, nėra daug, daugelį tenka raginti, buvusiųjų prašėme vėl dalyvauti rinkimuose. O naujų, kad ateitų ir pasisiūlytų, nebuvo“, – apgailestavo seniūnė.
Judrėnų seniūnijos seniūnas Zigmantas Siminauskas replikavo, jog daug rankų didžią naštą pakelia, tad seniūnaičių indėlis išties reikalingas ir vertinamas. Judrėnų seniūnaite tapusi Milda Mockienė rinkimuose varžėsi dar su vienu kandidatu, kas buvo reta, nes dažniausiai žmonės rinkosi iš vieno kandidato. Paklausta, kas paskatino dalyvauti, M. Mockienė atsakė: „Mes aktyviai dalyvaujame bendruomenės veikloje, ir kažkas mane pasiūlė. Sutikau, o kai esu išrinkta, ruošiuosi nesėdėti su titulu, o aktyviai veikti, kažką padaryti bendruomenės labui.“

Į seniūnaičių pažymėjimų įteikimo šventę susirinko nemažai žmonių: tai ir seniūnaičiai, ir valdžios atstovai, ir išrinktuosius norintys pasveikinti asmenys.

Pastangos ne visada įvertinamos
Lapių seniūnaitė Aldona Kuprelienė jau antrą kadenciją eis šias pareigas. Anot jos, su žmonėmis dirbti nėra lengva. Būna, kad įdeda daug pastangų, laiko, o žmonės nereaguoja, pavyzdžiui, neateina į renginius arba susirenka vos keli. Tai skaudžiausia.
Naujai išrinkta Gobergiškės seniūnaitė Laima Liaudonskienė, paklausta, kaip atsidūrė seniūnaičių gretose, šmaikščiai atsakė, jog „prignybė“: „Esu bendruomenėje, valdyboje, pažįstu mūsų žmones, žinau jų lūkesčius, tad tuo pačiu nusprendžiau išbandyti save ir seniūnaitės pareigose. Mums svarbu, kad aplinka, infrastruktūra būtų toliau puoselėjama, prižiūrima.“

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių