Šešiems asmenims pareikšti įtarimai dėl galimai neteisėto Europos paramos lėšų gavimo

Asociatyvi nuotr.

Europos prokuratūros deleguotasis prokuroras vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl įtariamo piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo veikiant organizuotoje grupėje siekiant neteisėtai įgyti Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos lėšas. Pranešimai apie įtarimą įteikti šešiems asmenims, šiomis dienomis STT pareigūnai Klaipėdoje ir kitur atliko virš dvidešimt kratų bei kitus būtinus procesinius veiksmus.

STT pareigūnų  pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, viena mažoji bendrija pasirašė ES lėšų paramos gavimo sutartį 200 000 Eur sumai pateikusi apie save galimai melagingus duomenis, t. y., faktiškai neatitikdama paramos gavėjams keliamų reikalavimų. Vienas iš jų – dėl tam tikros piniginių lėšų sumos mažosios bendrijos sąskaitoje, įtariama, buvo fiktyviai tenkintas reikalingą sumą laikinai „pasiskolinus“ iš trečiųjų asmenų. Turimais duomenimis, dalis šių žmonių yra pavaldūs mažosios bendrijos vadovo sutuoktiniui jo vadovaujamoje valdomoje įmonėje.

Taip pat įtariama, kad numatytam projektui įgyvendinti buvo surengtas galimai neskaidrus viešasis pirkimas, po kurio buvo sudaryta didesnės nei 480 000 Eur vertės statybos darbų sutartis su kita mažąja bendrija. 

Turima duomenų, kad paramos išmokai gauti skirtuose dokumentuose buvo pateikiami tikrovės neatitinkantys duomenys apie neva atliktų statybos darbų apimtis ir įvykdymo terminus, dėl ko į šios mažosios bendrijos sąskaitą neteisėtai buvo pervesta keliasdešimt tūkstančių eurų ES finansinės paramos lėšų.

Piktnaudžiavimu, sukčiavimu ir dokumentų klastojimu, siekiant apgaule gauti projekto finansavimui skirtas ES finansinės paramos lėšas, įtariami abiejų mažųjų bendrijų vadovai, vienos iš jų vadovo sutuoktinis, du statybos verslu užsiimančios bendrijos darbuotojai ir vienas asmuo, kuris statybų sektoriuje dirba individualiai. Šiuo metu turimi duomenys leidžia manyti, kad įtariamieji veikė organizuotoje grupėje, kas yra atsakomybę sunkinanti aplinkybė.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo užkardyta, kaip įtariama, įtariamųjų galimybė neteisėtais veiksmais įgyti apie 170 000 Eur ES finansinės paramos lėšų.

Primename, kad asmenys laikomi nekaltais, kol jų kaltumas nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių