• 29 lapkričio, 2021
|

Siautėjantys paaugliai praeivius apmėtė akmenimis

Gargždų Smėlio gatvės gyventojams jau kurį laiką ramybę drumsčia ir baimę kelia įsiaudrinę paaugliai, kurie nuo garažų stogų į praeivius mėto akmenis, o kartais net ir plytas.

Atrakcija po pamokų

„Į garažą dviračiu važiuoti galima tik iš ryto. Antraip rizikuosi gauti iš plytos į galvą“, – „Bangos“ žurnalistei guodėsi senyvo amžiaus gargždiškis, pabijojęs atskleisti savo vardą. Anot senolio, popiet, pasibaigus pamokoms, čia ima siautėti nepilnamečiai, kurių susigalvoti žaidimai tikrai neprimena vaikams būdingų užsiėmimų. Mat jie prisirenka akmenų, užsiropščia ant garažų stogų ir ima juos mėtyti į praeivius. „Gerai būtų, kad tik akmenų pakaktų. Vieno garažo savininkai remontavo stogą. Darbams naudotas plytas paaugliai tiesiog piktybiškai mėtė, kur papuola. Taip nubraižytos mano garažo durys. Jei bandai sudrausminti, rizikuoji gyvybe. Gi plyta – tai ne akmenėlis. Vieną kartą jau gavau iš plytgalio į nugarą. Tai buvo ženklas, kad geriau tylėčiau. Nesuprantu, kur jų tėvai. Mano laikais taip nebūdavo“, – guodėsi nukentėjęs garbaus amžiaus gargždiškis.

Įsiaudrinusius jaunuolius pastebėjo ir priešais garažus įsikūrusios gyvūnų vaistinės vadybininkė Eva Grubliauskienė. Kaip pasakojo moteris, tai jau buvo tapę kasdienybe. „Kiekvieną dieną matydavau, kaip linksmindavosi būrelis nedorėlių. Pabūgo tik pareigūnų, kurie čia lankėsi praėjusią savaitę. Po policijos vizito daug ramiau“, – pasakojo E. Grubliauskienė.

Jaunieji pažeidėjai sučiupti

„Bangai“ policijos pareigūnų pasiteiravus, ar ne laikas drausminti įsismarkavusį jaunimą, sužinojome, kad situacija sprendžiama.

„Bendrajame pagalbos centre buvo gauti du pranešimai apie tai, kad Gargždų mieste į senyvo amžiaus vyriškį 4 nepilnamečiai mėto akmenis. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą buvo rastas pranešėjas ir vienas vienuolikmetis, kuris sulaikytas ir perduotas tėvams. Iš pranešėjo gautas pareiškimas, o šiuo metu vyksta tyrimas. Taip pat buvo nustatyti kiti 3 pažeidėjai. Visų nepilnamečių tėvai bus nubausti remiantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 181 straipsniu. Jei jų atžalos nusikalto jau nebe pirmą kartą, bus taikoma bauda iki 115 eurų“, – aiškino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos RPK bendruomenės specialistė Rasa Jonauskaitė.

Kaip tikino pareigūnė, po šio įvykio siekiant užtikrinti gyventojų saugumą prie garažų esanti teritorija bus stebima dar akyliau, vyks papildomi reidai. Apie pastebėtus pažeidėjus policijos atstovai prašo pranešti bendruoju pagalbos numeriu. R. Jonauskaitė primena, kad jei nepilnamečiai bus sugauti pirmą kartą – tėvų lauks įspėjimas, o jei per metus pažeidėjai prasižengs daugiau nei kartą, jaunesnių nei 14 metų chuliganų tėvams teks sumokėti iki 115 eurų, 14 iki 16 metų – nuo 14 iki 28 eurų. Vyresnių nei 16 metų pažeidėjų laukia 28–86 eurų bauda arba administracinis areštas iki 30 parų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių