Sicilietiška kepyklėlė Rietave – vėl norisi sugrįžti

Rietavo kunigaikščių Oginskių šeimos dvaro parkas – žinoma ir labai žavi poilsio vieta keliautojams, mėgstantiems dairytis ne į tolius, bet į įdomias Lietuvos vietas. Tad vieną sekmadienį su šeima dar kartą susiruošę pasigrožėti rietaviškių puikiai tvarkomu parku patyrėme netikėtai mielą ir vertą sugrįžimo susitikimą.


Lietingą priešpietę, panūdę kavos, Rietave pirmąkart pravėrėme kavinukės „Ballaro“ duris. Pravėrėme ne tik duris – įžengę išsižiojome iš nuostabos: nosį kuteno itališkų patiekalų kvapai, žvilgsnis slydo šviežutėlių desertų lentynomis. Žinoma, nėra ko slėpti, neužsukome aklai: buvome pastebėję feisbuke šios kavinės nuotraukas, tačiau viena yra pamatyti, o visai kas kita patirti mažame Lietuvos miestelyje tai, ką jau esi patyręs Italijos kavinukėse, kepyklėlėse. Taip kaip ir Italijoje „Ballaro“ pasitinka pats šeimininkas, sicilietis Fabio. Pokalbis netrunka užsimegzti, nes pirmiausia šypsena, paskui dėmesys į mažiausią mūsų šeimos narę – Fabio rankomis ką tik iškeptas gardusis kruasanas jau padovanotas mažajai ir tirpste tirpsta jos burnoje. Netrunkame išsikalbėti: Fabio su žmona filologe Virginija kavinės verslą, sicilietiškų picų, gardumynų kepimą pradėjo prieš pat pandemiją.
Pasaulio negandos pasirodė bejėgės prieš Fabio kepamas gardžias sicilietiškas picas, kurių tikrąjį skonį kepėjas siūlo įvertinti be jokių priedų, t. y. pomidorų padažų ar majonezo, kaip įpratę daugelis lietuvių. Geras gandas apie puikiai kepamas picas netruko pasklisti, jų paragauti pasiryžo net Lietuvos prezidentas. Beje, liepos 6-ąją pakvietė Fabio ir Virginiją Canino šeimą į Valstybės dienos šventę prezidentūroje ir apdovanojo už smulkiojo verslo įgyvendintą idėją provincijoje.
Ballaro – gatvė Sicilijoje, Palermo mieste, vedanti į turgų, kupina įvairių maisto produktų parduotuvėlių. Fabio sicilietiškų patiekalų kavinukė Rietave tarsi simbolis jo Tėvynėje puoselėjamam sveikam, šviežiam, natūraliam maistui.
Fabio ir Virginijos šeimoje auga trys vaikučiai: Kasparas, Bernardas ir Liucija-Teresa. Galbūt todėl ir „Ballaro“ kavinėje daug šilto dėmesio ir mažiausiems klientams.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių