Šimtadienis nukėlė į senovės Graikijos platybes

Šimtadienio rengėjai įsikūnijo į senovės Graikijos gyventojų vaidmenį. Centre – scenarijaus autorė, režisierė Rasa Rusteikienė.

Paskutinę sausio dieną Gargždų kultūros centrą užkaitino „Vaivorykštės“ šimtadienis. Tądien tarsi iš Pietų kilę gimnazijos trečiokai sukūrė net Antikos atmosferą, kurią atskleidė dievai, Olimpo kalnas, lauro vainikai, aukso taurės. Žiūrovai neabejojo – gimnazija kuria tokius šimtadienius, kurių gali pavydėti net Klaipėda. Šiemet rajono gimnazijas baigia 187 abiturientai.

Nusipelnę „Vaivorykštės“ abiturientai buvo apdovanoti laurų vainikais už pasiekimus.Šventė deivės gimtadienį

Gimnazijoje nuo ryto vyko aktyvus žaidimas, sukurtas pagal „Pabėgimo kambarių“ koncepciją. Jie buvo užrakinti kabinetuose, todėl turėjo išspręsti užduotis, kad galėtų eiti toliau į kitus kabinetus.

Ryškiausioji dalis prasidėjo vakare. Žengiant į Kultūros centrą prie fotosienos šmėžavo Antikos laikus menančios vazos, papuoštos vienomis iš garsiausių vietovės vaisių – vynuogėmis. Vos užėję į pagrindinę salę žiūrovai sukluso, nes pamatė merginas, garbinančias ugnį, – tai pagrindinė aukos priemonė. Scena nebuvo tuščia – Olimpo kalnas sukurtas iš daugybės kopėčių. Nuotaikingame vaidinime svarbiausias deivės Atėnės gimtadienis – tai aliuzija į pagrindinę ketvirtokų šventę, kuri buvo atskleista per šokius, dainas ir apdovanojimus.

Gimnazijos trečiokai demonstravo įspūdingus šokius ir vaidybą.Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė visą dėmesį sutelkė į abiturientus. „Jūs esate ne tik mūsų mokiniai, o ir vaikai, o juk jie – mūsų ateitis. O kokia gali būti ateitis? Mano akimis, ji bus tik šviesi ir graži“, – džiaugsmo neslėpė vadovė.

Stebino išradingumu

Nuotaikingus pasirodymus publikai demonstravo ne tik moksleiviai, bet ir klasių vadovai. Kūrybingus sprendimus rodė nebe antikinės, o šiuolaikinės sirenos. Nuotaikingą pasirodymą su gaisrininkų ir medikų uniformomis parengė trečiokų auklėtojos Zofija Vaitkuvienė, Aldona Veikšienė, Rūta Lukošienė, Laima Rimkienė bei Gražina Pupšienė. Profesio­naliu rumbos šokiu žiūrovus sužavėjo Ugnė Bliujūtė ir Einoras Degutis.

Anot antikinių mitų, ant Olimpo kalno gyveno šimtai dievų. Taigi ir vakaro vedėjų netrūko – Skausmo ir Sąmyšio vaidinimą atliko Arnas Gailevičius ir Nedas Pliugžma, požemio pasaulio dievą Hadą vaidino Ignas Kaselis, Apolonu tapo Justinas Artūras Pocius, mūzomis – Valdonė Pakamorytė, Mišelė Korsakaitė, Deimantė Jokšaitė, Vytautė Smulkytė, Austėja Gindulytė. Dievų dievo Dzeuso dalį atliko Eimantas Gruzdys, Hera virto Kamilė Rimkutė. Garsioji Atėnė buvo Emilija Kazlauskaitė, į Afroditę įsikūnijo Egidija Jokubauskaitė, Poseidonu virto Evaldas Milius, Artemide – Emilija Ilginytė. Į Hefaistą įsikūnijo Haroldas Žalūda, Dionisą – Dominykas Antanavičius, Proksenu virto Mantas Bagdišanka, o Hermiu – Donatas Venckevičius.

Vakarą vainikavo Skausmo ir Sąmyšio gyvo ėriuko auka tam, kad jie leistų tapti geresniems ir kartu galėtų švęsti deivės gimtadienį.

Tema gimė netikėtai

Kaip „Bangai“ teigė vakarinės šimtadienio dalies kūrėja, režisierė, pedagogė Rasa Rusteikienė, mintis apie dievus, senovės Graikiją gimė dėstant literatūrą antrokams. „Rudenį jie pradeda mokytis Antikos literatūros – graikų mitus, daug kalbamės apie dievus, panteoną ir kt. Vieną dieną man atėjo mintis, kad tai tiktų šventei“, – džiaugėsi mokytoja. Ji teigė, kad tuomet per televiziją pastebėjo animacinį filmuką apie Heraklį: „Pamačiau įdomų animuotą Dzeusą, Hadą, Skausmą su Sąmyšiu, ir jie mane įkvėpė. Vaikai padarė labai gražų renginį. Kopimas į kalną niekada nebūna lengvas, bet mes jį įveikėme.“

Dievai netgi turėjo įspūdingas, dideles taures, kurių istorija irgi įdomi. „Pasikalbėjau su trečiokų klasės auklėtoja Rūta, ir ji pasiūlė panaudoti gimnazijoje turėtas varžybų taures. Nedvejodama pasakiau, kad tai geniali mintis“, – džiaugėsi R. Rusteikienė pridėdama, jog antikinė tema buvo atskleista neiškreipiant faktų. „Pasirodo, graikai švęsdavo Atėnės gimtadienį. Sukūrėme ir Kariatidės šokį, turėjome ir Prokseną, kuris pasitiko ketvirtokų klases. Anot literatūros, jis ir būdavo tas, kuris pasitikdavo miesto svečius“, – pasakojo mokytoja.

Vieno iš pagrindinių – Hado – vaidmenį atlikęs Ignas Kaselis atskleidė, kad tai buvo pirmas sykis, kai jis vaidino. „Iš pat pradžių buvo nelengva, nes jaučiau įtampą. Turėjau ir scenos baimę, natūralu, kad prieš vaidinimą ji būna didesnė. Vėliau supratau, kad yra palaikymas, todėl atsipalaidavau“, – džiaugėsi vaikinas pridūręs, jog per šį laikotarpį sustip­rino pasitikėjimą savimi, suprato, koks svarbus yra draugų, artimųjų palaikymas. Dzeuso vaidmenį gavęs Eimantas Gruzdys minėjo, jog nebuvo lengva įsijausti į savo vaidmenį, tačiau vėliau įsikūnijus yra labai smagu. „Tokios veiklos padeda atrasti save. Tuomet ir pats tampi geresniu žmogumi“, – kalbėjo gimnazijos trečiokas.

Žiūrovai liko nustebinti

Po renginio IVc klasės auklėtoja Raimonda Kundrotienė teigė, jog šventė buvo puiki. „Turime tokius gražius, jaunus, energingus moksleivius. Dabar abiturientai turi 100 dienų atsakingo darbo, mokiniai jau turbūt supras, kad reikės intensyviau ruoštis. Laikas bėga labai greitai. Tikiu, kad jiems seksis“, – džiaugsmo ir geros nuotaikos neslėpė pedagogė. Mokytoja Regina Šukienė pridūrė, jog kasmet abiturientų šventė vis kitokia: „Klaipėdoje tokių šimtadienių moksleiviai nemato. Turime kuo didžiuotis!“

IIIe klasės vadovė Zofija Vaitkuvienė atskleidė, jog jautė, tarsi pati švęstų savo šimtadienį. „Turiu auklėtinius, kurie ruošė šventę, jie yra labai atsakingi ir kūrybingi. Džiaugiuosi, kad jie prisiėmė atsakomybę ir sukūrė puikią šventę. Žinoma, jie turėjo puikią vadovę Rasą Rusteikienę, savo srities profesionalę“, – pasakojo mokytoja pridurdama, kad tikisi per 100 dienų dar pagerėsiančių abiturientų rezultatų.

Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė akcentavo, jog paruošiamoji savaitė, kai repetuoja „Vaivorykštės“ bendruomenė, yra pati smagiausia: „Kultūros centras jau ryte atgimdavo nuo jaunimo klegesio, garsios muzikos, geros nuotaikos. Kasmet džiaugiuosi švente, visada ją žiūriu, pamatau įdomius režisūrinius sprendimus.“

Ketvirtokė Julija Bendikaitė „Bangai“ minėjo, kad nesitikėjo tokio įspūdingo šimtadienio. „Trečiokai tikrai nenusileido ankstesnėms kartoms. Aš supratau, kad man mokyklos laikotarpis pradeda baigtis, kai trečiadienį išgirdome skambučio dainą apie 100 dienų“, – prisiminimais dalijosi Julija. Jai antrino ir abiturientas Feliksas Uktveris, kuris nenustygo vietoje ir buvo labai patenkintas reginiu. „Išgyvenome tą patį jaudulį kaip ir trečiokai, juk prieš metus patys čia stovėjome ir kūrėme šimtadienį kitiems. Kai visi šoko, dainavo, grįžo nostalgija, net šiurpai bėgiojo kūnu“, – šypsojosi vaikinas. Jis teigė, kad šimtadienio kūrėjai stengėsi „apsukti“ su tema. „Kvietimas buvo susijęs su personažais, pasakomis, tikėjausi, kad kas nors bus panašaus. Tačiau atėjęs į renginį pamačiau, kad ant scenos vyksta kažkokie ritualai su ugnimi. Buvau labai nustebintas“, – teigė Feliksas.

Renginio kainos – įvairios

Vakar Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos abiturientai irgi šventė šimtadienį. Kaip pasakojo mokinių prezidentūros narė, trečiokė Dominga Pleikytė, šių metų tema – Oskarų apdovanojimai. „Sugalvojome įvairias nominacijas ir apdovanosime gimnazistus. Dekoracijos buvo sukurtos kaip tikroje ceremonijoje“, – kalbėjo mergina pridūrusi, kad šventė vyko Veiviržėnų kultūros centre, o bendra suma neviršijo 100 eurų.

Gabija Žemgulytė ir Sima Bendikaitė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos atstovės, kalbėjo, jog šimtadienis bus švenčiamas vasario 28 dieną. „Kvietimus dalinsime savaitę prieš renginį. Mūsų kryptis – linksmybės, norime pasidžiaugti jų laime, prisiminti vaikystę ir kt.“, – vardijo merginos, tačiau nenorėjo atskleisti, kiek atseikėjo pinigų šventei.

„Vaivorykštės“ bendruomenė taip pat nenorėjo atskleisti tikslios reginio sumos. Tik pritarė, jog tai kainavo, nes naudojo profesionalų apšvietimą, įgarsinimą. Trečiokai taip pat dėkoja auklėtojams, kurie aktyviai rūpinosi sklandžiu darbu, motyvacija, padėjo kurti rytinės dalies veiklas, gamino pusatestačius, kalendorių, rūpinosi organizaciniais klausimais.


IŠSKIRTINIAMS – APDOVANOJIMAI

  • Už mokslą kovojantys dievai laurų vainikais apdovanojo tuos, kurie ypač vertina mokslą – tai Aušrinė Tverskytė, Deimantė Meškytė, Lukas Rimkus, Anelė Dromantaitė, Julija Bendikaitė bei Eidenis Kasperavičius.
  • Už grožį, meilę ir kultūrą kovojantys dievai simboliniais medaliais apdovanojo stilingiausius abiturientus Vilgaudą Gailių ir Vakarę Kundrotaitę, už žodžio meną – Feliksą Uktverį, už dainas, pasklidusias gimnazijos pastogėje, – Aistę Šlajūtę, už filmavimo ir fotografijų meną – Gytį Kalvį, už linksmybių įgarsinimą ir apšvietimą pats Dzeusas pasveikino gerai žinomus DJ Henriką Sadauską bei Igną Kinčių, už šokio meną apdovanotos Deimantė Jasmontaitė ir Enrika Norvaišaitė. Meiliausia porele paskelbti abiturientai Indrė ir Pijus, juos sveikino Meilės deivė Afroditė.

Robertas MACIUS

Charlotte Gedile GIRGZDIS ir Gintauto NAŠLĖNO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių