Siūlomas kyšis įklampino vairuotoją iš Baltarusijos

Klaipėdos teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių posto pareigūnai, dirbdami kartu su Muitinės departamento Imuniteto tarnybos pareigūnais, kelyje Klaipėda- Liepoja muitiniam tikrinimui sustabdė vilkiką su puspriekabe, kurį vairavo Baltarusijos pilietis.

Tikrinimo metu buvo nustatyta, kad vairuotojas tarp asmeninių daiktų gabeno 5 litrus alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio) be banderolių. Šioms prekėms privalomų mokesčių sumokėjimą patvirtinančių dokumentų vairuotojas nepateikė. Už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą, laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką Administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 1 d. numato baudą nuo 40 iki 200 eurų. Taip pat tikrinimo metu buvo nustatyta, kad vilkiko puspriekabė nėra tinkamai užplombuota.

Nustačius minėtus pažeidimus, vairuotojas kreipėsi į Klaipėdos teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių posto pareigūną klausdamas, ar jis galintis muitininkui „duoti grašių?“. Pareigūnui patikslinus, už ką, vairuotojas atsakė besitikintis, kad nebus forminamas pažeidimas dėl alkoholio gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Muitinės pareigūno atsakas buvo kategoriškas- jis nurodė vairuotojui parašyti paaiškinimą dėl neužfiksuotos plombos ir gabenamo alkoholio. Vairuotojo būta atkaklaus- net po įspėjimo apie gresiančią atsakomybę dėl kyšio siūlymo, jis dar keletą kartų muitininkui  pasiūlė materialiai atsilyginti, kad šis nefiksuotų pažeidimų.

Pareigūnas informaciją apie įvykį perdavė Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. 4 d., už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Pranešimas žiniasklaidai

Klaipėdos teritorinės muitinės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių