• 9 gruodžio, 2021
|

Šokas doviliškiams: suspardytas vyriškis, apiplėštas darželis ir parduotuvė

Praėjusi savaitė doviliškiams priminė siaubo filmą. Pirmadienio vakarą suspardytas vyriškis, įsilaužta į parduotuvę, o naktį iš antradienio į trečiadienį – nusiaubtas ir apvogtas vaikų lopšelis-darželis. „Neramu ir nesaugu“, – baimindamiesi redakcijai kalbėjo gyventojai ir seniūnė.

Negavo cigarečių – spyrė į ranką

Pirmadienį vakare Doviluose, Klaipėdos gatvėje, suspardytas 64 metų doviliškis I. Š. „Bangai“ nukentėjusysis pasakojo, kad apie 20.30 val. jis grįžo iš darbo, kieme pasistatė automobilį, tačiau kelionė iki namų durų laimingai nesibaigė. „Jie buvo trise. Du stovėjo nuošalėje, o vienas prisliūkino arčiau manęs ir paprašė cigarečių. Atsakiau, kad nerūkau ir jų neturiu. Tuomet gobtuvą užsimetęs aukštas ir liesas vyriškis mane iškoneveikė bjauriausiais žodžiais ir pyktį išliejo spyriais. Norėjo spirti į galvą ir pilvą, tačiau spėjau pasisukti šonu, tad koja pataikė į ranką“, – užpuolimą prisiminė vyriškis. Jis pasakojo, kad užpuolikas po smurto proveržio apsisuko ir lyg niekur nieko nužingsniavo bažnyčios link. „Gyvenu Doviluose daugiau nei 30 metų, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad sulauksime tokių neramių laikų“, – jaudindamasis kalbėjo nukentėjusysis, kuriam diagnozuotas rankos sąnario įplyšimas.

Kruvinos sienos ir kuklus laimikis

Iš antradienio į trečiadienį naktį nusiaubtas Dovilų lopšelis-darželis „Kregždutė“. Kaip redakcijai pasakojo ugdymo įstaigos direktorė Jadvyga Jacikienė, į darbą 5.30 val. ryte atėjusią lopšelio-darželio virėją ištiko šokas. Pirmiausia moteris rado atvirą langą direktorės pavaduotojos kabinete, išdaužtą langą sveikatos priežiūros specia­listės ir ūkvedės kabinete. Dar šiurpesnį reginį – krauju išteptas sienas, išlaužtas duris, spinteles ir išdaužtus langus – virėja išvydo užlipusi į antrą aukštą. „Įsilaužta į mano, buhalterės ir logopedės kabinetus. Durys išlaužtos priešgaisrinio gelbėjimo įrenginiais“, – patirtį detalizavo „Kregždutės“ direktorė. Ji svarstė, kad galbūt lopšelyje-darželyje pasidarbavo jaunimas arba narkotikus vartoję asmenys. Mat pažeidėjai čiupo ne nešiojamus kompiuterius ar kitus vertingus daiktus, o pavogė bene seniausio kompiuterio monitorių, elektrinį virdulį, saldainių dėžutę ir kvepalus. „Buhalterės kabinete radome vaikišką kepurę. Netikiu, kad patyręs vagis būtų vogęs ne kompiuterį, o tik jo monitorių ir dar laidus pametęs“, – kalbėjo lopšelio-darželio direktorė ir informavo, kad padaryta 1 300 Eur žala.

Įtaria vietinius

Taip pat Doviluose pirmadienio vakare į vagišių taikinį pakliuvo ir Gargždų gatvėje esanti parduotuvė. Kaip žurnalistei pasakojo pardavėja Irina Liaušienė, pirmą kartą įsilaužta 22 val., tačiau suveikus signalizacijai nedorėliai paspruko. Po trijų valandų ilgapirščiai ir vėl taikėsi apšvarinti tą pačią parduotuvę. Ir vėl pradėjo cypti signalizacija, tad įsilaužėliai vos spėjo susižerti smulkias prekes ir pabėgo. „Nuostolis nedidelis. Laikraštyje neketinu detalizuoti pavogtų prekių. Tokią informaciją teikiu tik policijai“, – nenoriai redakcijai komentavo Gargždų kooperatyvo vadovė Janina Jurkuvienė.

„Bangą“ rajono Policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė užtikrino, kad dėl įvykių Doviluose pradėti ikiteisminiai tyrimai, o pareigūnai turi vertingos informacijos. „Belieka prigriebti. Sutramdysime laiku ir vietoje, kad nesuklestėtų“, – kalbėjo viršininkė. Daugiau šiurpių įvykių Doviluose detalių ji neatskleidė, tačiau užsiminė, kad labiausiai tikėtina, jog praėjusią savaitę miestelyje pasidarbavo vietiniai gyventojai.

Neramu nuo vasaros

J. Jacikienė atvirai kalbėjo, kad doviliškiai pastaruoju metu miestelio gatvėmis vaikšto su baime. Pasak Dovilų seniūnijos seniūnės Nijolės Ilginienės, Doviluose neramumai prasidėjo jau anksčiau. Dar vasarą nuniokoti kelio ženklai, vėliau apiplėštas doviliškių namas. Rudenį pažeidėjai dar labiau įsismarkavo: nusiaubta Doviluose įrengta šunų vedžiojimo aikštelė, prie piliakalnio padegta šiukšlinė, sulankstytas informacinis stendas. „Nesaugu ir neramu“, – kasdienybę reziumavo seniūnė. Ji pastebėjo, kad nusikaltimai pagreitį įgavo tuomet, kai įvyko policijos reforma ir apylinkės inspektorius pakeitė bendrasis pagalbos numeris 112 bei tyrėjų grupės. N. Ilginienė pabrėžė, kad gyventojai pasigenda ryšio su pareigūnais. „Ne visi žmonės, ypač vyresnio amžiaus, telefonu ryžtasi pasakoti detales. Nukentėjusieji nori akis į akį susitikti ir pasikalbėti. O dabar ateina į seniūniją, pamato, kad pareigūnų nėra, apsisuka ir išeina. Tad žinia apie galimą nusikaltimą policijos taip ir nepasiekia. Vis pasigirsta atgarsiai apie apiplėštus tvartus, sandėliukus“, – nuogąstavo seniūnė.

Pasak rajono Policijos komisariato viršininkės R. Stasiulaitienės, doviliškiai baimindamiesi dėl esą siautėjančios gaujos perlenkia lazdą. „Stebina pareiškimas, kad Doviluose neramu ir nesaugu – per aštru. Juk tai ne pastovus reiškinys, o dviejų dienų įvykiai. Ką tuomet kalbėti Priekulėje įsikūrusių sodininkų bendrijų, Sendvario seniūnijos gyventojams, kur nuolat siaučia vagys?“ – svarstė R. Stasiulaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių