Šokio žingsniu abiturientai žengia į naują gyvenimo etapą

Šią savaitę abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat, kiek ir pernai, – 22 239 abiturientai. Klaipėdos rajone – 214 išlydimų abiturientų, pernai buvo 173.
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje Paskutinio skambučio šventė vyko ketvirtadienį, buvo persmelkta sentimentų, gražių prisiminimų, jaudulio žengiant į kitą gyvenimo etapą. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai surengė staigmeną – šokį gimnazijos kieme. Tikimasi, jog tai taps tradicija, perduodama iš kartos į kartą.


Linkėjo neįsileisti baimės
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje Paskutinio skambučio šventėje buvo tęsiama šimtadienio tema. Renginį vedė mafija virtę vienuoliktokai, kurie nestokojo šmaikščių pamąstymų. Kartelio vadės dešiniąja ranka pavadinta ir žodį tarusi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė taip pat šmaikštaudama pasidžiaugė, kad bent kartą gyvenime tenka priklausyti mafijai, ir surimtėjusi akcentavo, jog abiturientai tuoj įveiks ne ką kitą, o patys save: „Tai bus didžiulė pergalė. Tuomet, kai darbai bus padaryti, egzaminai išlaikyti, viskas parašyta, sustyguota, suskaičiuota – tokia ilgai laukta ramybės ir laimės valanda tikrai ateis.“ N. Balčikonytė akcentavo, jog svarbiausia į širdį neįsileisti baimės, o kas už slenksčio tyko, niekas pasakyti negali. Pavaduotoja ugdymui perskaitė ir šventėje dėl nedarbingumo nedalyvavusios direktorės Onos Sturonienės sveikinimo žodį. Išminties priimant sprendimus gyvenime linkėjo Paskutinio skambučio šventėje dalyvavęs Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Mindaugas Stonys. Dėkingumo žodžių nestokojo tėvų bendruomenei atstovavusi Kristina Uosienė.
Net 51 „Vaivorykštės“ gimnazijos padėkos raštas įteiktas aktyviausiems, geriausių rezultatų pasiekusiems abiturientams. Stilingi, veržlūs ir drąsūs „Vaivorykštės“ abiturientai šventę užbaigė bendru šokiu mokyklos kieme, juos paruošė pedagogė Anželina Papievienė. Tokio pobūdžio pasirodymas – pirmą kartą gimnazijos istorijoje. „Bangos“ feisbuko paskyroje paviešintas šokio vaizdo įrašas sulaukė didžiulio populiarumo. Kaip minėta, siekiama, kad toks šokis būtų tradicinis kiekvienos laidos abiturientų.

Paskutinio skambučio šventėje dalyvavo (iš kairės) „Vaivorykštės“ pavaduotoja ugdymui Danutė Mockienė, kunigas M. Stonys, direktorę pavaduojanti pavaduotoja ugdymui N. Balčikonytė, „Bangos“ žurnalistė Agnė Adomaitė, mokytoja, laikinai einanti direktorės pavaduotojos pareigas, Violeta Liuksienė.

Atsikvėpė po karantino
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Karolis Pugačiauskas informavo „Bangą“, jog Paskutinio skambučio šventė 25 abiturientams vyko Veiviržėnų kultūros centre. Pirminė idėja buvo sukviesti abiturientus į slėnį, tačiau šiemet planus pakoregavo prastas oras. Programa pasirūpino vienuoliktokai ir Kultūros centre veikianti jaunimo teatro studija „Netikras teatras“. „Žinoma, buvo pagerbti abiturientai: tiek šlavusieji prizines vietas olimpiadose, tiek išsiskiriantys pilietine veikla ir pan.“, – sakė K. Pugačiauskas.
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis informavo, jog šiemet abiturientų skaičius siekia 31, o pernai buvo 19. „Mes banguojame. Kitąmet vėl abiturientų bus turbūt 19, tačiau į vienuoliktą klasę ateis 38. Dabar toks etapas, kai išleidžiame mažiausias laidas. Ateityje numatomas gausesnis mokinių būrys“, – kalbėjo direktorius.
Jis pasidžiaugė, kad Paskutinio skambučio šventė vėl vyko įprastu kontaktiniu būdu, visi susirinko į Priekulės kultūros centrą: „Džiaugiamės išsivadavę iš karantino.“

Gražių žodžių negailėjo „Vaivorykštės“ šventėje dalyvavusios pradinių klasių auklėtojos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė Paskutinio skambučio šventės proga išplatintame sveikinime linkėjo daugiausia svajonių, o svajonės visada teikia džiugesio. „Taip, reikia drąsos joms įgyvendinti. Atkaklumo. Kartais patarimų ir pagalbos. Bet labiausiai – laisvės. Laisvės daryti, ko labiausiai trokštate. Galbūt tik pabandyti. Vėl ir vėl, iš naujo – kiek reikės, kol atrasite savo kelią. Taigi svajokite, eikite pirmyn, kurkite gražesnę Lietuvą ir geresnį pasaulį“, – rašoma ministrės sveikinime.

Tai žinotina
Birželio 1 dieną visi abiturientai laikys privalomą lietuvių kalbos egzaminą. Šiemet brandos egzaminus iš viso laikys 27 648 kandidatai. Pagrindinėje sesijoje brandos egzaminams užsiregistravo ir 75 ukrainiečiai abiturientai.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių