Šokių ir dainų ansamblio „Minija“ verpetuose: pasiekimai, kelionės ir didelė bendruomenė

Šokių ir dainų ansamblis „Minija“ su meno vadove B. Oželiene, instrumentinės grupės vadovu D. Merkeliu, vokalinės grupės vadove G. Putiene, choreografe A. Urbaitiene, akompaniatore A. Balsiene prieš pirmąją generalinę Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos ir šventinio „Minijos“ 50-mečio koncerto repeticiją nestokojo geros nuotaikos.

50 metų jubiliejų švenčiantis Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“ aktyviai ruošiasi Liepos 6-ąją vyksiančiam šventiniam koncertui gargždiškiams ir miesto svečiams. Trečiadienio popietę, dar prieš pirmąją generalinę repeticiją, „Bangos“ redakcijoje meno vadovė ir vyriausioji choreografė Birutė OŽELIENĖ prisiminė prabėgusius metus ir didžiausius pasiekimus.


Nuoseklus darbas vardo link
Šokių ir dainų ansamblio „Minija“ meno vadovė B. Oželienė pasakoja, kad didžiausia išmokta pamoka ir gyvenimo kredo, jog sėkmę lemia atkaklumas. To vadovė linki ir savo kolektyvui, o labiausiai džiaugiasi dėl susibūrusios jaunimo šokėjų grupės. Šiuo metu B. Oželienė kartu su instrumentinės grupės vadovu Donatu Merkeliu, vokalinės grupės vadove Genovaite Putiene, choreografe Aurelija Urbaitiene, akompaniatore Audrone Balsiene ir ansamblio nariais aktyviai ruošiasi Gargždų kultūros centro aikštėje vyksiančiam Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos ir šventiniam „Minijos“ 50-mečio koncertui.
Pasak B. Oželienės, šiuo metu ansamblio narių yra apie 70, vyriausiajam šokėjui – beveik 90 metų. O viskas prasidėjo nuo kvietimo šokti senuosiuose kultūros namuose, kai Birutė buvo dar moksleivė. „Tada kultūros namų direktorius įkalbėjo, kad jaunas choreografas a. a. Vytautas Mačiuitis iš Vilniaus kuria kolektyvą. Taip ir tapome pirmaisiais šokėjais. Mes šokdavome kolektyvų konkursuose, o nuo 1981 m. dalyvaujame tautinių šokių ansamblių konkursuose“, – šio titulo svarbą pabrėžia B. Oželienė. Po dešimties metų nuoseklaus dalyvavimo konkursuose, kuriuose užimtos aukštos vietos, „Minijai“ suteiktas pavyzdinio šokių ir dainų ansamblio vardas.
Savo karjerą B. Oželienė pradėjo nuo darbo baletmeistere, o nuo 1992 m. – meno vadove. Ji įvardija, kad 2007 m. gautas aukščiausiasis apdovanojimas „Aukso paukštė“ nominacijoje „Geriausias vyresniųjų šokių ansamblis ir vadovas už 2006 m.“ Mėgėjų meno kolektyvams tai didžiausias įvertinimas, atskridęs 2007 metų pavasarį. Tais pačiais metais pasisiūti ir tautiniai kostiumai, su kuriais ansamblis „Minija“ šoka ir dabar.
Paklausta, ar prisimena, kokia buvo įsimintiniausia kelionė, B. Oželienė dalijasi, kad į Portugaliją, kurioje praleido 19 dienų. „Apkeliautos Latvija, Estija, Baltarusija, Lenkija, Prancūzija, Belgija, Italija, Ispanija, Danija, Vokietija, Norvegija, Portugalija, Ukraina, Rumunija, Vengrija. Daug, bet dar norėtųsi“, – šypsosi meno vadovė.

Darnus ilgametis kolektyvas
Meno vadovė ir vyriausioji choreografė akcentuoja, kad šokių ir dainų ansamblis „Minija“ – didelė bendruomenė. Išsipildė ir B. Oželienės svajonė – iš naujo susibūrė jaunimo šokėjų grupė. „Rudenį tikimės dar keleto porų. Svajoju apie pilną jaunimo grupę, nuo kurios 1971 metais kolektyvas ir prasidėjo. Jaunimo grupė dabar susibūrė, kai paskambino viena šeima ir paklausė, ar gali prisijungti. Tada greitai sukūrėme skelbimą, atsiliepė brolis su sese. Paskui prisijungė dar dvi poros“, – dalijasi „Minijos“ vadovė.
B. Oželienė džiaugiasi, kad tradicijos tęsiasi ir „Minija“ gyvuoja toliau, to kolektyvui linki ir ateityje. „Esame labai dėkingi buvusiems vadovams, muzikantams, buvusiems šokėjams, dainininkams. Ta pradžia buvo jų dėka, jų indėlis į kelią, kuriuo mes einame. Labai smagu būtų juos pamatyti koncerte. Ir, žinoma, dėkoju dabartiniam kolektyvui už repeticijas, koncertus, konkursus, kuriuose skiname aukštas vietas, Gargždų kultūros centrui už paramą. Džiaugiuosi gražiais metais, pati užaugau šitame kolektyve“, – prisiminimų takais keliauja meno vadovė ir priduria, kad net 13 žmonių kolektyve skaičiuoja daugiau nei 30 metų šokio ir dainų ritmu.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių