Sporto klubas ugdo aktyvius ir pilietiškus jaunuolius

Klaipėdos rajone įsikūręs sporto klubas „Kuršis“ jau penktus metus jungia beveik 50 aktyviu laisvalaikiu užsiimančių jaunuolių. 302-osios jaunųjų kuršių kuopos būrelio vadovas Aidas Kryževičius pasakoja, jog iki įsteigimo tai buvo virvės traukimo entuziastų draugija, o dabar koncentruojasi į virvės traukimą, neformalų vaikų švietimą ir vasaros stovyklų organizavimą. A. Kryževičius pripažįsta, jog karantinas stipriai paveikė klubo veiklą.

Pamatai neformaliam švietimui

Sporto klubas „Kuršis“ oficialiai įsteigtas 2016 metais, tačiau prieš tai dar kelerius metus veikė kaip virvės traukimo entuziastų draugija, kurios pagrindą sudarė 302 Gargždų savanorių kuopos kariai. „Tais metais virvės traukikai garbingai ne kartą atstovavo Klaipėdos rajono savivaldybei bei gynė KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės garbę įvairiose virvės traukimo varžybose. Mums neblogai sekėsi, sparčiai tobulėjome, pradėjome kur kas dažniau nugalėti arba bent jau sudarydavome rimtą konkurenciją varžybų dalyviams“, – prisiminimais dalijasi A. Kryževičius.

Virvės traukimo atstovai Sigitas Mikutis ir Gintautas Razma padėjo pamatus šio klubo veiklai. S. Mikutis užtikrino komandos meistriškumą, o G. Razma, buvęs 302 Gargždų savanorių kuopos vadas, ne tik aktyviai dalyvavo komandos veikloje, tačiau dėjo pamatus, kad sporto klubas „Kuršis“ įgautų oficialios organizacijos statusą. Tomas Pranys konsultavo teisiniais klausimais ir 2017 metais klubas pradėjo dirbti su jaunimu.

Pasak A. Kryževičiaus, klubas užsiima trimis pagrindinėmis veiklomis: virvės traukimo sporto propagavimu Klaipėdos rajone bei dalyvavimu varžybose, neformaliu vaikų švietimu Klaipėdos r. ir Kretingos r. savivaldybėse bei vaikų vasaros stovyklų organizavimu. Šiuo metu klube yra 12 narių, kurie turi sprendimo galią, ir 5 savanoriai. Taip pat klubo veikloje neformaliai dalyvauja ir kiti, veiklai prijaučiantys piliečiai, o ugdoma apie 50 jaunuolių.

Koją pakišo karantinas

Klubas turi aiškius tikslus, kuriuos integruoja į jaunuolių ugdymo programą, keletas jų – laisvalaikio organizavimas, nacionalinio, pilietinio ir kultūrinio identiteto vystymas, pažeidžiamų socialinių grupių integracija, sportinės veiklos vystymas. 302 jaunųjų kuršių kuopos būrelio vadovas pasakoja, jog karantinas ir suvaržymai daro neigiamą įtaką klubo veiklai. „Mūsų veikimo filosofija yra grįsta siekiu jaunimą mokyti įvairių praktinių įgūdžių lauke. Tačiau šiuo metu galiojanti tvarka ir reikalavimai yra priešingi ir reikia prisitaikyti. Veiklos šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu ir mokytojai rado naujų būdų, kaip tokiomis sąlygomis dirbti“, – teigia A. Kryževičius.

Vadovas dalijasi, kad ateityje planuoja ir toliau vykdyti veiklą, o jei leis sąlygos, tikisi vasarą suorganizuoti kasmetinę vaikų vasaros stovyklą.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių