Statomas Mazūriškių lopšelis-darželis – ateities kartų namai

„Augant Klaipėdos rajono bendruomenei, jaučiame ypatingą pareigą galvoti ne tik apie šiandieną, bet ir apie rytojų. Norime, kad mūsų vaikai, anūkai ir proanūkiai turėtų galimybę pirmuosius žingsnius ugdymo keliu žengti šiuolaikiškoje, saugioje ir kūrybiškumą skatinančioje aplinkoje. Iš šios vizijos gimė Mazūriškių darželio idėja, kuri taps pagrindu ateities kartoms augti bei atrasti pasaulį, taip pat jungtimi tarp dabarties ir rytojaus, tiltu tarp kartų, kuris padės tobulėti, mokytis, stebėtis ir ieškoti savo kelių“, – laišką ateities kartoms simbolinėje kapsulės įkasimo ceremonijoje palydėjo Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai, projekto komanda, Tarybos nariai, rangovai, Sendvario „Saulės“ mokyklos atstovai.

Mazūriškių lopšelio-darželio statybos aikštelėje trečiadienio rytą trumpam nustojo ekskavatorių gaudesys. Tą rytą simbolinėje laiko kapsulės su laišku ateities kartoms įkasimo ceremonijoje akcentuota, jog statomas ne tik pastatas – tai ateities kartų namai, erdvė, kurioje mažieji galės augti, smalsauti, atrasti ir kurti. Tikimasi, kad tai bus vieta, kuri suburs šeimas ir taps aktyvia Sendvario seniūnijos gyvenimo dalimi. Planuojama, kad darželis duris atvers ateinančių metų rudenį. Darbų vertė – 3,9 mln. eurų.
Įkurtuvės – po metų
Sendvario seniūnijoje gyventojų skaičius kasmet padidėja bent 2 tūkstančiais ir daugiau. Šioje teritorijoje dažniausiai įsikuria jaunos šeimos su vaikais, kurios susiduria su darželių ir mokyklos trūkumu. Šią rugsėjo 1-ąją Trušeliuose duris atveria Sendvario „Saulės“ mokykla, kurią rangovas pernai pažadėjo pastatyti per metus – bendrovė „Infes“ tą pažadą garbingai ištesėjo.
Nedaugžodžiaudamas optimistinį pažadą, kad Mazūriškių lopšelis-darželis taip pat bus pastatytas per metus – 2026 m. rugsėjui – laiko kapsulės įkasimo ceremonijoje ištarė ir kitas rangovas – UAB „Statmax“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Artūras Smilgys.
„Vienas svarbiausių mūsų siekių – kad visi Klaipėdos rajono vaikai turėtų galimybę būti ugdomi jaukiose bei moderniose įstaigose ir arti savo namų. Džiugu, kad šio tikslo įgyvendinimo link žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis ir Klaipėdos rajone veiks dar viena šiuolaikiška ugdymo įstaiga, kurioje bus užtikrintos modernios erdvės mokymuisi, žaidimams ir kūrybiškam tobulėjimui. Na, o simboline kapsule su laišku ateities kartoms perduodame ir žinią iš dabarties į ateitį, priminsiančią, kad kiekviena plyta iškilsiančiose sienose sudėta su viltimi, jog čia augs smalsūs, kūrybingi ir laimingi vaikai“, – trečiadienį Mazūriškiuose įkasant laiko kapsulę kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.

Ateities laiške – pagarba kiekvienam
Mazūriškių lopšelio-darželio statybos darbų pradžią vainikavo laiškas ateities kartoms, kurį ceremonijos dalyviams pagarsino renginio vedėjas, Kretingalės kultūros centro renginių organizatorius Alvydas Vengalis.
„Šiandien, kasdami simbolinę kapsulę, viliamės, kad jau greitai džiaugsmingai švęsime ir naujo, modernaus darželio atidarymą. Šis laiškas – daugiau nei formalus gestas. Tai – mūsų vilčių įprasminimas. Į šią kapsulę sudedame ne tik žodžius, bet ir savo tikėjimą, kad čia augantys ir ateityje augsiantys vaikai turės saugią, modernią ir jaukią erdvę, kurioje žengs savo pirmuosius žingsnius pažinimo kelyje, o Mazūriškių lopšelis-darželis bus ta vieta, kur vaikystė bus kupina atradimų, smalsumo, kūrybos ir draugystės. Klaipėdos rajono bendruomenė auga, keičiasi ir kuria ateitį su pagarba kiekvienam – tiek mažam, tiek dideliam. Tikime, kad darželis taps neatsiejama Sendvario seniūnijos gyvenimo dalimi, jungiančia šeimas, skatinančia bendrystę ir bendruomeniškumą“, – tai ištrauka iš laiško Sendvario seniūnijos ateities kartoms, kurį pasirašė Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas ir UAB „Statmax“ direktoriaus pavaduotojas gamybai A. Smilgys.
Projektinis valdymas – sėkmingas
„Įgyvendinant Mazūriškių lopšelio–darželio statybos projektą sprendžiama problema – ikimokyklinio ugdymo paslaugų vietų skaičiaus stygius ir paslaugų prieinamumas itin augančioje Sendvario seniūnijoje. Atsižvelgiant tiek į tai, kad rajono demografiniai rodikliai irgi akivaizdžiai yra teigiami ir esamose ikimokyklinio ugdymo įstaigose gauti paslaugas gali ne visi norintys, ugdymo paslaugų plėtra yra labai reikalinga“, – „Bangai“ trečiadienį sakė Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė, projekto savininkė Violeta Riaukienė. Ji atkreipė dėmesį, kad Savivaldybės projekto komanda dirbo ypač aktyviai ir operatyviai sprendė klausimus, susijusius su projekto vyksmu.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jevgenijus Bardauskas „Bangai“ akcentavo, kad rajone sėkmingai įgyvendinti projektus ir kartais net aplenkiant terminus itin padeda Savivaldybėje įvestas progresyvus projektų valdymas. „Noriu padėkoti visai projekto komandai, projekto vadovui, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjui Mindaugui Šatkui už įdėtą triūsą, siekį, kad Mazūriškių lopšelio-darželio statybos darbai prasidėtų laiku. Visas procesas bus stebimas, kontroliuojams iki tol, kol džiaugsimės kitais metais naujomis įkurtuvėmis“, – sakė Administracijos direktorius.
150 laimingų vaikų
Mazūriškiuose, Jurgaičių ir Juodžemių gatvių sankryžoje esančiame sklype, statomas naujas 8 grupių darželis, kurį galės lankyti 150 vaikų. Darželyje bus aktų salė, patalpos sportui, kabinetai. Taip pat patalpos sensoriniam kambariui, papildomam vaikų ugdymui. Bus sutvarkyta ir aplinka – įrengti pėsčiųjų takai, mažoji architektūra bei vaikų erdvės. Įstaigoje veiks 2 grupės lopšelio amžiaus (2–3 m.) vaikams bei 6 grupės, kuriose bus ugdomi 3–6 m. ikimokyklinukai ar priešmokyklinukai.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas laiko kapsulės įkasimo ceremonijoje atkreipė dėmesį, kad siekiant užtikrinti patogų ir saugų susisiekimą su viešųjų paslaugų objektais priemiestinėje teritorijoje, numatyta nutiesti ir trūkstamas pėsčiųjų ir dviračių takų jungtis Jurgaičių, Šilelių, Juodžemių ir Agilos g. atkarpose.
Šį projektą „Viešosios infrastruktūros plėtra, siekiant sumažinti ikimokyklinio ugdymo ir viešųjų paslaugų trūkumą Sendvario seniūnijoje“ bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content