Stragnuose gaminami sėmenų traškučiai

Verslininkas iš Kijevo S. Shakola: „Ukrainoje sėmenų traškučiai – įprasta produkcija, o Lietuvoje – naujovė.“

Priekulės seniūnijos Stragnų II kaime pradėti gaminti traškučiai „Omegachips“ iš linų sėmenų. Neįprasto skonio užkandį neseniai skanavo ir vertino Šiupinio šventės Priekulėje dalyviai. Šie traškučiai gaminami kitaip nei seniai visų pamėgtieji.


Ilgai tuščią stovėjusį pastatą – daugiau nei prieš pusamžį pastatytus buvusius kultūros namus – Stragnų II kaime prieš kelerius metus įsigijo Ukrainos verslininkai, savo šalyje kuriantys ir tiekiantys rinkai naujus, sveikus, maistingus produktus. Ypač populiarūs linų sėklų – sėmenų traškučiai, nes jie nekepinami aliejuje, be sintetinių priedų.
Ukrainos verslo įmonės „Omegachips“ savininkai, nusprendę juos gaminti ir Europos Sąjungoje, pasirinko Lietuvą. Taigi Stragnų II kaime apleistas 508 kv. m buvęs kultūrinės paskirties pastatas buvo pertvarkytas į gamybos, ir priekuliškiai laukė, kada įmonė pradės veikti. Smagu žiūrėti į pagražėjusį fasadą, o viduje sumontuota moderni įranga ir neseniai pagaminti pirmieji neįprasto skonio traškučiai.
Šiupinio šventės dalyvius jais vaišino įmonės atstovas Sergijus Shakola. „Tai įprasta produkcija Ukrainoje, o Lietuvoje – naujovė, – kalbėjo verslininkas. – Sumontuotos modernios gamybos linijos – sėmenų traškučiai nekepinami aliejuje, be sintetinių priedų. Sumalti sėmenys užpilami verdančiu vandeniu, presuojami ir džiovinami.“
Be sėmenų, naudojamos džiovintos daržovės – morkos, svogūnai, pomidorai, aštrieji pipirai, jūros druska. Priklausomai nuo šių daržovių santykio, skiriasi traškučių skonis. Pasak S. Shakolos, tai užkandis, kuriame gausu ląstelienos, baltymų, sočiųjų riebalų omega 3, taip pat vitaminų B, C, E ir mineralų – kalcio, magnio, cinko. Paprastas, bet sveikas užkandis, kuris turėtų patikti ir veganams. Šiais sėmenų traškučiais mūsų šalyje dar neprekiaujama – vyksta derybos su prekybos tinklais.
Naujos produkcijos pristatymas Priekulėje nebuvo linksmas: S. Shakola prisipažino, kad vos spėjo iš Kijevo atvykti į gamybos linijos atidarymą, kai ten prasidėjo mūšiai. Dabar jis džiaugėsi iš Ukrainos sulaukęs savo šeimos ir dėkojo Lietuvai už pagalbą Ukrainai šiuo baisiu metu.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių