Studijoms – net į atokiausias pasaulio šalis

Šalies statistika nedžiugina – vidutiniškai vienas iš keturių abiturientų nusprendžia savo studijas pradėti užsienyje. Šio straipsnio pašnekovai  – gargždiškiai ir doviliškis  – savo sprendimą žinojo iš anksto, kadangi juos vienija tas pats pomėgis – kelionės, todėl rinkosi specifinius universitetus Anglijoje, Rusijoje, Portugalijoje.

Londone studijuojantis T. Petruškevičius.Prioritetai – svajonėms ir iššūkiams

Apie studijas toli nuo namų pasakojo Maskvoje kompiuterinę lingvistiką studijuojanti Justė Nevar, Porte kūrybiškumo ir verslo inovacijų besimokanti Katryna Ilginytė ir Londone produkto dizainą pasirinkęs Tautvydas Petruškevičius. Įkvėpimą studijuoti Rusijoje Justė pajautė po apsilankymo su tėvais šios šalies sostinėje. Katryna krimsti mokslus Portugalijoje nusprendė dėl studijų inovatyvumo. „Supratau, kad bus privaloma studijuoti net dviejose šalyse. Po pusmečio atliksiu praktiką ir studijuosiu Estijoje“,  – sakė mergina. Na, o Tautvydas užsienį rinkosi dėl didesnių karjeros ir mokymosi galimybių.

Iš pokalbių su pašnekovais supratau, kad juos vienija pomėgis keliauti ir pažinti pasaulį. Štai Katryna neslėpė, jog mėgsta iššūkius, todėl ryžosi gyvenimo avantiūrai rinktis studijas būtent ne Lietuvoje, o Vakaruose. Su tėvais išvykas į užsienio šalis mergina pradėjo dar kūdikystėje, tad pomėgį keliauti galimai paveldėjo iš jų. Mokslą Londone pasirinkęs Tautvydas teigė, jog pasirinkimą nulėmė 5 skirtingi Erasmus+ projektai Armėnijoje, Šiaurės Airijoje, Singapūre, Lenkijoje ir Italijoje. „Kelionės – tai mano gyvenimas, o galimybė susipažinti su naujais žmonėmis ir suprasti, kaip jie gyvena, – mano kraujyje“, – įsitikinęs vaikinas. Justės situacija kiek kitokia: iš pradžių studentė jautė baimę dėl vizų režimo su Rusija, nes išvykimo ar atvykimo galimybės yra ribotos.

Maskvoje kompiuterinę lingvistiką studijuojanti J. Nevar.Paklausti, ar džiaugiasi dabartinėmis studijomis, pašnekovai vienareikšmiškai atsakė – taip. Štai Katryna po paskaitų gali mėgautis Portugalijos saule, Justei patinka studijų kokybė, kadangi apstu įvairių tobulėjimo galimybių, o Tautvydas labai laukė studijų pradžios, nes tai yra vienos iš jo svajonių išsipildymas.

Iškyla papildomų kliūčių

Norint studijuoti užsienio universitete reikia įveikti įvairius barjerus. Katryna ir Tautvydas laikė papildomus kalbų testus raštu ir žodžiu, privalėjo turėti aukštą pažymių vidurkį, o vaikinas vežėsi ir įvairių darbų portfelį. Justė Rygoje laikė individualius universiteto testus.

Ko gero, svarbu ir tai, kiek gi kainuoja pragyvenimas užsienio šalyse. Pašnekovų atsakymai labai nustebino, nes galima pastebėti kardinalius kainų skirtumus. Štai Justė Maskvoje visas reikiamas sąlygas mokymuisi turi bendrabutyje, kuris per mėnesį jai atsieina vos 10 Eur. „Neribotas važiavimas metro ir kitu viešuoju transportu čia kainuoja 8 Eur per mėnesį, todėl man pragyvenimui pakanka iki 100 Eur“, – atsakymu nustebino mergina. Katryna pastebėjo, jog Portugalijos ir Lietuvos kainos gana panašios, tik viešasis transportas kainuoja brangiau. Tautvydo atvejis visiškai kitoks. Vaikinas pripažįsta, kad dar neilgai mokosi Anglijoje, tad palyginti kainas su kitomis šalimis, kuriose anksčiau gyveno, kol kas sudėtinga. Tačiau buto nuomos kainos Londone esančios

Portugalijoje kūrybiškumo ir verslo inovacijas besimokanti K. Ilginytė.tikrai didelės – per mėnesį jam atsieis 600 svarų (net ne eurų!), o dar pastebėjęs, kad ir internetas yra dvigubai brangesnis nei Lietuvoje.

Taigi visus norinčius mokytis kitose šalyse vaikinas ragina nebijoti ir visomis išgalėmis siekti savo svajonės. „Man prireikė 2 savaičių ir apie 100 laiškų, kad sėkmingai rasčiau verslo mentorių Singapūre. Pasaulis yra pilnas galimybių, tiesiog reikia pradėti jų siekti“, – apie motyvuojančią patirtį kalba Tautvydas.

Robertas MACIUS

Jaunųjų korespondentų

klubo narys

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių