Su paukščių klegesiu teks susitaikyti

Asociatyvi nuotr.

„Bangos“ skaitytojas (pavardė žinoma) skundėsi, jog Gargžduose P. Cvirkos g. 27 daugiabučio gyventojai neturi ramybės dėl kovarnių, kurie suka lizdus šalia augančiame berže. Jie išmatomis dergia automobilius, o rytais savo triukšmu žadina iš miego.


„Bangos“ skaitytojas teigė, jog ankstesniais metais pagalbos kreipėsi į Gargždų seniūniją – žadėjo praretinti medžio šakas, bet nieko nepadarė. Ar galima padėti šiems ir kitiems gyventojams, besipiktinantiems pavasariniu paukščių klegesiu?
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova patikino, jog Gargždų seniūnijos darbuotojai tokio prašymo nėra gavę. Ji atkreipė dėmesį, kad paukščių lizdų sukimas medžiuose nesuteikia leidimo juos genėti. „Taip pat informuojame, kad draudžiama medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir genėjamame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių paukščių. Šį draudimą numato Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarka“, – teigė E. Badalova.
Taigi miestiečiams teks susitaikyti su pavasariniu paukščių klegesiu ir kitais jų keliamais nepatogumais.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

1 Komentaras

  • Ši ir daugybė kitų problemų susijusių su medžiais-tai padarinys to,kad kažkada žmonėms prie daugiabučių buvo leidžiama sodinti medžius vos ne bet kur-kur tik šovė į galvą…-po pat langais,ar vos ne ant šaligatvių… O dabar,užaugę ir suvešėję tapo ne tik gyventojų „galvos skausmu”,bet ir „šventais”-neduok dieve kokią šakelę nugenėti…,o apie nukirtimą-nedrįsk net pagalvoti,nors jis ten tikrai visiškai niekam nereikalingas,tik kelia daugybę problemų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių